17-23 Temmuz haftasına astrolojik bakış

Yengeç burcunda Pluto etkili bir Yeniay doğuyor

17 Temmuz haftasını Ay kapanırken açıyoruz ama Pazartesi akşamı saat 21.31 de Pluto etkisinde Yengeç burcunda Ay doğuyor.

Büyüteç hafta boyunca aile, aile bireyleri ile ilişkiler, yuva, barınma, güvenme, beslenme, korunma, büyüme, üreme,  affetme, sevgi ve şefkat duygunuz üzerinde, yine gayrimenkul, tarım, toprak ve atalarla alakalı konulara yönelecektir. Pluto etkili bir Yeniay olacağından kariyer ve iş hayatı, toplumsal statü, finans ve para konularında baskın kişiler veya kurumlar ön planda olabilir.

Ay’ın ışıklarını görmediğimizde, duygularımızı ifade etmek yerine kendi içimizde ya da en yakınlarımızla ilişkide oluruz. Karanlıkta yön bulmaya çalışmak yerine içimizle yüzleşiriz. Anılar hakkında konuşmak, dertleşmek, anlamaya ve anlamlandırmaya çalışmak Pazartesi günü iyi gelebilir.

Ay doğduktan 12 saat sonra ışıklarını göstermeye başladığında atılan adımlar görünür olur.  Salı günü 09.31’den itibaren büyüteç tutulan konularda yapılacak atılımlar büyüyebilir.

Bu hafta gökyüzünde yok yok!

Tüm hafta boyunca dikkat edilmesi gereken önemli birkaç husus var:

Birinci önemli husus bu hafta Salı günü Düğümlerin burç değiştiriyor olması. Akrep Boğa aksındaki düğümler neredeyse Yengeç Yeniayı doğarken Terazi Koç aksına geçiyor. Kadersel olarak ben olmayı seçeceğimiz, kendi isteklerimizi ön plana koyacağımız, öncülük etmekten çekinmeyeceğimiz 1,5 yıllık bir döneme adım atacağız.

Diğer önemli konu, bu hafta Venüs Aslan burcunda geri hareketine başlıyor. Durağan pozisyonları da dahil 22 Temmuz gece saat 04.30 ile 5 Eylül gece saat 04.00 arasında Aslan burcunda retro oluşu ile maddi, manevi değerlerimize ve ilişkilerimize dönüp yeniden bakmamız gerekecek. Başlangıç zamanlarında daha kuvvetli bir etki aldığımızdan için tesirleri bu hafta daha görünür olabilir. Eski ilişkiler yeniden canlanabilir, varolan ilişkilerde bazı konular masaya yatırılabilir veya bir takım yatırımların değerleri önemli ölçüde değişebilir.

Bir diğeri hava elementinin bir gezegenle ifade edilmediği bir hafta olacağından özellikle hafta ortasına kadar Yengeç burcunun duygusallığı ön plana yerleşebilir. Objektif davranamayabilir, biraz fazlaca alıngan olabilirsiniz. İlişki kurmakta zorlanabilir, kendinize dışardan tarafsız bir şekilde bakamayabilirsiniz. Durumunuzun fotoğrafını net olarak çekemiyorsanız, gerçekten güvendiğiniz kişilerin bakış açısı ile ilerlemek iyi bir fikir olabilir.

Otorite saydığınız kişi ve kurumlarla karşı karşıya gelebilirsiniz

Yine Güneş’in Pluto karşıtlığına doğru gidiyor olması özellikle hafta ortası ve sonrasında egosal çatışmaları ortaya çıkartabilir. Kontrolsüz güç uygulama, kendi bildiğini yapma isteği, baskın ve despot tavırlar içinde olabilirsiniz veya tüm bu davranışlara maruz kalabilirsiniz, dikkatli olunuz.

Kariyer ve ev hayatındaki sorumluluklarınıza dair bir denge sağlamaya çalışırken, otorite olarak saydığınız kişi veya kurumlar ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Herşeye rağmen siz iyi niyetli olduğunuz takdirde beklenmedik güvenli limanların her daim yanınızda olacağını aklınızda tutunuz.

Aynı zamanda Mars da Satürn ile karşıt açıda olacağından, yapmak istediklerinizle yapabildikleriniz birbiri ile eşleşmeyebilir. Yani kontrol elinizde tutamayabilirsiniz veya zamanlama konusunda şans yanıbaşınızda bulunmayabiliriz. Takıntılı olmakla tamamen bırakmak arasında kalırsanız olayların pozitif yönüne odağınızı çevirmeniz ordaki şans ve fırsatları görmenize yardımcı olabilir.

Hafta sonu sular durulmaya başlıyor

Hafta sonunda gökyüzündeki etkiler biraz olsun yumuşuyor ve anahtarı döndürür gibi yeni bir sisteme dönüştürüyor. Cumartesi günü kendinize yakın bulduğunuz kardeş, arkada,  kuzen veya tanıdıklarla sosyalleşmek iyi gelecektir. Önünüzde bir takım fırsat kapılarının açılması sürpriz gelişmeler bu görüşmeler sayesinde mümkün olabilir. Ve Güneş’in Aslan burcuna gireceği Pazar günü de  enerjinizi ve canlılığınızı yeniden elde edebilir,  Ay da Terazi burcuna geçeceğinden sevdiklerinizle de birlikte içinize derin nefesler çekebilirsiniz.

Yaşama sevincinin, neşesinin görünür olacağı bir hafta sonu ile bu zorlayıcı etkileri sindirebilirseniz bir sonraki haftayı daha rahat karşılayabilirsiniz. Önümüzdeki hafta çok daha keyifli astrolojik bilgiler eşliğinde görüşmek dileğiyle, sevgiyle kalın.

Gülbin Tomris / Karansukh Kaur

Paylaş

Son Yazılanlar

Koç burcundaki dolunayın etkileri

Pazartesi gününe aile arasındaki ilişkileri inşa etmek adına güzel bir adım atarak başlıyoruz. Düşüncelerin uyumu sağlanabilir. Bireyler arasında düşünce alışverişleri

Bedeli pahalı bir dünya kupası

20 Ağustos 2023, Sidney’de Stadium Australia’da önemli bir organizasyonun, Kadınlar Dünya Kupası’nın finalinin son düdüğü ile birlikte İspanyol futbolcular büyük

Putin de olurmuşum ben!!!!

Sizin kırmızı çizginiz nedir ? Hani o çizgiyi geçince savaş ilan edebileceğiniz yer. İşte geçen gün bizim evin “minik” Puta’sına

Farkındayım ama bir şey yapamıyorum

‘Yahuu kafamı bir türlü toplayamıyorum.’ ‘Aslında ne yapmak istediğimi de biliyorum ama elimden mi gelmiyor nedir yapamıyorum.’ ‘Gözlerim kapanıyor, keşke

Eylül’ün en kritik haftası

Borsa geçen haftayı yüzde 4,3 kayıpla 7961 puandan kapattı. Borsada keskin yükseliş sonrasında düzeltme yaşanıyor. Düşüşlerin devamı için bu hafta

Gökhan Abur Abimiz: Benim Yolum!..

16 Eylül 2023 gece yarısı 01:44’de Japonya’da yaşayan kızım Nagihan’ın orada sabah kahvaltısını yaparken, “Müzisyen ve meteoroloji editörü Gökhan Abur

Eskiden biz arabulucuyduk

Kiracı-ev sahibi arasındaki uyuşmazlıklar dağları aşınca arabuluculuk sistemi zorunlu hale getirilerek uygulanmaya kondu. Düşünün 2020 yılında 27 bin, 2021 yılında