Hafta hareketli başlıyor

 

Hafta hareketli başlıyor

Genel olarak hareketli bir haftaya başlıyoruz. İyimserliğin ve pozitif düşüncenin hakim olacağı etkiler altında  geçireceğimiz bir yedi gün var önümüzde.

Ay deklinasyon dışı olduğundan 14 Nisan Cuma öğlen saatlerine kadar biraz dengesiz ve tutarsız duygular ile yönetilebiliriz. O yüzden de  iyimserliğinizin dozunun iyi ayarlanması önem kazanacaktır.

Ortaklaşa kazanç ve edinimler, kendiniz dışında gelişen imkanlar,  borç ve alacaklar, vergi, sigorta gibi yükümlülükler, miraslar, vasiyetnameler,  maddi kazanç ya da kayıplar, gizli, gizemli, sır olan şeyler, ameliyatlar, kazalar, krizler,  ölüm ve ötesine, bilinmeyene dair mevzular bütün haftaya yayılan gündem maddelerimiz olabilir.

Yine aile, yuva,  ev, taşınma ve yer değişiklikleri, gayrimenkuller, toprak ve ziraat ile alakalı beklenmedik gelişmeler, bir taraf kazanırken diğer tarafın kaybedebileceği ani  durumlar gerçekleşebilir.

Bir aksiyon gerekiyor

Kendinizi cesur bir adımın hemen kıyısında bulabileceğiniz bir hafta. Zaten aklınızda duran ama bir süredir ertelemekte olduğunuz planlarınızı hayata geçirebilirsiniz. Fakat bu sefer havada kalmaması için bir aksiyon almanız gerekir.

Planlarınızın yurtdışı ve yabancı insanlar ya da ülkeler ve turizm ile ilgili ya da yüksek eğitim almak vermek gibi akademik faaliyetlere dair, medya, basın yayın ve kitaplarla alakalı, yanısıra hukuksal konularda hak ve adalet arayışı adına çabalarda bulunmak, dış ticaret, sportif faaliyetler veya uzak akrabalardan yardım almak gibi konularda olması da gayet muhtemeldir.

En güzel zamanlama 11 Nisan

Her neye karar verecekseniz sınırların aşılmaması, yardım etmek ile kendini feda etmek arasında mühim bir fark olduğunun anlaşılması önemlidir.

Tüm bu konularda atılımlar yapmak için haftanın en güzel zamanlaması 11 Nisan Salı günü. İyi niyetlerinizin gerçekleştirebileceğiniz  ve gökyüzünden de koruma alabileceğiniz, hem sağlık, esenlik hem de fiilen ihtiyacınız olan desteği bulabileceğiniz bir zamanlama olacaktır. 11 Nisan günü özellikle sabah saatleri ile 13.47 ‘ye kadar   harekete geçerseniz gökyüzünün rüzgarını arkanızda hissedebilirsiniz.

Sonrasında Ay’ın boşlukta olacağı  13.47 – 20.32 saatleri arasında yaptıklarınızın sonuçlarını konuşmak ya da dinlenmek ya da rutin işlerin içinde bulunmak daha iyi olacaktır.

Hafta içinde Ay’ın boşlukta olacağı diğer zamanlar ise şöyle:

13 Nisan 17.15 – 23,45 aralığı

15 Nisan  18.15  16 Nisan 01.55

12 Nisan Çarşamba günü sorumlulukların farkında olunması gereken, iş ve aileye ayrılan zaman açısından dengenin kurulmasının gerekeceği,  fevri ve dürtüsel kararlar vermeden önce enine boyuna düşünmenin yararlı olacağı bir zamanlama olarak görünüyor.

13 Nisan Perşembe, kariyer, iş, meslek, toplumdaki statünüz, iş seyahatlari, görüşmeleri, tüm bu konularla ilgili başarı ve ödüllerin elde edilmesinin hayatın akışının içindeki yeri ve bunun sizin için ne denli önemli olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

14 Nisan Cuma günü sadece kendiniz değil birlikte hareket ettiğiniz, dirsek temasında olduğunuz diğer insanlar için de çaba göstermek, bilgilerinizi iletmek, paylaşmak, fayda sağlamak ve tüm bunların sonucunda  gücünüzü hissetmek gibi konular öne çıkacaktır. Ve bu gücü hangi niyetle kullandığınızı farketmek, özellikle ikili ilişkiler açısından bir baskı oluşturup oluşturmadığınız önem kazanacaktır.

Cumartesi günü dataları yenileme günü

16 Nisan Cumartesi, özellikle arkadaş ve dost çevrenizle, sosyal çevrenizle iletişime dikkat etmeniz, beklenmedik iletişim kazalarına uğramamak için iyice düşünüp taşınıp konuşmak ya da yazışmak iyi olacaktır.  Yine iletişim aygıtlarında beklenmedik bozulmalar, düşme ya da kırılmalara karşı dikkatli olunması gereken bir gün Cumartesi günü.  Gerek duyuyorsanız datalarınızı yedeklemek iyi bir fikir.

17 Nisan Pazar duygularınızla kendinize  bir kalkan oluşturabilir, sanki birilerine karşı kendinizi savunma ihtiyacında olabilir ve kontrolün elinizde kaçıp gittiğini hissedebilirsiniz. İkili ilişkilerde dikiş tutturmak her zamankinden zorlayıcı  olabilir ama karşılıklı kazanç sağlayabilecek iki tarafın faydasına olabilecek konuşmalar yapmak,  tatil gününüzü güzel geçirmenize yardımcı olabilir.

Gülbin Tomris

Karansukh Kaur

Astrolog & Yoga Öğretmeni

 

Paylaş

Son Yazılanlar

Kraliyet çikolatacısı Naciye Tosun

Onu ilk tanıdığımda gözlerindeki tutku beni o kadar çok etkiledi ki, bırak çikolataları bir yana, sen kendini anlat, dedim. Çikolataların lezzetinde kaybolurken, onun azmine, başarısına

Sürdürülebilir yaşamın lezzetli yolu

Günümüz dünyasında, sürdürülebilirlik kavramı hayatımızın her alanına nüfuz ediyor. Bu kavram, sadece çevresel sorumluluğu değil, aynı zamanda ekonomik ve sosyal sorumluluğu da içinde barındırıyor. Atıksız

Yapay Zeka Çağında Avukatlık

Yapay zeka, sadece bilim kurgu filmlerinin değil, günlük hayatımızın da bir parçası haline geldi. Siri’den Alexa’ya, ChatGPT’den Midjourney’e, yapay zeka uygulamaları hayatımızın her alanında karşımıza

Borsa ve Altında Beklentiler

Borsa İstanbul geçen haftayı yüzde 1.91 kazanç ile 10851 puandan kapattı. Bankacılık, holdingler, gıda ve gayrimenkul sektörlerinin endekse destek geldi. TL karşısında, dolar 32.58 ve

Bodrum şaşırtmaya devam ediyor

Her yazın değişmeyen geyiği Bodrum neden boş, ne olacak bu Bodrum’un hali ? 25 yıldır aynı hikayeyi dinlemekten yıldım. Bodrum’un yüksek sezonu bu hafta sonu başlar

Döner gibi dönerin peşine düşün!

Ülkemizin en sevilen lezzetlerinden olan döneri, hemen hemen yaşadığımız her noktada bulmak mümkün. Ancak döner gibi döneri bulabiliyor muyuz?  Orası biraz şüpheli! Ben de İstanbul’un