Adil bir hayat inşa etmek çabası

Eskiler – covit influenza gibi ne olduğu anlaşılamayan virüsler hayatımızda yokken – grip veya soğuk algınlığı olduğumuzda “şifayı kapmışsın” derlerdi. Yedi gün ilaçla bir hafta ilaçsız geçen şekli ile bedendeki iltihap dışarı atılırdı. İyileşmek için dinlenmek ve muhtelif bitki çayları ve tavuk suyuna şehriye çorbaları içilirdi.  “Şimdi bi de terledin mi hiç birşeyciğin kalmaz” denirdi. Güzel, naif günlerdi…

Güçlü bir akrep enerjisi ile başlıyoruz haftaya

Akrep burcu şifa ile ilgilidir. Yükseleni Akrep olanlar veya haritasının ilk evinde Akrep burcunda kişisel gezegenleri olanların gözleri derin bakar, sanki baktığı zaman sizin dış görünümünüzden daha fazlasını görüyorlar gibi hissedersiniz.

O bakışlarını,  sistemden aldıkları şifa yeteneklerine dönüştürme güçleri vardır.

Diyeceksiniz ki “bana ne ben akrep değilim, yükselenim değil, niye anlatıyorsun bunları bize” Haklısınız diyemeyeceğim. Çünkü Güneş ile Mars’ın kavuşumu bu yıl Akrep burcunda. Günlerdir yanyana ilerliyorlar ve bu enerji her ikisi de yollarına farklı burçlara geçseler de devam edecektir.

O yüzden de haritamızda böyle bir enerji olsun olmasın hepimiz bu etkileri alıyoruz ve alacağız.

Peki o halde başka neler yapıyoruz biz bu Akrep enerjisi hakim olduğunda:

Mesela yeniye yer açmak için eski olanları atıyoruz. Ama bu Başak burcunda olduğu gibi sandık sepet temizlemek, dolap içlerini düzenlemek gibi değil. Ruhsal bir temizlik için ne gerekiyorsa yapmaktan bahsediyor. Eğer bir kişi, olgu, olay, duygu, durum bizim için faydalı değilse aynı gripken olduğu gibi dışarıya atıyoruz elimine ediyoruz. Yani gerçekten üzerine çizgi çizerek hayatımızdan atıyoruz. Yapabilir misiniz? Bence evet.

 “Tanrım, bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenmem için kuvvet, değiştirebileceğim şeyler için cesaret ve bu ikisini birbirinden ayırmak için akıl ver.”

Hala kime ait olduğu tartışılan bu cümleler şimdiler ve önümüzdeki aylarda her zamankinden daha çok geçerli olabilir.

 Değişim ve dönüşümle ilgilidir Akrep.  Hayatın içindeki – en küçükten en büyüğe – herşey bir döngüye sahiptir. Doğar, yaşamaya başlar, büyür, büyümesi durursa ya küçülür ya dönüşüp değişir.

Hayatımızda artık büyümeyen her ne varsa değiştirmek veya farklı bir forma dönüştürmek için kullanabiliriz bu zamanları.

Ve eğer böylesi bir durum bize diretiliyorsa kendi tercihimiz değilse ölüyor gibi hissetsek de aslında dönüşüyor oluruz aslında büyüyoruzdur. Ama büyümek de ağrılı değil midir? Çocukların kemikleri büyürken nedensiz ağladıklarını zannederken aslında ciddi bir değişim geçirdikleri gibi…

Gizli ve saklı olan derinlerde kalan bilgilerle ilgilidir, Bazı sırlar ifşa olabilir.  Gündemi takip ediyorsanız oluyor da. Akrep burcu hangi evinizde ise o konularda çok da konuşmak istemezsiniz ser verip sır vermemek denir ya,  işte!  Bırakın konuşmayı n düşündüğünüzü bile herkes bilmez, belki en yakınlarınız. Gerçekten tüm samimiyetine inandıklarınız ve samimi olabildikleriniz.

Yer altı ile alakalı her türlü mevzuu Akrep’ten sorulur. Mafya ilişkileri de buna dahil, yer altı canlıları da, cevherleri de. Kapalı kapılar ardına gelişen her olay her konuşma bu enerji içinde olur.  Arada o kapılar açılır ve temizlik yapılır. Tamamen temizlenir mi? Akrep bize kendisini tümüyle gösterir mi, sanırım buna evet diyemeyeceğim! Göründüğü kadarı diyelim.

