17-23 Temmuz haftasına astrolojik bakış

Yengeç burcunda Pluto etkili bir Yeniay doğuyor

17 Temmuz haftasını Ay kapanırken açıyoruz ama Pazartesi akşamı saat 21.31 de Pluto etkisinde Yengeç burcunda Ay doğuyor.

Büyüteç hafta boyunca aile, aile bireyleri ile ilişkiler, yuva, barınma, güvenme, beslenme, korunma, büyüme, üreme,  affetme, sevgi ve şefkat duygunuz üzerinde, yine gayrimenkul, tarım, toprak ve atalarla alakalı konulara yönelecektir. Pluto etkili bir Yeniay olacağından kariyer ve iş hayatı, toplumsal statü, finans ve para konularında baskın kişiler veya kurumlar ön planda olabilir.

Ay’ın ışıklarını görmediğimizde, duygularımızı ifade etmek yerine kendi içimizde ya da en yakınlarımızla ilişkide oluruz. Karanlıkta yön bulmaya çalışmak yerine içimizle yüzleşiriz. Anılar hakkında konuşmak, dertleşmek, anlamaya ve anlamlandırmaya çalışmak Pazartesi günü iyi gelebilir.

Ay doğduktan 12 saat sonra ışıklarını göstermeye başladığında atılan adımlar görünür olur.  Salı günü 09.31’den itibaren büyüteç tutulan konularda yapılacak atılımlar büyüyebilir.

Bu hafta gökyüzünde yok yok!

Tüm hafta boyunca dikkat edilmesi gereken önemli birkaç husus var:

Birinci önemli husus bu hafta Salı günü Düğümlerin burç değiştiriyor olması. Akrep Boğa aksındaki düğümler neredeyse Yengeç Yeniayı doğarken Terazi Koç aksına geçiyor. Kadersel olarak ben olmayı seçeceğimiz, kendi isteklerimizi ön plana koyacağımız, öncülük etmekten çekinmeyeceğimiz 1,5 yıllık bir döneme adım atacağız.

Diğer önemli konu, bu hafta Venüs Aslan burcunda geri hareketine başlıyor. Durağan pozisyonları da dahil 22 Temmuz gece saat 04.30 ile 5 Eylül gece saat 04.00 arasında Aslan burcunda retro oluşu ile maddi, manevi değerlerimize ve ilişkilerimize dönüp yeniden bakmamız gerekecek. Başlangıç zamanlarında daha kuvvetli bir etki aldığımızdan için tesirleri bu hafta daha görünür olabilir. Eski ilişkiler yeniden canlanabilir, varolan ilişkilerde bazı konular masaya yatırılabilir veya bir takım yatırımların değerleri önemli ölçüde değişebilir.

Bir diğeri hava elementinin bir gezegenle ifade edilmediği bir hafta olacağından özellikle hafta ortasına kadar Yengeç burcunun duygusallığı ön plana yerleşebilir. Objektif davranamayabilir, biraz fazlaca alıngan olabilirsiniz. İlişki kurmakta zorlanabilir, kendinize dışardan tarafsız bir şekilde bakamayabilirsiniz. Durumunuzun fotoğrafını net olarak çekemiyorsanız, gerçekten güvendiğiniz kişilerin bakış açısı ile ilerlemek iyi bir fikir olabilir.

Otorite saydığınız kişi ve kurumlarla karşı karşıya gelebilirsiniz

Yine Güneş’in Pluto karşıtlığına doğru gidiyor olması özellikle hafta ortası ve sonrasında egosal çatışmaları ortaya çıkartabilir. Kontrolsüz güç uygulama, kendi bildiğini yapma isteği, baskın ve despot tavırlar içinde olabilirsiniz veya tüm bu davranışlara maruz kalabilirsiniz, dikkatli olunuz.

Kariyer ve ev hayatındaki sorumluluklarınıza dair bir denge sağlamaya çalışırken, otorite olarak saydığınız kişi veya kurumlar ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Herşeye rağmen siz iyi niyetli olduğunuz takdirde beklenmedik güvenli limanların her daim yanınızda olacağını aklınızda tutunuz.

