2023 ‘ün son günlerini geride bırakırken

Yılın son haftası, her yıl 25 Aralık’ta bize en güçlü en yüksek ışıklarını ulaştıran Sirius yıldızı sayesinde kadersel bir akışın başlamakta olduğunu anlatıyor.

Konuşmak, dinlemek, yazmak, mesajlaşmak, bir şekilde iletişim kurmak, aynı zamanda öğrenmek, öğretmek, bilgi almak ve vermek isteyeceğimiz bir enerjinin içindeyiz. Söylemler ağızdan çıkanlar her zamanki cümlelerinizden daha değişik olabilir.

Bir resim tablosu üzerindeki son rötüşları yapar gibi, çalışıp ve çabalayabilirsiniz. Hem iş hayatında hem günlük hayatta toparlanması gereken listeler üzerinden ilerleyebilirsiniz.

Ancak yine de Merkür retrosu devam ettiğinden, söylemek istediklerinizi doğru ifade etmeniz veya duyduklarınızı, okuduklarınızı akıl süzgecinden geçirmeniz iyi olacaktır. Ayrıca kulağınıza gelen her şeyin kendi mutlak gerçekliğini yansıtmaması da söz konusu olabilir.

İşinize yarayacak ve duygusal olarak da akıl yoluyla da farkındalıklarınızı artıracak sohbetler ya da görüşmeler içinde olarak üzere değerlendirebilirsiniz Pazartesi ve Salı gününü.

Farklı fırsat kapılarını açmak

Güneş’in Jüpiter ile olumlu bir açıya doğru gideceği haftada, hedefleri gözden geçirebilir, 2024’ü planlayabilmek için bugünün şartlarına dair gereken değişikliklere karar verebilir, bilinçli değerlendirmeler yapabilir,  farklı fırsat kapılarını açmak adına daha büyük bir pencereden de bakmak isteyebilirsiniz.

Çarşamba günü Yengeç burcundaki Dolunay’ın ışıkları özellikle aile ve kariyer konularında netleşmemize, zamansal ve mekansal olarak gerekli değeri ve önemi eşit olarak dağıtabilmemize yardımcı olabilir.

Koşullarınızdan ve kendinizden memnunsanız bir değişiklik yapmanız gerekmez ama varsa değiştirilmesi gereken ya da yumuşatılması gereken yönleri bir fırsat olarak kullanabilirsiniz.

Dolunaylar tamamlanmalarla ilgili olsa da Güneş ve Ay’ın aldığı güzel açılar yeni başlangıçlar için gerekli olan sonlanmaları da anlatıyor. Dolayısıyla size artık hizmet etmeyen duygu, düşünce ve kişiler ile olan bağlarınızı bir sonraki aşamaya geçebilmek için çözebilirsiniz.   Önemli olan bunu sadece dürtüsel değil de farkındalıkla ve akıl yoluyla da yapmanızdır.

Ailevi ilişkilerin gözden geçirilmesi, geçmişe duyulan özlem, hatıra ve anıların üzerinizde yarattığı izlerin farkedilmesi açısından Yengeç sembolikleri çalışacaktır. Duygusal olarak değişken ve huzursuz hissedebilirsiniz. Maddi ve manevi güvenceyi sağlamak için hızlıca harekete geçmek isteseniz de, biraz sabırlı olmayı deneyimlemenizi tavsiye ederim.

Yapabileceklerinize odaklanmak iyi gelecektir

Daha heyecanlı, motivasyonu yüksek, hayata bağlı bir tarz ile haftanın  ve yılın son iş gününü bitirirken, duygusal olarak da mantıksal olarak da, yapamadıklarınıza değil de yapabildiklerinize ve bundan sonra yapabileceklerinize odaklanmak iyi hissettirecektir.

Hafta sonu durağan Jüpiter sayesinde biraz aşırılıklara meyil verebilir.   Tadınızı kaçıracak tartışmalardan da, her türlü yeme içme ve tüketim aşırılıklarından da kaçınmanız iyi olacaktır.

Ama hangi şartlara sahip olursanız olun yılın son gününü, yani 31 Aralık Pazar gününü, size ışık olan, modunuzu yüksek tutan kişilerle birlikte geçirebilir, hayattan keyif almaya ve geleceğe iyimser, pozitif bir yerden bakmaya odaklanarak eski yılı uğurlayabilirsiniz.

Tüm iyi niyetlerinizi hayata geçirebileceğiniz nice mutlu yıllar dilerim

Sevgiyle

Gülbin Tomris

 

 

 

 

Paylaş

Son Yazılanlar

Nerede o berrak sular Zaman bey?

Zeytin Ağacı Dizisi yine Aile Dizimi tartışmalarını başlatacak. Bu defa, ilk sezondan çok daha profesyonel olduğunu görüyorum. En azından Aile Dizimi ve kanser bir araya

Yılın 2. yarısı altın için renkli geçecek

Yılın ikinci yarısı hızlı başladı. ABD seçimleri 3. çeyrek için yol haritası oluştururken, yurt içinde kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in Türkiye’nin kredi notunu iki kademe birden

Her atletin hayali olimpiyat oyunları

Olimpiyat oyunları… Şüphesiz ki dünyanın en büyük spor organizasyonu ve her atletin hayali… 2024 Olimpiyat Oyunları kısa bir süre sonra Paris’te başlayacak. 32 branşta 48

Seyirci kalıyorsan esas sen uyutulmuşsun!

  Ben de onlardan biri olabilirdim.  Çünkü geldiğim yer sokaklar. Bu hikayemi size bundan sonraki yazımda anlatacağım. Evet, sokakta yaşayan tüm canlılara, insanlara, hayvanlara sesleniyorum.

Çürük Elmalar Sektörü Tehdit Ediyor!

Yeme içme sektörü son dönemde ciddi bir sınav veriyor. Artan fiyatlar nedeniyle ciddi eleştiri alıyorlar. İşini ciddi olarak yapan işletmeler haksız olarak eleştirildiklerini düşünüyorlar. Ve

Asıl mesele hayvanların sokakta oluşu mu?

Türkiye’nin uzun süredir gündemini meşgul eden sokak köpekleri sorunu, köklü ve insani bir çözüme kavuşmayı bekliyor. Ancak geçtiğimiz günlerde TBMM‘ye sunulan yeni yasa teklifi, sorunun

Savaşlar, suikastler ve piyasanın yönü

Bu yıl malum, seçimler yılı. Hindistan’tan Fransa’ya, Birleşik Krallık’tan İran’a seçimler sonuçlandı, ama siyasi istikrardan söz etmek çok güç. Hâlâ önümüzde pek çok seçim var