Beyaz bir sayfa açmak isteyebilirsiniz

Bu zamanları değişime kucak açmak, yaşamı devam ettirmek için dönüşüme izin vermek, eskiyi ruhsal olarak geride bırakmaya gönüllü olmak ve kendi yolunu stratejik kararlar alarak yeniden yönlendirmek için kullanabiliriz. Yeni beyaz bir sayfa açmak için de…

Önümüzdeki aylarda da tüm bu anlattıklarımı yaşayabiliriz.  Belki biraz cesaret gerektiren kararlar içinde olabiliriz ama doğmak için de büyümek için biraz sancının içinden geçtiğimizi hatırlarsak bu değer mi bir düşünün!

Bu hafta adaletin yerini bulması için çaba içinde olmak, belki biraz tartışmak veya üst oktavta kavga ederek isteklerinizi elde etmeye çalışabilirsiniz. Sonucunda birşeylerden kurtulmak geride bırakmak gerekecektir.

Hakkaniyet içeren konuşmalar, söylemler, istekler yerini bulmaz ise plan yapmak ve kurgulamak gibi eğilimler olabilir.

Gölge yön, tahakküm etmek ve zorlayıcı bir tarz ile ilerlemek olduğundan aşırılıklara dikkat etmek  iyi olur. Olmayan bir şeyi zorla oldurtmaya çalışmak, adalet anlayışına sığmaz çünkü. Hem ahlaki de, kanuni de değildir zaten !

Aile yapısı, anne baba, atalar, kökler, gayrimenkul, aile sırları, mensup olduğunuz kendinizi aileden hissettiğiniz her türlü kuruma dair konular ön plana çıkabilir. Empatik olmakla kendini feda etmek arasındaki çizgiyi iyi belirlemek lazım.

Perşembe günü Güneş ve sonrasında Mars da Yay burcuna geçtiğinde, Satürn ile sert açılarına uyanacağımızdan,  iyimser ve pozitif bakış açısını ilk başta yakalayamayabiliriz.

Yine de motivasyonun güçlü, hayattan keyif almak için elimizden geleni yapabileceğmiz bir ateş enerjisi ile ilerleyebilir. Çocuksu bir neşe içinde cesaretli adımlar atabiliriz. Satürn’ün değişimi kendi istediği gibi yönetme sopasını arka planda tutabildiğimiz ölçüde hareket kabiliyetimiz genişler. Ve zaten değişmek dönüşmek büyümek istiyorsak biraz cesur da olmalıyız, öyle değil mi?

Hafta sonu Ay Jüpiter ve sonra Ay Uranüs kavuşumları beklenmedik fırsat kapılarını açabilir.  Şanslı  olabileceğiniz koşullar kendiliğinden oluşabilir, biz de bile isteye yaratabiliriz. Aslında kaybettiğimizi düşündüğümüz kuyruğumuzun yeniden ve belki de daha sağlıklı bir şekilde çıkacağına  dair umutlarımızı yeşertebiliriz.

Sevgiyle…

Gülbin Tomris

Paylaş

Son Yazılanlar

Rafa kalkan sevişmeler ve evlilik sorunu

“Evli çiftlerde sevişme sıklığının ne olması gerektiğidir” sorusu sık sorulan sorulardan biridir demek isterdim… Keşke öyle olsaydı… ama değil. Senede bir gün… Bu soru daha

Marmara M=8.0’lik deprem üretemez

1999 yılında Marmara’da yaşanan büyük depremin ardından ortalık tam anlamıyla, gündüz kuşağı diye adlandırılan kadın programlarına dönmüştü. Dönemi çok iyi takip edenlerden biri de Tempo

Karaköy’de tam bir aile işletmesi

  Fransa’ya sık gidiyorum. Her gidişimde ufak aile işletmeleri olan birkaç masalı lokantalar dikkatimi çeker. Samimi, sıcak , bizdeki esnaf lokantarına benzetirim. Kendi mütevazı mutfaklarında

Sıkı çalışmak için şahane bir hafta

Öncelikle sevgili Merkür bir sonraki hafta retroya başlayacağından, o vakte kadar tüm datalarınızı yedeklemeyi, telefon, tablet, bilgisayarlarınızda gerekli boş alanı açmayı ve gerekli düzenlemelerinizi yapmayı

Bu hafta borsa, altın ve gümüş

Borsa İstanbul haftayı 8026.27 puandan yüzde 0.83 artı ile kapattı. Ons altın rekor aylık kapanış ile 2071.95 puandan, gram altın ise 1925 TL’den kapanış yaptılar.

Nedir bu sürdürülebilirlik?

Sürdürülebilirlik Prensibi, 1713 yılında Hans Carl von Carlowitz adlı bir Alman tarafından ortaya atıldı. Kaynakları kurutmadan ve  yaşamın her alanında mevcudu devamlı kılabilmek, yaşamın en