İkili ilişkiler ve finansal konulara dikkat

Haftaya Ay boşlukta ve Neptün’e tam derece karesi ile başlıyoruz ve dolunayın etkileri devam ediyor. Duygular ile iradenin aynı düzleme gelmesi birkaç gün sürebilir. İlişkiler ve ortaklıklar veya ortak projeler üzerinde tam olarak anlaşma sağlanamasa da konuşulabilir. Günün ilerleyen saatlerinde duygu durumları ve olaylara bakış açısı daha net olacağından ve eldeki var olan gerçeklik her ne ise onunla alakalı kararlar almak da kolaylaşır.

6 Haziran Salı ,borç alacak, krediler, kredi kartları, sigorta gibi finansal mevzular, yine ortaklaşa elde edilen kazançlarla ilgili hesaplar, bütçeler yapılabilir, çalışma gerekliliği, ciddiyet sorumluluklar öne çıkabilir. Bu konularda yeni düzenlemeler yapabilir veya karşı karşıya kalabilirsiniz.

Dolayısıyla daha tutumlu olmak kararları verebilir, kişisel harcamalarınızı düzenlemek isteyebilirsiniz. Yine miras konularının da gündeme gelebileceğini söyleyebilirim. Ayrıca farklı, orijinal ve yeni iş fikirleri bulabilir ve somutlaştırmak isteyebilirsiniz. Mantıklı çözümler akılcı yaklaşımlar ile olumsuz düşüncelerden uzaklaşabilirsiniz. Ne istediğinizi iyi bilirseniz atacağınız adımlar yerini bulur.

Rutin sakin işler, biraz durmak

7 Haziran Çarşamba 11.41’e kadar Ay boşlukta. Önemli işleriniz yerine daha rutin, sakin işler yapmak biraz durmanızı tavsiye ederim. Ay Venüs’e karşıt ve Jüpiter’e kare açıya ilerlediğinden, etkiler maddi ve manevi güven ve huzuru sağlamak adına biraz sert tutumlar içinde olabileceğimizi işaret ediyor. İkili ilişkilerde, çıkar çatışmaları yaşanabilir. İstekler karşısında aşırı ve abartılı tepkiler verilebilir.

Başkalarının ihtiyaçlarını tümüyle görmezden gelirseniz maddi, manevi sıkıntılarla karşılaşılabilir. Orta yolu bulmak her iki tarafın da eşit şekilde fayda sağlaması ile mümkündür. Bu etkiler öğlen saatleri itibariyle daha da görünür hale gelecektir. Tüm ilişkiler için değil tabii ama kendinizi iyi ve güvende hissetmediğiniz veya huzurlu olmadığınız bir ilişki içindeyseniz duygusal bir tamamlanma enerjisi taşıyor gün.

8 Haziran Perşembe günü, maddi ve manevi fedakarlık yapmak istemediğiniz ilişkilerinizde krizler çıkabilir. Sorunlara finansal konular sebep olabilir. Bu durum bir ilişkiden değil de kendi finansal durumunuzla da ilgili olabilir. Toleransın az olduğu, sabırsız ve tahammülsüz davranabileceğiniz bir gün. Konuşmak ise her şeyin ilacı. Eğer olabildiğinde eşit zamanlı bir konuşma dinleme düzleminde olabilirseniz belki uzun vadeli değil ama kısa çözümler bulabilirsiniz. Uzak yerlere seyahatler, yabancılar, hukuk, adalet, yüksek eğitim, akademisyenler, spor, din, inanç, felsefe, ahlak, dış ticaret, basın – yayın, kitaplar ile alakalı kural ve kaidelerde değişiklikler olabilir.

Finansal konular, kariyer gündemde olacak

9 Haziran Cuma günü, iş hayatı, kariyer ve finansal konular gündemde olacaktır. Ayrıca toplumdaki sosyal statünüz de odağınız haline gelecektir. Öğlen 13.14‘e kadar Ay boşlukta, mühim bir karar vermek veya adım atmak için sonrasını kullanabilirsiniz. İş hayatında ve/veya finansal konularda beklenmedik değişiklikler olabilir, bunlar karşısında huzursuz hissedebilir, içinize kapanma, biraz uzaklaşmak ihtiyacı duyabilirsiniz.

