Sorumluluklar ön planda olacak

Özellikle iş hayatı, kariyer, para, statü ama aslında ebeveyn ve kurduysanız çekirkek ailenizi de aileyi kapsayan tüm hayat sorumluluklarında cesaretli kararlar alabilir 17 Temmuz’daki Yengeç yeniayına kadar eskide kalmasını istediğiniz döngüyü tamamlayabilirsiniz.

İş değişikliği yapmak isteyebilirsiniz

Haftanın ilk günü iş edinmek ve/veya para kazanmak için her zamankinden daha gayretli ve atak olabilirsiniz ikinci günde ise bu durumu daha yere basar bir hale yola koymayı yeğleyebilirsiniz.

İş değişikliği yapmak isteyebilir, var olanı düzenleyebilir, kariyerinizde bir basamak atlama ihtiyacı ile davranabilirsiniz. ‘İş hayatında değilim, ev insanıyım ya da henüz çalışmıyorum ki ben’ diyorsanız da yine toplumsal statünüzü inşa etmek için gerekli hamlelerde bulunabilirsiniz. Her kim olursanız olun işle alakalı ve her türlü sorumluluklar biraz daha önde olacaktır, başkalarıyla yardımlaşabilir, kolaylıkla ilişki kurabilir ve hatta biraz ısrarcı da olabilirsiniz.

Somut hedefler belirleyebilirsiniz

Pazartesi iki arada bir derede kalsanız da Salı günü kendinizden daha emin tavırlar içinde olabilir, para kazanmak veya manevi olarak kendinize güvenli bir alan sağlamak isteyebilir ve bunun için de somut ve görünür adımlar atabilirsiniz. Çok çalışmak, saçınızı süpürge etmek pek de zor gelmeyecektir.

Somut hedefler belirleyebilir ve belli bir düzen dahilinde yapmak istediklerinizi yola koyabilirsiniz. Kolay kolay vazgeçmeyeceğiniz geri adım atmayacağınız kararlar alabilir ve uygulayabilirsiniz.

Şans ve fırsatlar artabilir

Salı ,Ay Jüpiter kavuşumu ile şans ve fırsatların artacağı varolanların görünür hale geleceği, açılabilecek kapıların farkedileceği önemli  ve diğerlerine nazaran sevimli tek günü. Hayatın umutlu yönlerine odaklanmak, bakış açısını değiştirmek veya genişletmek, affetmeye, kabul etmeye gönüllü olmak, cömert olabilmek ve size iyi davrananları, özgüven ve özdeğerinizi farketmek, sosyalleşmek için kullanabilirsiniz.

Tam kavuşum saati (Ankara’ya göre) 23.05.  Şartlarınız her ne olursa olsun şansınızın, talihinizin, bereketinizin çoğalması için  dua edebilir, meditasyon yapabilir veya sadece sakin ve sessiz kalarak frekansınızı dengeleyebilirsiniz.

İlişkiler ve finans sisteminde sürpriz gelişmeler

Hafta ortasına doğru Ay Uranüs’e yaklaşırken, beklenmedik  ilişki durumları ve finansal olaylarla, yine arkadaşlık ilişkileri,  geleceğe dair büyük umutlarınızla alakalı ters köşe durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

Özellikle sosyal çevre ve bağlı olduğunuz toplum fertleri arasındas adakat ve güven  duygusu sınanabilir, yaptığınız veya size yapılan bir paylaşım veya bir yardım üzerinden bir dengesiz tavıra maruz kalabilirsiniz. Yanısıra alacağınız risk ile orantılı olarak süpriz kazançlar elde edebilirsiniz. Ancak kurabileceğiniz riskli ilişkilere temkinle yaklaşınız.

Perşembe günü değerlerinize sahip çıkmak için, özellikle mal ve mülkle ilgili ama aslında maddi ve manevi bağlamda kendinizi sağlama alabilmek için bir veya birden çok düğmeye basabilir, önünüzde buna engel her kim her ne varsa kökünden kopartmak isteyebilirsiniz. İç gücünüze güvenmek ve  bu gücü sezgilerinizle birleştirmek doğru kararlar almanıza yardım edebilir.

Her ne yapacaksanız sabah 09.11-10.25 aralığını Ay boşlukta olacağından durmak, dinlenmek belki sadece düşünmek veya kurgulamak için kullanabilirsiniz. Ve akşamüzeri 16.25 itibariyle düşünceler ve duygularda denge bulmak kolay olmayabilir ve bu durum kalan günlerde de devam edecektir.

