Tutulmalar geliyor dikkat!

Tutulmalar geliyor

Nisan 20 ve sonrasında kararlar ve inisiyatifler almak adına biraz geri ve kabuğa çekilmeyi isteyeceğimiz bir enerji ile başlıyoruz …

Yaşam planınızda bir süredir zaten bitmiş, ama son noktayı koyamadığınız her ne varsa perşembe gününe kadar kalemi elinize alabilir ve durumun üzerini çizerek her şeyi geride bırakabilirsiniz.

Ancak 17 Nisan Pazartesi günü, karar vermek yerine, yoğun duygular içinde kaybolabilirsiniz. O sebeple, hislerinizi anlamak ya da yönetebilmek için kişisel alanınızda kalmayı tercih edebilirsiniz. Olaylara ve ilişki içinde olduğunuz insanlara, her zamankinden daha hassas ve empatik davranabilirsiniz.  Doğru, dürüst ve tarafsızlığınızı korumak  özgüven kazanmanızı sağlayabilir.  Yardım etme veya başkalarını korumak maksadıyla kendinizi feda etme ihtiyacınız artabilir. Abartmadığınızdan emin olunuz.

Film gibi rüyalar görebilirsiniz

Yine sezgilerinizde artış görülebilir ancak gerçeklik algınızı yönetemezseniz yönünüzü karıştırabilirsiniz.. Rüyalarınız hareketlenebilir, film gibi rüyalar görebilirsiniz. 21.57’de Ay boşluğa gireceğinden akşam saatlerinde inzivaya çekilmek, meditasyon gibi ruhsal çalışmalar yapmak dinginleştirir.

18 Nisan Salı, hayatınızdaki işlevini yitiren, fayda sağlamayan kapıları kapatmaya daha kararlı ve meyilli olabilirsiniz.  Ancak sarf edeceğiniz kelimeler üzerindeki hakimiyetinizi yitirebilirsiniz. Kurduğunuz cümlelerin farkında olmanız iyi olur.

19 Nisan Çarşamba günü, duygularınızda içsel bir karmaşa ortaya çıkabilir, iletişimde tansiyon yükselebilir.  Korku temelli agresyon, düşünmeden fiziksel aksiyona geçme ihtiyacı, öfkeli konuşma veya tartışmalara sebep olabilir. Aslında temel ihtiyaç kendi üzüntünüzü gidermek olsa da bunu dışarıya bir tepki olarak sunabilirsiniz.

Dijital datalarını yedekle

Ertesi gün öğlen saatlerinde Merkür durağan (S) pozisyona geçeceğinden, 19 Nisan gününü tüm dijital datalarınızı yedeklemenizi, şifrelerinizi güvenli bir alanda tuttuğunuzdan emin olmanızı ve elektronik cihazlarını gözden geçirmenizi öneririm.

20 Nisan Perşembe sabahı 07.12 de, Koç burcunda, 29 derecede bir Hibrit Güneş Tutulması gerçekleşecek. Hibrit Tutulmaların çok nadir görülmesinin yanı sıra bu Tutulma, bir de  anaretik dediğimiz 29 derecede gerçekleştiği için çok önemli olayların tetiklenmesine sebep olabilir. Alrisha sabit yıldızı ile kavuşan tutulma etkileri yaklaşık 10-15 gündür başladı ve azalan şekliyle 1 yıl kadar hayatlarımızda etkili olacaktır.

Ateş elementi yoğunluğu ile, olabilecek yangınlara, ateşli veya kesici aletlere ve baş, kafa yaralanmalarına çarpmalara karşı dikkatli olunuz. Ayrıca hayatınızda varsa, size parazit  gibi tutunan, ya da işlerine geldiği her an 180 derece dönebilen insanları fark edebilir ve onlardan kendinizi arındırmak isteyebilirsiniz.

Değişim ve dönüşüm zamanı

Tutulmalar kadersel olarak hayatlarımızda değişim ve dönüşümlere sebep olurlar. Bu Tutulmanın etkileriyle sabırsızlıkla, korkusuzca ve  gölge tarafında da saldırgan ve kavgacı bir tutumla kendinizi farkında olarak veya olmayarak ortaya koymak isteyeceksiniz. Ama  Tutulma yöneticisi Mars’ın rahat etmediği Yengeç burcundaki yerleşimi dolayısı ile daha dolambaçlı bir yol da seçebilirsiniz.

