Yaza daha genç görünümle girin

Deri sarkması; yaşlanma, kilo alıp verme, cildin kollajen ve elastin yapısının bozulması sebebiyle, derinin kendini yer çekime bırakması sonucu meydana geliyor. Birçok kadının kol sarkması problemi yaşamasının çok temel bir nedeni var. Kadınlar, daha yağlı ve yumuşak bir dokuya sahip ve kol gücünü erkeklere oranla daha az kullandıkları için bu sorun erken yaşlardan itibaren yaygın rastlanan cilt sarkmalarının başında geliyor.

Yaza daha sıkı kollar ve daha genç görünümle girin

Dr. Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniği Medikal Estetik Hekimi Yasemin Savaş, kollarımızı yaz ayları için hazırlamaya başlamalıyız diyor.

Kışın uzun kollu bluzlar, kazaklar sayesinde saklayabildiğimiz kollarımız, havaların ısınması ile birlikte açığa çıkacak ve belki de kendimizin bile fark etmediği değişikliklerle karşı karşıya kalacağız. Sporsuz yaşam, sürekli kilo alıp vermeler, ciltte esneklik kaybı sonucunda yağlanmalar ve sarkmalar meydana gelebilir.

Yaşında artmasıyla vücuttaki elastik ve kollajen liflerin yapısında, şeklinde bozulma ve cilt altı yağ tabakasında küçülmeler meydana gelir. Bunun sonucunda vücut dokularında gevşeme ve sarkmalar olur. Sarkmalar, dalgalanmalar, yağlanmalar giydiğimiz kıyafetleri sınırlayabileceği gibi hareketlerimize bile sınır getireceği kesin.

Kol sarkıklığı olanlar, özellikle yaz aylarında askılı kıyafetleri giymekten, alkışlamak ya da el sallamak gibi çok basit günlük hareketleri bile yapmaktan çekinirler ve özgüven kaybı yaşarlar. Yaptığınız egzersizler kollarınızı güçlendirmenize yardımcı olur ve kol kaslarınızın gelişmesini sağlar, fakat esnekliğini kaybetmiş ve yağ birikmiş cilde pek faydası olmaz. Bu bölgeye kollajen aşıları, enzim aşıları ve ip uygulamaları gibi daha özel tedaviler gerekir.

Kişinin ihtiyacına ve cilt yapısına göre, odaklı ultrason (hifu), BBL lazer, radyofrekans gibi tedaviler planlanabilinir. Bu yöntemler ile bu bölgedeki kasları kuvvetlendirir, cilt elastikiyetini attırırır, sıkılaşma, toparlama aynı seansta cilt gevşekliği sorununu da çözmüş oluruz. Seans sayıları ve süreleri kişinin ihtiyacına göre planlanır, hasta işlemler sonrasında sosyal hayatına rahatlıkla devam edebilir.

Özellikle, yüksek saflıkta üretilmiş özel enzimlerin ve hyaluronik asitlerin desteği ile terapatik dozlarda karışımın vücuda enjeksiyonu sayesinde koldaki sarkmalarda etkin ve hızlı sonuç almak mümkün üstelik hayata ara vermeden. Eğer sarkma ve gevşeme ile birlikte yağlanma da varsa bu tedavi ile ham yağlanmaya hem de sarkmaya çözüm bulmak mümkün.

“Eğer kol içlerindeki sarkıklık ileri düzeyde değilse, toparlamak ve ileriye dönük sarkıklıkların önüne geçebilmek için medikal iplerin cilt alt dokusuna örümcek ağı gibi işlendiği ameliyatsız cilt gençleştirme tekniğinden faydalanabilirsiniz” diyen Dr. Yasemin Savaş, bu iz bırakmayan tekniğin, yer çekimine ve kilo alıp vermeye bağlı olarak gelişen sarkmaların toparlanmasına ve kol içlerinin form kazanmasına da fayda sağladığını vurguluyor.

Paylaş

Son Yazılanlar

Yeşilin, suyun, bulutların şehri: Giresun

Buzullar eriyor, deniz seviyesi yükseliyor, yeryüzünde büyük miktarlarda su kütleleri buharlaşıp atmosfere karışıyor ve sıcaklık-basınç farkından dolayı şiddetli rüzgarlar meydana geliyor. Küresel ısınma sadece hava

FED kararı ve enflasyon beklentisi

Borsa İstanbul geçen haftayı yüzde 2.51 kayıp ile 10138 puandan kapattı. 10 bin puan seviyesi dikkatle izlenecek. Çıkışın devamı için 10 bin puan üzerinde kalıcı

Boyumu aşmadan “candide”

Bütün bir hafta sonu nereden aklıma takıldıysa, ‘’mümkün olan dünyaların en iyisi’’ diye bir cümle takıldı. Okuduğum her kitabı hemen hatırlayabilecek bir belleğim hiç olamadı.

Servis Ücreti Ne Kadar Olmalı ?

Gün geçmiyor ki, dışarıya adım attığımız an itibariyle insanların maruz kaldığı fahiş fiyat politikasında şikayet gelmesin.  Mesele artık başka bir boyuta geldi. Sadece bir fincan

Salgından korunmak için nasıl beslenmeli?

Salgınların farkı, bağışıklık sistemi ile ilişkileri̇ İnsanoğlunun oluşumundan itibaren birçok istenmedik, ani, ailenizden derinden gelen olaylarla karşı karşıya geldi. Bu olayların neler olduğuna bakılırsa deprem,

Enflasyon ve fiyatlamalar

Borsa İstanbul geçen haftayı yüzde 2.59 kayıp ile 10400 puandan kapattı. TL karşısında, dolar 32.17 ve euro 34.94 seviyelerinden yatay bir kapanış yaptı. Gram altın

“Nevi Şahsına Münhasır”dan Merhaba

Bi’Nevi Gastronomi’de bu ilk yazım. Belki de o yüzdendir, günlerdir ‘ne yazsam, nasıl başlasam?’ diye düşünmem, heyecanlanmam. O nedenle köşe adını bulmam da mesele oldu.

Erkek ve kadın farklı tür mü yoksa? 

Bizim de ait olduğumuz memeli türünün erkeği ile kadını, farklı alt-türlerin üyeleri. Bir şekilde birleşmişler. Evrim ağacında ikişer meyve veren dalları düşün. Her dal iki