Hem akışa dahil oluyor hem vazgeçiyoruz

Müjde! Gökyüzünün başöğretmeni Satürn düz hareketine geçti!

Bir yandan hayatın akışına yeniden dahil olurken bir yandan vazgeçişleri deneyimliyoruz

17 Haziran’dan bu yana Balık burcundaki geri hareketi iş hayatında, ciddi kararlarda, kariyere odaklanmakta, sorumluluklarda, sınırların çizilmesinde, zamanın algısında bir takım aksaklık, gecikme ve tutarsızlıklar yaşamamızı sağladı.

Tam olacak derken iptal edilen toplantılar, görüşmeler, verilen sözlerin tutulmaması, alanınızın işgal edildiğini hissettiğiniz ya da farkında ya da olmadan bir başkasının özgürlüğünü kısıtladığınız günler anlar yaratmıştır.

O zamandan bu yana böyle şeyler yaşadıysanız tüm olan bitene karşı bir kabulleniş, bir teslimiyet içinde miydiniz yoksa huysuzluk yapıp söylenip durdunuz mu bir düşünün derim…

İşleri yoluna koymak için haftanın ilk yarısı uygun

Çarşamba günü dahil planlamalarınızı yapmak, kararlarınızı gözden geçirmek, işlerinizi yola koyabilir,  Perşembe ve sonrasında bekleyenlerin üzerinden geçme, bitirme, toparlama, tamamlama gibi unsurlar daha ön plana çıkacaktır.

Hak, hukuk, adalet kavramları karşısında güçlü olmaya çalışacağımız, yurtdışı, yabancılar, seyahatlere dair bir takım kanun değişiklikleri ya da bilgileri ile karşılaşabiliriz. Yine basın, yayın dünyasında tanınmış bilinen kişilere dair haberler kriz seviyesinde ortaya çıkabilir. Gizli yazılar, yazışmalar beklenmedik şekilde görünür hale gelebilir.

Perşembe gününe kadar düşüncelerinizi toparlamak, anlamak biraz zorlasa da sonrasında akıl fikir yürütmek daha kolaylaşabilir. Ama o zamanlamada da Ay Balsamic faza geçtiğinden kendi içinde kalmak, biraz yalnızlaşmak, dış dünyadan izole olabilmek ihtiyacı doğabilir.

Belki içinizden geçenleri kağıda dökmek ya da bilgisayar tuşlarına dokunarak onları somutlaştırmak rahatlatır. Mektup yazmayı unuttuğumuz sesli harfleri yutarak sessiz harfler ile şifreli konuşmayı maharetleştirdiğimiz günümüz dünyasında “sevgili günlük….” diye başlayan bir yazıyı kaleme almak şahane olabilir.

Balsamic fazında Ay’ın koruyucu etkisi geri planda kalır, çünkü ışıkları görünmez 13 haziran Pazartesi günü Akrep burcundaki yeniaydan 12 saat sonra ışıklarını bize göstereceği gece yarısına kadar kendi karanlık yönlerimizin farkına varmak ve onlarla tartışmak yerine ne olduklarını anlamayı sağlayabilir yazacaklarınız.

Salı ve Çarşamba günleri yardım etmek ve hizmet etmek kariyer alanında ilerleme kaydetmek, faydalı olabileceğiniz şeylere imza atmak için rahat zamanlar.

Çarşamba ve Perşembe sizi kandırabilecek olan her türlü kişi, ilişki, iletişim, dijital medya, hayır konularına ve yatırım kararlarına mesafeli durmanız iyi olur.  Perşembe sabah saatlerinden itibaren gün içinde ortaya çıkabilecek ilişki ve iletişim diyalogları iyi hissetmenize yardımcı olabilir.  Belki bir telefon görüşmesi ya da bir buluşma hayata yeniden uyumlanıyor olduğunuzu düşündürebilir.

Cuma ve Cumartesi yanında iyi hissetliklerinizle sosyalleşerek, kaliteli zaman geçirerek, hayatın keyfini çıkartabilir, dengeyi, huzuru, sükun ve dinginliği sevdiklerinizle beraber sağlayabilirsiniz.  Cumartesi günü sabah saatlerinde bazı ilişki ve iletişimlerde sonlanmalar ve tamamlanmalar kendini gösterebilir, vazgeçmeyi bilmekle alakalı çalışacaktır gökyüzü, korkulardan uzaklaşmak kazancı getirebilir.

Tüm cevherler yeraltındadır çekinmeyin kendi derinliklerinize inin

Pazar günü Ay Akrep burcunda huzursuzluğu kendi içinize ve alanınıza dönerek dönüştürmek isteyebilirsiniz. Kendinizi izole etmek iyi gelebili, aşırı hisleri dengeleyebilir.  Maddi ve manevi düzlemde hayatınızdaki her türlü zararlı şeyi elimine edebilirsiniz.

Bu bağımlılık yaratan bir madde de olabilir bir kişi ile bağımlılık rütbesine ulaşmış ilişki de… Günün sonunda bu kararın size akrebin kuyruğunu kesip atması ama hayata yeniden başlaması gibi yeniden doğuş hissini yaratabilir. Böyle bir deneyim sonrası ‘ölmeden ölmek’ cümlesi bir mana ifade edebilir.

Sevgiyle.

Gülbin Tomris

Paylaş

Son Yazılanlar

Bu dünya sadece bize ait değil ey insan!

Ah almaya inanır mısınız? 1910 yılında sokak köpeklerine yapılan acımasız muamelenin ahının nasıl çıktığını biliyor musunuz? Osmanlı İmparatorluğu’nda, yıl 1911’i gösterdiğinde patlayan Libya ve 1912’de

Ekşi mayanın aşkı Mayadan Tatlar

Farkında mısınız bilemiyorum? Bi’Nevi Gazete’de yazdığım, sizlere tanıtmaya çalıştığım yerler, genel olarak kıyıda köşede kalmış, yol üstü değil de ara sokaklarda yer alan, keşfedilmeyi bekleyen

Benim dertli, küskün ayım mayıs

Ayrıcalıklı yaşanmışlıklarından bize kalanlar bir yana, yılın her ayının zihnimizdeki karşılığı; sınıflarımızın duvarlarına asılmış panodaki resimlerle, yanımız sıra kültürün bağ ve hasadından kalma görüntülerdir. Bu

ABD’de enflasyon düşecek mi?

Borsa İstanbul haftayı 10218 puandan yüzde 0.57 düşüş ile kapattı. 10383 ile yeni rekor geldi. Ons altın haftanın sonuna doğru yeniden toparlandı ve haftayı 60

Eflatun bi başka ruh, bir filozof

Öylece baktım bizimkine, çaresizce, benim için çaresizlik, onsuzluktu, bizimkinin yanımda olamamasıydı, ne hırladım, ne mırladım, “ben sadece seni çok sevdim,” der gibi baktım. Bir tek