Arkadaş ve dostların hayatımızdaki etkisi

Sosyal organizasyonlar yapmak, dostlarla birlikte olmak, aynı amaçlar için bir araya gelmek, aynı hedefe birlikte yol almak, gruplar arası bilgiler aktarmak, iletmek önümüzdeki üç gün çoklukla yapacaklarımızdan. Haksızlıklar karşısında yer alabilir, hak savunucusu olarak doğrudan yana olabilir ve iç güdüsellikle hızlıca aksiyon alabiliriz. Yine birlikte hareket ederek değer yükseltme çalışmaları yapılabilir.

Karşılıklı etkileşim sayesinde motivasyon da yükseldikçe durumları yönetmek rahatlatabilir. Haftanın ilk üç gününün yüksek enerjisi, Ay son dördün fazında olduğundan yepyeni bir şey için değil de var olan umudu yükseltmek için kullanılabilir.

12 Haziran Pazartesi, özellikle kadınlar arasında birlikteliği ve paylaşımı sağlamak daha kolaylıkla olacaktır. Cesaretli adımlar, başkalarına da öncülük edebileceğiniz adımlar atabilirsiniz veya başkalarının yapacağı atılımlar sizin içindir.

Yalnız olmadığınızı hissetmek

13 Haziran Salı gelecek umutlarını var etmek için ılımlı uyumlu bir psikolojiyle, bir süredir önceki günlerden aldığınız derslerinizi de cebinizde tutarak, sanki son bir atımlık barutumuz varmış gibi bir hamle yapma ihtiyacında olabilirsiniz. Ancak fikirsel uzlaşı arayışında olmak ile birden harekete geçmek arasında kalabilirsiniz.

Sosyal gruplar içinde adım atmaktan çekinen fertleri desteklemek arkasında durmak, hadi diyerek yol gösterenlerden ya da tüm bunlardan yararlanan kişi olabilirsiniz. Yaşanan herhangi bir sorun, durum karşısında yalnız olmadığımızı bilmenin rahatlığı karşılıklı hissedilebilir.

14 Haziran Çarşamba, Ay kapanış sürecine giriyor ama aynı zamanda Kuzey Ay Düğümü ve Jüpiter ile kavuşuyor. Bir taraftan iyi diğer taraftan da Venüs Mars ikilisiyle sert açıları sayesinde, bir bırakış sayesinde elde edilebilecek mutluluk demek daha doğru olur bana göre. Huzurlu rahat ve iyi yaşama arzusuyla, fiziki, maddi güvence ihtiyacını sağlamak isteyebilirsiniz.

Karşınıza çıkabilecek şans ve fırsatlar ise yeni bir oluşumdan ziyade, tamamlanacağı, sonlanacağı için size bir fayda oluşturabilir. Zarar veren bir ilişkinin ya da bir alışkanlığın veya atıl duran bir maddi varlığın konumunun, durumunun değişmesi sonucunda bir bitiş veya sonlanma sonucunda bir kar ve fayda beklenebilir. Bu ayki kapanış enerjisiyle sanat veya iletişimle alakalı iş camiasından tanınan bilinen isimlerin kayıp haberleri gelebilir.

Biraz sürprizli iletişimsel aksiyon bol olacaktır

15 Haziran Perşembe günü beklenmeyeni bekleyebileceğiniz biraz ani biraz sürprizli (umarım iyi) iletişimsel aksiyonu bol olacaktır. Kurulan iletişimler, yaşanan olaylar herkesin gözü önünde değil de daha kapalı kapılar ardında veya kendi içselliğinde yaşanabilir. Psikolojik gelişmeler, ruhsal çalışmalar yapmak, duygularınızla alakalı neyi neden hissettiğinize dair sorgulamalarda bulunmak, biraz inzivaya çekilmek için kullanılabilir bugün ve hafta sonuna kadarki tüm günler.

