Akrep burcunda uranüsyen ay tutulması

1 -7 Mayıs haftasının en önemli olayı 5 Mayıs Cuma günü gerçekleşecek Akrep burcundaki Ay Tutulması, Uranüs’le kavuştuğundan, sürpriz gelişmeler, beklenmedik, ani olaylar ve durumlar da yaşatabilir.

Geçmişle hesaplaşma

Hafta başı itibariyle kendisini hissettirmeye başlayacak tutulma, Zuben Elgenubi sabit yıldızı ile kavuşuyor ve genel olarak geçmişte yapılanlar ile hesaplaşma anlamına geliyor.

Bireysel ekonominizdeki ani değişimlere karşı temkinli olmak, hesap kitap yapmak, ayağı yorgana göre uzatmak bu hafta ve sonrasındaki  en azından bir ay için yapılması gerekenlerden gibi de görünüyor.

Bu süreç en pozitif anlatımıyla Akrep burcunun karanlık özelliklerini gün ışığına çıkartıp temizlemek için kullanılabilir. Nedir bu karanlık yönler: Kıskançlık, intikam alma ihtiyacı, cimrilik, manipülasyon, çıkarcılık, baskıcılık, dille zehirlemek gibi pek de iyi niyetler barındırmayan duygu ve düşünceler.

Etkileri öncesinde başladığından, tüm hafta boyunca ağzınızdan çıkanların ve hislerinizin farkında olmanız, iyi niyetler ile geçmişi şifalandırmak için maddi veya manevi yardımlarda bulunmanız iyi olabilir.

Pazartesi günü cümlelerinize dikkat edin

Pazartesi günü çocuklara dair kararlar almak, eğlence, spor konularında, huzur ve keyif elde etmek ve kısa tatil planları yapmak için bütçenizi kontrol etmek isteyebilirsiniz. Temizlik, düzen, tertipli olma hali ortaya çıkabilir, titizliğiniz bir noktada sorun yaratabilir, aşırıya kaçmayınız. Ayrıca ikili ilişkilerdeki bazı tavırları kendinize sorun edebilir ama bunu karşı tarafa istediğiniz gibi ifade edemeyebilirsiniz. Cümlelerinize dikkat ediniz.

Gerçekleşmesini istediğiniz bir niyetiniz var ise Salı sabahını kullanabilirsiniz. Pazartesiyi salıya bağlayan gece yarısından salı sabahı saat 05.00 aralığında maddi ve manevi huzur, sevgi, değer ve kaynaklarınıza dair içten isteklerde bulunmak için iyi zamanlar. Gün içinde sağlıkla alakalı konular ön planda olabilir, nedeni anlaşılmayan bazı hassasiyetlerinize karşı aşırı evham yapabilirsiniz. Kimyasal ve uyaran maddelerden uzak durulması gereken bir gün. Davranışlar mantıktan ziyade duygular tarafından yönetilebilir, gerçekçi olduğunuzdan emin olun. Ayrıca dolandırılmalara karşı temkinli davranmanızı, Merkür retrosu devam ettiğinden özellikle maddi kaynaklarınıza dair bilgilerinizi yetkili olmayan kişi ve kurumlar ile paylaşmamanızı  tavsiye etmek isterim.

Sevgi dili ve yaratıcılığınız hayatınıza güzellik sağlayabilir

Çarşamba günü ilişki kurduğunuz insanlar ile konuşmak, anlaşmak biraz daha kolay ve akıcı olabilir. Var olan dengesizlikleri sevgi dili ile düzeltmeye çalışabilir, ayrıca günlük yaşamınızda ve çalışma koşullarınızda bir ahenk bir güzellik yaratmak isteyebilirsiniz. Sanat, dekorasyon, moda gibi konularda iş yapmak ya da bu konuları kendi hayatınıza dahil etmek için de güzel bir gün. Eskilerden sürpriz bir kişi ile buluşabilir, konuşabilir ve o kişinin sizin için ne kadar uyumlu olup olmadığınızı tartabilirsiniz.

Perşembe günü, maddi  ve manevi kaynaklarla alakalı potansiyelinizi değerlendirebilirsiniz. İlişkiler içinde alma-verme dengenizi kurmak isteyebilirsiniz.  Ancak ben – biz arasında kalabilirsiniz. Duygularınızı tam olarak iletemeyebilir,  kurulan bir cümle birden büyük bir tartışmaya dönüşebilir, ikilem içinde kalabilir, duygusal açıdan bir kargaşa yaşayabilirsiniz ve ortamın tansiyonu da yükselebilir.