Aynı zamanda Mars da Satürn ile karşıt açıda olacağından, yapmak istediklerinizle yapabildikleriniz birbiri ile eşleşmeyebilir. Yani kontrol elinizde tutamayabilirsiniz veya zamanlama konusunda şans yanıbaşınızda bulunmayabiliriz. Takıntılı olmakla tamamen bırakmak arasında kalırsanız olayların pozitif yönüne odağınızı çevirmeniz ordaki şans ve fırsatları görmenize yardımcı olabilir.

Hafta sonu sular durulmaya başlıyor

Hafta sonunda gökyüzündeki etkiler biraz olsun yumuşuyor ve anahtarı döndürür gibi yeni bir sisteme dönüştürüyor. Cumartesi günü kendinize yakın bulduğunuz kardeş, arkada,  kuzen veya tanıdıklarla sosyalleşmek iyi gelecektir. Önünüzde bir takım fırsat kapılarının açılması sürpriz gelişmeler bu görüşmeler sayesinde mümkün olabilir. Ve Güneş’in Aslan burcuna gireceği Pazar günü de  enerjinizi ve canlılığınızı yeniden elde edebilir,  Ay da Terazi burcuna geçeceğinden sevdiklerinizle de birlikte içinize derin nefesler çekebilirsiniz.

Yaşama sevincinin, neşesinin görünür olacağı bir hafta sonu ile bu zorlayıcı etkileri sindirebilirseniz bir sonraki haftayı daha rahat karşılayabilirsiniz. Önümüzdeki hafta çok daha keyifli astrolojik bilgiler eşliğinde görüşmek dileğiyle, sevgiyle kalın.

Gülbin Tomris / Karansukh Kaur

Paylaş

Son Yazılanlar

Borsa ve altının gidişatı

Borsa İstanbul hızlı bir toparlanma ile haftayı yüzde 5.21 artış yaparak 6918 puandan kapandı. Yeni haftaya ise yükseliş ile başladı. Seçim haftasında borsanın kapalı olacak

Seçim Sonucunun Piyasalara Etkisi

Seçim başlığının ortadan kalkması ile ekonomide yol haritası takip edilecek. Belirsizlik ortadan kalktı. Enflasyonun ağır yükünün, siyasi sonuçlara etkisi hızlıca görülmüş oldu. Ekonominin ağır yükü

On iki adanın en güzeli Patmos

2023 yazında Kos seyahatimizin devamında gittiğimiz ikinci ada Patmos’du. Diğer Yunan adalarına kıyasla ulaşması  daha zahmetli bir ada Patmos. Öyle kalmasını da özellikle tercih ediyorlar

Bella ve Ava’nın hikayesi…

Son dönemin popüler filmi, yönetmen Yorgos Lanthimos’un yeni rüyası “Poor Things” üzerine bir yazı diye başladım. Emma Stone’un çok haklı olarak Oscar kazandığı performansı üzerinden

Seçim haftasında yatırımın yönü

Borsa İstanbul haftayı yüzde 3.20 artışlar 9111 puandan kapattı. Borsada yabancı çıkışı beş haftadır devam etsede, olumsuz bir haber akışı yok. 9450 zirve seviyeler sonrasında

Seksin son kullanma tarihi var mı? 

Seks nedir? Temastır.. Neye temastır? 5 Bedene temastır. Her insanın madde beden ve madde dışı beden olmak üzere temelde 2 bedeni vardır.Madde bedene fiziksel beden

İçeride TCMB, Dışarıda FED

Borsa İstanbul haftaya düşüş ile başladı. 9000 puan seviyesinin altında satışlar baskısı devam edecektir. Şimdilerde 8700 puanın hemen üzerinde seyrediyor. Yerli ve yabancının ilgisi son

Taraftar var, taraftar var

Sporda izleyicilerin, ama daha da ötesinde taraftarın önemi tartışılmaz. Günümüzde üst düzeyde spor yapabilmek tümüyle paraya dayanıyor. Elbette eskiden de mali destek önemliydi, ama günümüz