Mayıs sonlarına kadar kavgadan, tartışmadan, saldırıdan uzak durmanız mümkün olduğunca kendinizi korumanız, aklıselim bir tutum sergilemeniz, olayları biraz akışa bırakabilmeniz ve her ne oluyorsa, hayra alamet olduğuna güvenmeniz, zaten var olan veya karşılaşabileceğiniz zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olabilir.

20 Nisan günü, saat 11.14’de Güneş Boğa burcuna girecek ve gündeminiz daha ziyade şartlarınızı korumak yönelecektir. Aşırı sabırsız ve hatta tutarsız bir ruh halinden sakin ve dingin bir alana geçme ihtiyacı arasındaki bu büyük değişim baş ağrılarını veya migren ataklarını ortaya çıkartabilir.

Mars’ın Merkür ile iletişimi ise, güvenli ve huzurlu bir liman arayışı içinde, kendinden emin olmak ile olmamak arasında gelgitler yaşatabilir.

Cuma ve cumartesi günlerinde  kendiniz, kimliğiniz, sağlığınız, refah ve mutluluğunuz ön planda, gerçekleştirmek istediğiniz hayat hedef ve arzularınız için meramınızı anlatmaya çalışabilirsiniz. Ama diğer taraftan da başkalarının sizin için ne düşündüğünü dinlemeniz de gerekebilir. Maddi ve manevi değerlerinizi korumak, temkinli olmak adına daha güvenli çözümler arayabilirsiniz.

22 Nisan duygusal çalkantılar

Özellikle 22 Nisan’da boyun ve boğaz sağlığınıza dikkat ediniz. 22 Nisan 06.40 – 13.10 aralığında Ay boşlukta olacağından, bu süreçte keyifli aktiviteler içinde olmak  duygusal çalkantılarınızı sakinleştirebilir.

23 Nisan Pazar günü özdeğerinizi ve maddi imkanlarınızı gözden geçirebilirsiniz.  Güvenli, sürdürülebilir ve sağlam adımlar atmak için yakın çevrenizle konuşabilir, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Fakat otorite kabul ettiğiniz kişiler ile düşünceleriniz uyuşmayabilir ama soğukkanlı bir tavır ile üstesinden gelebilirsiniz.

Önümüzdeki en az altı aylık sürecin yapılanmasını sağlayacak çok önemli gökyüzü olayları ile dolu bu haftanın hem bireysel hem de toplumsal açıdan hepimize hayırlı olmasını diliyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlarım.

Gülbin Tomris / Karansukh Kaur

Paylaş

Son Yazılanlar

“Cumhuriyet değerleri zamansızdır”

Türkiye’nin uluslararası bilinirliğe sahip sanatçılarından biri Gürbüz Doğan Ekşioğlu… Çizgileri ile konuşan ustalardan… Çizgileri “The New Yorker”ın kapaklarını süsleyen Ekşioğlu,

Bedeli pahalı bir dünya kupası

20 Ağustos 2023, Sidney’de Stadium Australia’da önemli bir organizasyonun, Kadınlar Dünya Kupası’nın finalinin son düdüğü ile birlikte İspanyol futbolcular büyük

Putin de olurmuşum ben!!!!

Sizin kırmızı çizginiz nedir ? Hani o çizgiyi geçince savaş ilan edebileceğiniz yer. İşte geçen gün bizim evin “minik” Puta’sına

Eskiden biz arabulucuyduk

Kiracı-ev sahibi arasındaki uyuşmazlıklar dağları aşınca arabuluculuk sistemi zorunlu hale getirilerek uygulanmaya kondu. Düşünün 2020 yılında 27 bin, 2021 yılında

Dayatılan koşullara direnmek

Ne yaman ikilem; bir yanda, şemsiyesi altında yaşayanlara bağışladığı özgürlüğün tek savunucusu rolünü oynarken, diğer yanda soluksuz çalıştırdığı insanları kendisine

Azim, kararlılık ve mücadele

Değerli Bi’nevi Gazete okurları, Özel sebeplerden ötürü uzun bir süredir sizlerle değildim. Bu yüzden öncelikle siz değerli okurlardan, sonra da

Küçük “Puta”lar işini bilir

Siz onları bilmezsiniz. Acındırarak, yardıma muhtaç bir şekilde girerler hayatınıza. Bi mağdur, bi zavallı, bi güçsüz. Tatlı tatlı masum masum