Arkadaş ve dostların hayatımızdaki etkisi

Sosyal organizasyonlar yapmak, dostlarla birlikte olmak, aynı amaçlar için bir araya gelmek, aynı hedefe birlikte yol almak, gruplar arası bilgiler aktarmak, iletmek önümüzdeki üç gün çoklukla yapacaklarımızdan. Haksızlıklar karşısında yer alabilir, hak savunucusu olarak doğrudan yana olabilir ve iç güdüsellikle hızlıca aksiyon alabiliriz. Yine birlikte hareket ederek değer yükseltme çalışmaları yapılabilir.

Karşılıklı etkileşim sayesinde motivasyon da yükseldikçe durumları yönetmek rahatlatabilir. Haftanın ilk üç gününün yüksek enerjisi, Ay son dördün fazında olduğundan yepyeni bir şey için değil de var olan umudu yükseltmek için kullanılabilir.

12 Haziran Pazartesi, özellikle kadınlar arasında birlikteliği ve paylaşımı sağlamak daha kolaylıkla olacaktır. Cesaretli adımlar, başkalarına da öncülük edebileceğiniz adımlar atabilirsiniz veya başkalarının yapacağı atılımlar sizin içindir.

Yalnız olmadığınızı hissetmek

13 Haziran Salı gelecek umutlarını var etmek için ılımlı uyumlu bir psikolojiyle, bir süredir önceki günlerden aldığınız derslerinizi de cebinizde tutarak, sanki son bir atımlık barutumuz varmış gibi bir hamle yapma ihtiyacında olabilirsiniz. Ancak fikirsel uzlaşı arayışında olmak ile birden harekete geçmek arasında kalabilirsiniz.

Sosyal gruplar içinde adım atmaktan çekinen fertleri desteklemek arkasında durmak, hadi diyerek yol gösterenlerden ya da tüm bunlardan yararlanan kişi olabilirsiniz. Yaşanan herhangi bir sorun, durum karşısında yalnız olmadığımızı bilmenin rahatlığı karşılıklı hissedilebilir.

14 Haziran Çarşamba, Ay kapanış sürecine giriyor ama aynı zamanda Kuzey Ay Düğümü ve Jüpiter ile kavuşuyor. Bir taraftan iyi diğer taraftan da Venüs Mars ikilisiyle sert açıları sayesinde, bir bırakış sayesinde elde edilebilecek mutluluk demek daha doğru olur bana göre. Huzurlu rahat ve iyi yaşama arzusuyla, fiziki, maddi güvence ihtiyacını sağlamak isteyebilirsiniz.

Karşınıza çıkabilecek şans ve fırsatlar ise yeni bir oluşumdan ziyade, tamamlanacağı, sonlanacağı için size bir fayda oluşturabilir. Zarar veren bir ilişkinin ya da bir alışkanlığın veya atıl duran bir maddi varlığın konumunun, durumunun değişmesi sonucunda bir bitiş veya sonlanma sonucunda bir kar ve fayda beklenebilir. Bu ayki kapanış enerjisiyle sanat veya iletişimle alakalı iş camiasından tanınan bilinen isimlerin kayıp haberleri gelebilir.

Biraz sürprizli iletişimsel aksiyon bol olacaktır

15 Haziran Perşembe günü beklenmeyeni bekleyebileceğiniz biraz ani biraz sürprizli (umarım iyi) iletişimsel aksiyonu bol olacaktır. Kurulan iletişimler, yaşanan olaylar herkesin gözü önünde değil de daha kapalı kapılar ardında veya kendi içselliğinde yaşanabilir. Psikolojik gelişmeler, ruhsal çalışmalar yapmak, duygularınızla alakalı neyi neden hissettiğinize dair sorgulamalarda bulunmak, biraz inzivaya çekilmek için kullanılabilir bugün ve hafta sonuna kadarki tüm günler.

16 Haziran Cuma, düşüncelerinizin duygularınızdan etkileneceği, dengenin bulunması için karar vermeyi biraz zamana bırakmanın iyi olacağını düşünüyorum. Otorite ile zorluklar yaşanabilir, baskı altında hissedebilirsiniz. Toleransın çok yüksek olmayabileceği, hislerin yönlendirmesi ile biraz şüpheci, itimatsız ve dolayısıyla depresif de olabilirsiniz.

Ama bu durumu olumlu açıdan kullanmak duygularınızı yazıya, kaleme dökmek ve sağaltmak da gayet mümkün olur. Aklınızda onlarca fikir varsa birinden başlamak, Cuma ve Cumartesi günkü Ay Satürn açısını biraz içe kapanarak geçirmek iyi gelebilir. Olayları akışı içinde izleyebilmek ve süreci zorlamadan kendi hali ile yaşamak buradaki enerjiyi rahatlatabilir.

İçinizdekileri yazarak ya da konuşarak çıkartın

17 Haziran Cumartesi, Cuma gününün etkileri altında devam ederken yakın çevrenizdeki eş dost, arkadaş, kuzen, komşularla sosyalleşmek, sanatsal konulara ağırlık vermek, içinizdekileri yine yazarak ya da konuşarak dışarı çıkartabilmek iyi gelecektir.

18 Haziran Pazar günü İkizler burcundaki yeniay ve Babalar Günü iletişimin çok artabilir biraz fazlasıyla hassas ve empatik olabilirsiniz. Duygularınızla gerçekler karışabilir. Hislerinizle yüz yüze gelmemek için size iyi geldiğini düşündüğünüz zihinsel bir aktivite ve yoğun iletişim halinde olabilirsiniz. Ama her ne kadar bir sosyalleşme dahilinde olsanız da aralarda kendi içinizde kalmayı daha çok yeğleyeceğiniz bir pazar günü olabilir.

Gülbin Tomris / Karansukh Kaur

Paylaş

Son Yazılanlar

Bedeli pahalı bir dünya kupası

20 Ağustos 2023, Sidney’de Stadium Australia’da önemli bir organizasyonun, Kadınlar Dünya Kupası’nın finalinin son düdüğü ile birlikte İspanyol futbolcular büyük

Putin de olurmuşum ben!!!!

Sizin kırmızı çizginiz nedir ? Hani o çizgiyi geçince savaş ilan edebileceğiniz yer. İşte geçen gün bizim evin “minik” Puta’sına

Eskiden biz arabulucuyduk

Kiracı-ev sahibi arasındaki uyuşmazlıklar dağları aşınca arabuluculuk sistemi zorunlu hale getirilerek uygulanmaya kondu. Düşünün 2020 yılında 27 bin, 2021 yılında

Dayatılan koşullara direnmek

Ne yaman ikilem; bir yanda, şemsiyesi altında yaşayanlara bağışladığı özgürlüğün tek savunucusu rolünü oynarken, diğer yanda soluksuz çalıştırdığı insanları kendisine

Azim, kararlılık ve mücadele

Değerli Bi’nevi Gazete okurları, Özel sebeplerden ötürü uzun bir süredir sizlerle değildim. Bu yüzden öncelikle siz değerli okurlardan, sonra da

Küçük “Puta”lar işini bilir

Siz onları bilmezsiniz. Acındırarak, yardıma muhtaç bir şekilde girerler hayatınıza. Bi mağdur, bi zavallı, bi güçsüz. Tatlı tatlı masum masum

“Cumhuriyet vazgeçmemektir!”

Haçadur Kelleci… Türkiye’nin yetiştirdiği dünya çapında mücevher ustalarından biri… Dünyanın en büyüleyici ve renkli merkezlerinden biri, Kapalıçarşı’da ve Çuhacı Han’da