16 Haziran Cuma, düşüncelerinizin duygularınızdan etkileneceği, dengenin bulunması için karar vermeyi biraz zamana bırakmanın iyi olacağını düşünüyorum. Otorite ile zorluklar yaşanabilir, baskı altında hissedebilirsiniz. Toleransın çok yüksek olmayabileceği, hislerin yönlendirmesi ile biraz şüpheci, itimatsız ve dolayısıyla depresif de olabilirsiniz.

Ama bu durumu olumlu açıdan kullanmak duygularınızı yazıya, kaleme dökmek ve sağaltmak da gayet mümkün olur. Aklınızda onlarca fikir varsa birinden başlamak, Cuma ve Cumartesi günkü Ay Satürn açısını biraz içe kapanarak geçirmek iyi gelebilir. Olayları akışı içinde izleyebilmek ve süreci zorlamadan kendi hali ile yaşamak buradaki enerjiyi rahatlatabilir.

İçinizdekileri yazarak ya da konuşarak çıkartın

17 Haziran Cumartesi, Cuma gününün etkileri altında devam ederken yakın çevrenizdeki eş dost, arkadaş, kuzen, komşularla sosyalleşmek, sanatsal konulara ağırlık vermek, içinizdekileri yine yazarak ya da konuşarak dışarı çıkartabilmek iyi gelecektir.

18 Haziran Pazar günü İkizler burcundaki yeniay ve Babalar Günü iletişimin çok artabilir biraz fazlasıyla hassas ve empatik olabilirsiniz. Duygularınızla gerçekler karışabilir. Hislerinizle yüz yüze gelmemek için size iyi geldiğini düşündüğünüz zihinsel bir aktivite ve yoğun iletişim halinde olabilirsiniz. Ama her ne kadar bir sosyalleşme dahilinde olsanız da aralarda kendi içinizde kalmayı daha çok yeğleyeceğiniz bir pazar günü olabilir.

Gülbin Tomris / Karansukh Kaur

Paylaş

Son Yazılanlar

Ya tiyatro izlememiş ya tarihten bihaberler

Belki bu yazı yayımlandığında, İsrail, İran’a yönelik misillemesini yapmış olacak. İsrail’in yapacağı misillemenin seviyesine göre belki İran bu kez başka bir saldırı düzenleyecek. Sonuçta burası

Tebrikler Fenerbahçe kadın basketbol

Bir sporcu için en büyük hedeflerdir bunlar. Yerelde şampiyonluk, bölgesel şampiyonluk, kıta şampiyonluğu ve uluslararası büyük turnuvalarda şampiyonluk. Zordur. Çok zor. Büyük sporcular, büyük takımlar

Yaygınlaşan yoksulluk yoksullaşan yaşlılık

İnsan bizim gibi bir ülkede yaşıyor ve azıcık da ekonomi ile ilgileniyorsa mutsuz oluyor, bu kesin… Bayramların gelişine, yaş alıp emekliliğe yaklaştığına, çalışmak zorunda olmayacağı

Gayrettepe’de İtalyan lezzetleri

Bu yazıda tanıtacağım mekan Akdeniz yemekleri, Akdeniz mutfağı ve özellikle İtalyan mutfağı sevenlere … Bir ülkenin geleneğini öğrenmenin en iyi yollarından bir tanesi o ülkenin yemek

Borsa ve altının gidişatı

Borsa İstanbul hızlı bir toparlanma ile haftayı yüzde 5.21 artış yaparak 6918 puandan kapandı. Yeni haftaya ise yükseliş ile başladı. Seçim haftasında borsanın kapalı olacak

Seçim Sonucunun Piyasalara Etkisi

Seçim başlığının ortadan kalkması ile ekonomide yol haritası takip edilecek. Belirsizlik ortadan kalktı. Enflasyonun ağır yükünün, siyasi sonuçlara etkisi hızlıca görülmüş oldu. Ekonominin ağır yükü