İkili ilişkiler ve finansal konulara dikkat

Haftaya Ay boşlukta ve Neptün’e tam derece karesi ile başlıyoruz ve dolunayın etkileri devam ediyor. Duygular ile iradenin aynı düzleme gelmesi birkaç gün sürebilir. İlişkiler ve ortaklıklar veya ortak projeler üzerinde tam olarak anlaşma sağlanamasa da konuşulabilir. Günün ilerleyen saatlerinde duygu durumları ve olaylara bakış açısı daha net olacağından ve eldeki var olan gerçeklik her ne ise onunla alakalı kararlar almak da kolaylaşır.

6 Haziran Salı ,borç alacak, krediler, kredi kartları, sigorta gibi finansal mevzular, yine ortaklaşa elde edilen kazançlarla ilgili hesaplar, bütçeler yapılabilir, çalışma gerekliliği, ciddiyet sorumluluklar öne çıkabilir. Bu konularda yeni düzenlemeler yapabilir veya karşı karşıya kalabilirsiniz.

Dolayısıyla daha tutumlu olmak kararları verebilir, kişisel harcamalarınızı düzenlemek isteyebilirsiniz. Yine miras konularının da gündeme gelebileceğini söyleyebilirim. Ayrıca farklı, orijinal ve yeni iş fikirleri bulabilir ve somutlaştırmak isteyebilirsiniz. Mantıklı çözümler akılcı yaklaşımlar ile olumsuz düşüncelerden uzaklaşabilirsiniz. Ne istediğinizi iyi bilirseniz atacağınız adımlar yerini bulur.

Rutin sakin işler, biraz durmak

7 Haziran Çarşamba 11.41’e kadar Ay boşlukta. Önemli işleriniz yerine daha rutin, sakin işler yapmak biraz durmanızı tavsiye ederim. Ay Venüs’e karşıt ve Jüpiter’e kare açıya ilerlediğinden, etkiler maddi ve manevi güven ve huzuru sağlamak adına biraz sert tutumlar içinde olabileceğimizi işaret ediyor. İkili ilişkilerde, çıkar çatışmaları yaşanabilir. İstekler karşısında aşırı ve abartılı tepkiler verilebilir.

Başkalarının ihtiyaçlarını tümüyle görmezden gelirseniz maddi, manevi sıkıntılarla karşılaşılabilir. Orta yolu bulmak her iki tarafın da eşit şekilde fayda sağlaması ile mümkündür. Bu etkiler öğlen saatleri itibariyle daha da görünür hale gelecektir. Tüm ilişkiler için değil tabii ama kendinizi iyi ve güvende hissetmediğiniz veya huzurlu olmadığınız bir ilişki içindeyseniz duygusal bir tamamlanma enerjisi taşıyor gün.

8 Haziran Perşembe günü, maddi ve manevi fedakarlık yapmak istemediğiniz ilişkilerinizde krizler çıkabilir. Sorunlara finansal konular sebep olabilir. Bu durum bir ilişkiden değil de kendi finansal durumunuzla da ilgili olabilir. Toleransın az olduğu, sabırsız ve tahammülsüz davranabileceğiniz bir gün. Konuşmak ise her şeyin ilacı. Eğer olabildiğinde eşit zamanlı bir konuşma dinleme düzleminde olabilirseniz belki uzun vadeli değil ama kısa çözümler bulabilirsiniz. Uzak yerlere seyahatler, yabancılar, hukuk, adalet, yüksek eğitim, akademisyenler, spor, din, inanç, felsefe, ahlak, dış ticaret, basın – yayın, kitaplar ile alakalı kural ve kaidelerde değişiklikler olabilir.

Finansal konular, kariyer gündemde olacak

9 Haziran Cuma günü, iş hayatı, kariyer ve finansal konular gündemde olacaktır. Ayrıca toplumdaki sosyal statünüz de odağınız haline gelecektir. Öğlen 13.14‘e kadar Ay boşlukta, mühim bir karar vermek veya adım atmak için sonrasını kullanabilirsiniz. İş hayatında ve/veya finansal konularda beklenmedik değişiklikler olabilir, bunlar karşısında huzursuz hissedebilir, içinize kapanma, biraz uzaklaşmak ihtiyacı duyabilirsiniz.