Konuşarak anlaşmanın mümkün olduğunu ve nazik sözlerin her zaman bir çözüm getirebileceğini akılda tutmak iyi olur. Ayrıca perşembe günü gereğinden fazla cömertlik yapabilirsiniz,  bütçenizin farkında olmanız ve aşırı harcamalardan kaçınmanız gerekir.  Tüm bunların yanı sıra 12.17 – 17.31 saatleri aralığında Ay  boşlukta olacağından önemli konuşma ve anlaşmalarınızı bu zaman diliminde yapmayınız

Cuma sabah saatlerinde Tutulma gününe uyandığınızda, bu hayatta size engel olan ve geride bırakmak istediğiniz tüm zararlı duygu ve düşüncelere ve toksinlere veda etmeye niyet ederek başlayabilirsiniz. Huzursuzluk, güvensizlik ya da karşınızdakine tahakküm etme ihtiyacınızı hissederseniz tüm bunların ne size ne başkalarına bir faydasının bulunmadığını tam tersine  yarar yerine zarar getirebileceğini anlamak iyi olur.

En derin duygularınızla yüzleşebilir ve onlarla nasıl başa çıkabileceğinizin hesaplarını yapabilirsiniz. Geleceğinize dair önemli kararlar almak isteyebilirsiniz ama isteklerinizi, kendi dışınızda gelişen olaylarla birleştirmeniz ve hayatın akışına güvenmeniz gerekebilir. Yaşanmışlıklardan elde ettiğiniz tecrübeler ile hayata bakış açınızı değiştirip, duygularınızı ve hırslarınızı dengeleyebilirseniz ne ala.

Maddi ve manevi kaynaklara, ayrıca özel ve tüzel kişilere dikkat

Cumartesi günü evlilik ve ortaklık ilişkileri  açısından değişken duygu durumları ortaya çıkabilir. Sinirsel gerginliklerden uzak durmak adına cümlelerin şeklini ve sesinizin  tonunu düzenleyerek ama direkt, net ve tarafsız bir şekilde ifade etmeniz hem kendinize hem de karşınızdakine alan yaratabilir.  Akşamüzeri 17.38 ile 23.03 arasındaki Ay’ın boşlukta olduğu zamanları keyifli veya sakin uğraşlar ile geçirmeniz şahane olur.

Pazar günü tüm haftanın sert etkilerine kıyasla biraz daha iyimser ve pozitif geçebilir. Doğrudan yana olmak, yalan söylememek, otorite olarak kabul ettiğiniz kişiler ile tartışmanızı engeller. Soğukkanlı olabilmek durumu sakince izlemek, anlamaya çabalamak bu dar alandan çıkmanıza yardımcı olabilir. Genel olarak tatil günü olması sebebiyle enerjiyi akıtabileceğiniz bir spor buradaki aksiyonu sakinleştirebilir.

Gökyüzündeki her bir etkinin, hem bireysel hem de toplumsal anlamda yönümüzü  karanlıktan aydınlığa çevirmemiz için  birer araç olduğunu hatırlayarak,  tepkisel davranmak yerine kendi gerçekliğimize uyan cevaplar verebilmek bu hafta ve sonraki bir aylık zamanı rahat geçirmemize yardımcı olacaktır.

Gülbin Tomris / Karansukh Kaur

Paylaş

Son Yazılanlar

Bedeli pahalı bir dünya kupası

20 Ağustos 2023, Sidney’de Stadium Australia’da önemli bir organizasyonun, Kadınlar Dünya Kupası’nın finalinin son düdüğü ile birlikte İspanyol futbolcular büyük

Putin de olurmuşum ben!!!!

Sizin kırmızı çizginiz nedir ? Hani o çizgiyi geçince savaş ilan edebileceğiniz yer. İşte geçen gün bizim evin “minik” Puta’sına

Farkındayım ama bir şey yapamıyorum

‘Yahuu kafamı bir türlü toplayamıyorum.’ ‘Aslında ne yapmak istediğimi de biliyorum ama elimden mi gelmiyor nedir yapamıyorum.’ ‘Gözlerim kapanıyor, keşke

Eylül’ün en kritik haftası

Borsa geçen haftayı yüzde 4,3 kayıpla 7961 puandan kapattı. Borsada keskin yükseliş sonrasında düzeltme yaşanıyor. Düşüşlerin devamı için bu hafta

Gökhan Abur Abimiz: Benim Yolum!..

16 Eylül 2023 gece yarısı 01:44’de Japonya’da yaşayan kızım Nagihan’ın orada sabah kahvaltısını yaparken, “Müzisyen ve meteoroloji editörü Gökhan Abur

Eskiden biz arabulucuyduk

Kiracı-ev sahibi arasındaki uyuşmazlıklar dağları aşınca arabuluculuk sistemi zorunlu hale getirilerek uygulanmaya kondu. Düşünün 2020 yılında 27 bin, 2021 yılında

Başak burcunda yeni ay zamanı

İlişkiler içinde kendi değerinin sahibi olmakla alakalı deneyimlerin altının yeniden çizileceği, krallık ve kraliçelik tahtına kimin sahip çıkacağına dair cümlelerin