Cuma günü hafta kapanırken Ay da kapanışa  geçiyor ve yeni bir kurgu için öğrenmek ve bilgi almakla yetinmek iyi olacaktır. Kendinizi izole etmek biraz yalnız kalmak isterken aksine insanlarla birlikte olmanız ve bilgi alışverişi içinde bulunmanız gerekebilir.

Olmak istemediğiniz bir ortama uyum sağlamak zorunluluğunuzu çok fazla konuşarak diyalog kurarak dağıtmak da söz konusu.  Yüzyüze birliktelikler kurmuyorsanız dijital dünyada her zamankinden fazla bulunmanız, takip etmek, paylaşımlar yapmanız gerekebilir.

Hafta sonunu kendi kendinizle veya sevdiklerinizle inziva halinde geçirebilirsiniz

Hafta sonu şapkanızı önünüze koyup kendi kendinize kalmakla, ailevi konularla ve bireylerle ilgilenmek arasında gidip gelebilir,  iletişim kurmak mı iyi kurmamak mı sorgulayabilirsiniz. İçinize içinize konuşabilir,  bır bır söylendiğinizi farkedebilirsiniz. Hayatınızda olup biten her ne varsa kabullenmek mi, isyan etmek mi hangi tarafta olacağınızı belirlersiniz Cumartesi günü. Ve olabildiğince sakin kalarak dürtüsel değil  farkındalıkla vereceğiniz kararların herkesin de hayrına olması mümkündür.

Sevgiyle

Gülbin Tomris / Karansukh Kaur

Paylaş

Son Yazılanlar

Hayat bir sofra olsa nasıl olurdu?

Bayram tatilinde aklıma “Hayat bir sofra olsa nasıl olurdu?” sorusu takıldı. Cevabı çok düşündüm. Ve sonunda yaşamın her evresinden acı, tatlı, ekşi tüm tatları buluşturacağı

Hayvanları kısırlaştırmak da soykırım mı?

Modernizmin insanlığa çağ atlattığı görüşüne bir grup köktenci dindar ve postmodernizmin tadı kaçmış sakızını çiğneyen neoliberal dışında hemen herkes katılır. Tabii ki her şey, modernizm

Siz de ipotekli konut alıyorsanız dikkat!

Değişen ekonomik koşullar nedeniyle son bir yılda konut kredi faiz oranları yüzde 3’ün üzerine çıktı. Hatta kamu bankalarında, son bir aydır faiz oranları yüzde 4’ün

Tarifleri yeniden yorumlayan şef

Yazılarımı takip edenler farkındadır şüphesiz. Son zamanlarda tanıttığım mekanlar genel olarak ufak, fazla göze çarpmayan lokasyonlarda, hatta biraz kıyıda köşede kalmış yerler. Kapılarında kocaman afişler,

Bodrum’da bu yaz neler oluyor?

NİŞANTAŞI KADINLARININ BODRUM ÇIKARMASI   Ayşem Saraçoğlu, Ayşegül İlsever, Selma Şeşbeş, Nişantaşı’nın en havalı zamanlarında eğlence damgasını vurmuş üç kadın işletmeci. Şehrin en popüler mekanlarını

Gençler futbolcular heyecan veriyor

Olimpiyatlar ve Futbol Dünya Kupası ile birlikte belki de dünyanın en önemli spor organizasyonları arasında sayılabilecek Avrupa Futbol Şampiyonası başladı. Futbolseverler açısından sıcak günler… Tüm

Bayram tatilinize lezzet katacak mekanlar

Geçen hafta sizlerle İstanbul’un özel lezzet duraklarından damağımda iz bırakanları paylaşmıştım. Bugün malum 9 günlük bayram tatili başlıyor. Milyonlar bayram tatili için yola çıkıyor. Bu

Yeşilin, suyun, bulutların şehri: Giresun

Buzullar eriyor, deniz seviyesi yükseliyor, yeryüzünde büyük miktarlarda su kütleleri buharlaşıp atmosfere karışıyor ve sıcaklık-basınç farkından dolayı şiddetli rüzgarlar meydana geliyor. Küresel ısınma sadece hava

FED kararı ve enflasyon beklentisi

Borsa İstanbul geçen haftayı yüzde 2.51 kayıp ile 10138 puandan kapattı. 10 bin puan seviyesi dikkatle izlenecek. Çıkışın devamı için 10 bin puan üzerinde kalıcı