Günün ilerleyen saatlerinde ‘en kötü ne olabilir ki?’ diyebilirseniz, kendinize yeniden bir çeki düzen verebilir ve hayatın akışı içinde kalabildiğiniz sürece ve kendi özgüveniniz ile ilerleyebileceğinize dair bir farkındalık yaşayabilirsiniz. Soğukkanlı olmak inandıklarınıza güvenmek yolu açacaktır.

10 Haziran Cumartesi Ay Satürn’den uzaklaşırken Güneş’le sert etkiye doğru ilerliyor. Bu da hayatınızda otorite olarak kabul ettiğiniz kimler varsa biri ile anlaşma sağlamaya çalışırken diğerinin yolunuza çıkabileceğini düşündürüyor. İsteklerle, hayaller arasında kalabilir, neyi yapıp yapamayacağınız üzerinden kısıtlanmış hissedebilirsiniz.

‘Olduğu kadar olmadığı kader’ diyebilirseniz her şeye rağmen olabileceklere ve olumlu seçeneklere odağınızı verirseniz ve de elbette ayaklarınız yere sağlam basıyorsa buradaki enerjiyi sakinleştirebilirsiniz. Sanat, tiyatro, sinema ve keyifli uğraşlar ile ilgilenmek iyi gelebilir.

11 Haziran Pazar gününe, ‘son günlerde neler oldu öyle yaa!’ diyerek uyanabilirsiniz. Hala iç huzursuzluğunuz olsa da öğlen saatlerinde durumları biraz daha hafife almak, olaylara daha yüzeysel bakabilmek, geleceğe dair hayal kurmanıza yardımcı olabilir. Aynı görüşte olduğunuz arkadaş, dost ve tanıdıklar ile bir araya gelmek, sosyalleşmek isteyebilirsiniz. Nasılsa tatil diyerek alabileceğiniz alkol gibi uyarıcıların etkisinin her zamankinden daha fazla olacağına da dikkat çekmek isterim.

Gülbin Tomris / Karansukh Kaur

Paylaş

Son Yazılanlar

Bedeli pahalı bir dünya kupası

20 Ağustos 2023, Sidney’de Stadium Australia’da önemli bir organizasyonun, Kadınlar Dünya Kupası’nın finalinin son düdüğü ile birlikte İspanyol futbolcular büyük

Putin de olurmuşum ben!!!!

Sizin kırmızı çizginiz nedir ? Hani o çizgiyi geçince savaş ilan edebileceğiniz yer. İşte geçen gün bizim evin “minik” Puta’sına

Eskiden biz arabulucuyduk

Kiracı-ev sahibi arasındaki uyuşmazlıklar dağları aşınca arabuluculuk sistemi zorunlu hale getirilerek uygulanmaya kondu. Düşünün 2020 yılında 27 bin, 2021 yılında

Dayatılan koşullara direnmek

Ne yaman ikilem; bir yanda, şemsiyesi altında yaşayanlara bağışladığı özgürlüğün tek savunucusu rolünü oynarken, diğer yanda soluksuz çalıştırdığı insanları kendisine

Azim, kararlılık ve mücadele

Değerli Bi’nevi Gazete okurları, Özel sebeplerden ötürü uzun bir süredir sizlerle değildim. Bu yüzden öncelikle siz değerli okurlardan, sonra da

Küçük “Puta”lar işini bilir

Siz onları bilmezsiniz. Acındırarak, yardıma muhtaç bir şekilde girerler hayatınıza. Bi mağdur, bi zavallı, bi güçsüz. Tatlı tatlı masum masum

“Cumhuriyet vazgeçmemektir!”

Haçadur Kelleci… Türkiye’nin yetiştirdiği dünya çapında mücevher ustalarından biri… Dünyanın en büyüleyici ve renkli merkezlerinden biri, Kapalıçarşı’da ve Çuhacı Han’da