İkizler yeniayında hayaller ve gerçekler

‘Hayal ne, gerçek nerede’ bilemediğimiz, biraz yorgun, biraz tembel, sözlerin karşımızdakine ulaşıp ulaşmadığını tam olarak anlayamadığımız ama diğer taraftan sezgilerin duyguların yoğun ve derin hissedildiği İkizler Yeniayı etkileri ile başlıyoruz haftaya. Akıl ile kalbi hizalı kullanabildiğimiz adımların önündeki yol açılacaktır.
Haftanın ilk üç gününde duygusal ihtiyaçlarımızı ve arzularımızı saptamakta biraz zorlansak da, Çarşamba akşamından itibaren ne istediğimizi bilen bir tonda davranabiliriz.

Kişisel hedefleri aidiyet duygusuyla birleştirebilmek

Gelir gider dengesini oluşturmak

Pazartesi ve Salı kişisel hayat hedefleri, yetenekler, refah içinde olmaya dair isteklerle birlikte aidiyet ihtiyacı, aile bağları, yuva, ev, gayrimenkul, dekorasyon, beslenme, barınma, güvenlik konuları ön plana çıkacaktır. Maddi ve/veya manevi güvence sağlamak için gelir gider dengesini oluşturmak bir süredir yapmak istediklerinizi hayata geçirmek adına önemli adımlar atmaya çalışabilirsiniz.

Nakit dengesini, aile içi bütçe oluşturmak, varsa gayrimenkul veya menkul kıymetlerinizin değerlerini saptamak için ani kararlarla düzen kurmaya çalışabilirsiniz.

Sürpriz kararlar, ani gelişen olaylar karşısında kendinizin ve güvendiğiniz kişilerin tecrübelerini kullanabilirseniz, davranışlarınızda dürüst olursanız, sorumluluklarınızı yerine getirebilirsiniz. Ne istediğinizi bilmek, manevi değerler ve mali konularda kontrol sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Çarşamba günü dengesiz bütçeden ya da dış etkilerden kaynaklanan endişe ile maddi değerlere dair aşırı korumacı tavırlara, acele kararlara ve yargılara dikkat. Harcamalarınızın farkında olmanız, gereksiz eli açık olmaktan kaçınmanız iyi ol

Yeni aşklara yelken açmak

Çarşamba, Perşembe ve Cuma günlerinde takdir edilmek, onaylanmak, liderlik yeteneğinizi göstermek, tanınmak, beğenilmek isteyebilir, özgüveninizi yüksek tutabilirsiniz. Ön planda ve dikkat çekme arzusu ile yeni ilişkiler kurmak, yeni aşklara yelken açmak gayet olası.

Varolan veya kurulmaya çalışılan iletişimlerde ne kadar değerli olduğunuzu ispat etmek için telaşa kapılabilir, heyecanlanabilir, birilerini kıskançlık ya da dik başlılık ve inatçılık yapabilirsiniz. Kıymetinizi anlamanızın yolunun başkalarının görüşlerine kulak vererek değil de kendi özdeğerinizin farkına varmanızla mümkün olduğunu hatırlayın.

Sosyal organizasyonlar içinde olup, eğlenceli programlar yaparak yaşam enerjinizi yükseltmek kolay olacaktır. Flörtöz ilişkiler birden başlayabilir ama bir şekliyle maddi güvenceler üzerine kurulabilir.
Perşembe 20.00 ile Cuma 13.35 saatleri arasında Ay boşlukta olacağından önemli işlerinizi bu arada yapmak yerine, günlük iş ve uğraşlara veya zamanınız varsa dinlenmeye ayırabilirsiniz.

Hafta sonuna doğru ve hafta sonunda isteklerinizin netleşmesi, elle tutulması, somutlaşması için detaylara odaklanabilirsiniz. Tüm inceliklerine hakim olma ihtiyacıyla biraz fazlaca çabalayabilirsiniz. Gündem, özellikle ev konuları, yine ev işleri, aileye dair uğraşlar, ayrıca tarım, ziraat, gayrimenkul, yatırım kararlarıyla alakalı olabilir Bir şeyleri kotarma ihtiyacınız mükemmel sonucu ararken angaryaya dönüşebilir.

Abartılı titizlik, ince eleyip sık dokumak yorabilir, hata arayışı ile negatifi büyütebilirsiniz. Her
şeyi kontrol etme şeklinizi sakinleştiremezseniz, sizinle aynı fikirde olmayan veya otorite saydığınız kişiler ile karşı karşıya kalabilirsiniz, keyfiniz kaçabilir.

Aşırı ciddiyet endişeye dönüşebilir. Vereceğiniz duygusal kararlarla rasyonellikten uzaklaşabilirsiniz. Konuşmadan önce dinlemeye odaklanmak hafta sonunun tatil modu ile olayları biraz hafife almaya çalışmak, karşınıza çıkan konu ne ise üzerinde biraz düşünmek, durumu anlamak, farklı bir çözüm bulmanıza yardım edebilir.

Son olarak Cumartesi ve Pazar günü Merkür Neptün sert etkisi ile, yalan söylemlere maruz kalabilir, dolandırıcılıklar ya da aldanmalarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca tüm parola, şifre ve önemli bilgilerinizi iyi koruduğunuzdan emin olunuz.

Gülbin Tomris / Karansukh Kaur

Paylaş

Son Yazılanlar

Koç burcundaki dolunayın etkileri

Pazartesi gününe aile arasındaki ilişkileri inşa etmek adına güzel bir adım atarak başlıyoruz. Düşüncelerin uyumu sağlanabilir. Bireyler arasında düşünce alışverişleri

Bedeli pahalı bir dünya kupası

20 Ağustos 2023, Sidney’de Stadium Australia’da önemli bir organizasyonun, Kadınlar Dünya Kupası’nın finalinin son düdüğü ile birlikte İspanyol futbolcular büyük

Putin de olurmuşum ben!!!!

Sizin kırmızı çizginiz nedir ? Hani o çizgiyi geçince savaş ilan edebileceğiniz yer. İşte geçen gün bizim evin “minik” Puta’sına

Farkındayım ama bir şey yapamıyorum

‘Yahuu kafamı bir türlü toplayamıyorum.’ ‘Aslında ne yapmak istediğimi de biliyorum ama elimden mi gelmiyor nedir yapamıyorum.’ ‘Gözlerim kapanıyor, keşke

Eylül’ün en kritik haftası

Borsa geçen haftayı yüzde 4,3 kayıpla 7961 puandan kapattı. Borsada keskin yükseliş sonrasında düzeltme yaşanıyor. Düşüşlerin devamı için bu hafta

Gökhan Abur Abimiz: Benim Yolum!..

16 Eylül 2023 gece yarısı 01:44’de Japonya’da yaşayan kızım Nagihan’ın orada sabah kahvaltısını yaparken, “Müzisyen ve meteoroloji editörü Gökhan Abur

Eskiden biz arabulucuyduk

Kiracı-ev sahibi arasındaki uyuşmazlıklar dağları aşınca arabuluculuk sistemi zorunlu hale getirilerek uygulanmaya kondu. Düşünün 2020 yılında 27 bin, 2021 yılında