Günün ilerleyen saatlerinde ‘en kötü ne olabilir ki?’ diyebilirseniz, kendinize yeniden bir çeki düzen verebilir ve hayatın akışı içinde kalabildiğiniz sürece ve kendi özgüveniniz ile ilerleyebileceğinize dair bir farkındalık yaşayabilirsiniz. Soğukkanlı olmak inandıklarınıza güvenmek yolu açacaktır.

10 Haziran Cumartesi Ay Satürn’den uzaklaşırken Güneş’le sert etkiye doğru ilerliyor. Bu da hayatınızda otorite olarak kabul ettiğiniz kimler varsa biri ile anlaşma sağlamaya çalışırken diğerinin yolunuza çıkabileceğini düşündürüyor. İsteklerle, hayaller arasında kalabilir, neyi yapıp yapamayacağınız üzerinden kısıtlanmış hissedebilirsiniz.

‘Olduğu kadar olmadığı kader’ diyebilirseniz her şeye rağmen olabileceklere ve olumlu seçeneklere odağınızı verirseniz ve de elbette ayaklarınız yere sağlam basıyorsa buradaki enerjiyi sakinleştirebilirsiniz. Sanat, tiyatro, sinema ve keyifli uğraşlar ile ilgilenmek iyi gelebilir.

11 Haziran Pazar gününe, ‘son günlerde neler oldu öyle yaa!’ diyerek uyanabilirsiniz. Hala iç huzursuzluğunuz olsa da öğlen saatlerinde durumları biraz daha hafife almak, olaylara daha yüzeysel bakabilmek, geleceğe dair hayal kurmanıza yardımcı olabilir. Aynı görüşte olduğunuz arkadaş, dost ve tanıdıklar ile bir araya gelmek, sosyalleşmek isteyebilirsiniz. Nasılsa tatil diyerek alabileceğiniz alkol gibi uyarıcıların etkisinin her zamankinden daha fazla olacağına da dikkat çekmek isterim.

Gülbin Tomris / Karansukh Kaur

Paylaş

Son Yazılanlar

Hayat bir sofra olsa nasıl olurdu?

Bayram tatilinde aklıma “Hayat bir sofra olsa nasıl olurdu?” sorusu takıldı. Cevabı çok düşündüm. Ve sonunda yaşamın her evresinden acı, tatlı, ekşi tüm tatları buluşturacağı

Hayvanları kısırlaştırmak da soykırım mı?

Modernizmin insanlığa çağ atlattığı görüşüne bir grup köktenci dindar ve postmodernizmin tadı kaçmış sakızını çiğneyen neoliberal dışında hemen herkes katılır. Tabii ki her şey, modernizm

Siz de ipotekli konut alıyorsanız dikkat!

Değişen ekonomik koşullar nedeniyle son bir yılda konut kredi faiz oranları yüzde 3’ün üzerine çıktı. Hatta kamu bankalarında, son bir aydır faiz oranları yüzde 4’ün

Tarifleri yeniden yorumlayan şef

Yazılarımı takip edenler farkındadır şüphesiz. Son zamanlarda tanıttığım mekanlar genel olarak ufak, fazla göze çarpmayan lokasyonlarda, hatta biraz kıyıda köşede kalmış yerler. Kapılarında kocaman afişler,

Bodrum’da bu yaz neler oluyor?

NİŞANTAŞI KADINLARININ BODRUM ÇIKARMASI   Ayşem Saraçoğlu, Ayşegül İlsever, Selma Şeşbeş, Nişantaşı’nın en havalı zamanlarında eğlence damgasını vurmuş üç kadın işletmeci. Şehrin en popüler mekanlarını

Gençler futbolcular heyecan veriyor

Olimpiyatlar ve Futbol Dünya Kupası ile birlikte belki de dünyanın en önemli spor organizasyonları arasında sayılabilecek Avrupa Futbol Şampiyonası başladı. Futbolseverler açısından sıcak günler… Tüm

Bayram tatilinize lezzet katacak mekanlar

Geçen hafta sizlerle İstanbul’un özel lezzet duraklarından damağımda iz bırakanları paylaşmıştım. Bugün malum 9 günlük bayram tatili başlıyor. Milyonlar bayram tatili için yola çıkıyor. Bu