3 – 9 Temmuz haftasına astrolojik bakış

Oğlak burcundaki dolunay etkileriyle karşılıyoruz haftayı. Hayat hedeflerinize ulaşmak için mantıklı ama esnekliğe de sahip bir plan yapıp yapmadığınızı sorgulatacak bu dolunay önümüzdeki 8-10 gün etkisini sürdürecek.

 

Dolunay etkisini sürdürecek

Kariyer, iş, meslek, statü, para, finans konularının fazlasıyla konuşulacağı bir hafta olacaktır. Soğukkanlılığı koruyarak, belli bir düzen dahilinde, akılcı ve biraz da tutumlu davranarak bütçe hesabı yapılabilir. Sağlamcı kararlar vermek, risk alınacaksa da makul düzeylerde olduğundan emin olmak gereklidir. İlk iki gün Ay ve Perşembe akşamına kadar da Merkür deklinasyon dışı olduğundan dalgalı duygular ve dengesiz düşünceler içinde olmak çok olasıdır.

Hafta başında maddi ve manevi güvence elde etmek için çok çalışabilirsiniz. Üstlendiğiniz görevleri abartabilir hatta belki de gereksiz angaryalar yüklenebilirsiniz. Dikkatli olunuz, çok yorulmayınız. Hayatın belli bir akışının olduğunu kabul edebiliyor, ilerlemeyen bir konuyu üstelemeyip kendi gidişatına göre hayatınızı gerekirse yeniden ve yeniden kurgulayabiliyorsanız ne ala!

Pazartesi ve Salı günleri aile ve iş yaşamı arasında denge kurmak, sevgi saygı çerçevesini iyi oturtmak gerekiyor. Gereksiz konuşmalardan, duygusal çıkışlardan kaçınmak,  aşırı alıngan tavırlardan uzak durmak her türlü ilişkinin geleceği açısından önemlidir.

Birliktelikler ego çatışmalarına dönüşmesin

Hafta ortasına doğru borç – alacak, vergi, vergi oranları, kredi, kredi kartları, banka hesapları, sigorta  konuları ve bunlara ilişkin kanunlar, ortaklaşa kazançlar, miras gibi başkalarından gelen kazanımlar, yine krizler, kazalar, ameliyatlar ve vefatlar gündeme gelecek ve hafta sonuna kadar da bu konularda beklenmedik gelişmelere sahne olacaktır.

Arkadaşlar ve dostlarla oluşturulan birliktelikler ego çatışmalarına dönüşmez ise başarılı olabilir. Aşırılıkların fayda sağlamayacağı ama yüksek beklentilerini almakta ısrarcı olanların elenebileceğini,  adilane tavırların ise sonuca ulaşabileceğini söyleyebilirim.

Perşembe haftanın sert günü

Perşembe haftanın sert günü olarak görünüyor. Ay’ın Venüs ve Mars ile karşıt açısıyla başlıyoruz. Toplumsal ve bireysel düzlemde alış-veriş, gelir-gider dengelerinin sağlanmasının kolay olamayacağı, maddi ve manevi olarak beklentilerin pek de karşılanmayacağı birgün olarak görünüyor.

Ailevi bağlar veya yakın arkadaşlarla kuracağınız iletişim ve konuşmalarla ihtiyaçlarınıza bir çözüm bulabilirsiniz. 16.42 – 20.32 saatleri arasında Ay boşlukta olduğundan önemli şeylerle uğraşmak yerine tamamlanması gerekenlere odaklanmak veya biraz dinlenmek, adı üstünde boş işlerle ilgilenmek iyi olur.

Sinema tadında haberci rüyalar

Haftanın son iş günü duygulardaki karışıklık yerini serinkanlılığa bırakabilir ve üzerine belki biraz da katılık eklenebilir. Yapacak bir şey yok söylemleri, hayata bakışın sorgulanması,  önceden de karşınıza çıkan ama reddettiğiniz bazı fırsatların yeniden değerlendirilmesi için kullanılabilir.

Limitleri bilmek, kontrolü elde tutmak, sorumlulukların bilincinde olmak ve aynı zamanda hayatın kendi akışına da uyum sağlamak güven duygusunu yerine getirebilir. Yurtdışı, yabancılar, seyahatler, vizeler, diplomatlar, dış ticaret, ithalat, ihracat, din ve ahlak, felsefe, basın yayın, hak, hukuk ve adalet kavramları  ön plana çıkabilir. Bir takım kural veya kanun değişiklikleri yapılabilir.

Cumartesi haftanın getirdiklerini özümsemek, yapabileceklerinin ne olduğunu anlamak, bilmek, bireysel değil de bütüncül düşünmek, empati kurabilmek kolay olacaktır. Şartları olduğu gibi kabul etmek, elde olanın üzerinden yeni bir sistem kurmaya çalışmak adına özellikle aileden kişilerle konuşmalar yapılabilir. Sinema tadında ama aslında haberci rüyalar görülebilir.

Pazar günü tatil günü olmasına rağmen, silkinmek ve ayağa kalkmak, cesur ve cesaretli kararlar almak isteyebilirsiniz. Beklenmedik ve ani tepkileriniz çocuksu davranışlarınız olabilir. Kendinizi var etmek varlığınızı kanıtlamak için isteklerinizi ortaya koyabilirsiniz.

Bu davranışların herhangi bir kişinin önceki tavrına karşılık bir rövanş olmaması iyi olur. Fazla fevri tavırlar veya ani beklenmedik öfke patlamaları ile kendi küpünüze zarar vermeyiniz.

Sevgiyle.

Gülbin Tomris / Karansukh Kaur

Paylaş

Son Yazılanlar

Türkiye oyuna dahil oluyor

Borsa İstanbul geçtiğimiz haftayı, yüzde 3.66 kazanç ile 8334 puandan kapattı. Altının onsu düşüşte ve 1850 dolar seviyesinin altı test

“Cumhuriyet değerleri zamansızdır”

Türkiye’nin uluslararası bilinirliğe sahip sanatçılarından biri Gürbüz Doğan Ekşioğlu… Çizgileri ile konuşan ustalardan… Çizgileri “The New Yorker”ın kapaklarını süsleyen Ekşioğlu,

Koç burcundaki dolunayın etkileri

Pazartesi gününe aile arasındaki ilişkileri inşa etmek adına güzel bir adım atarak başlıyoruz. Düşüncelerin uyumu sağlanabilir. Bireyler arasında düşünce alışverişleri

Bedeli pahalı bir dünya kupası

20 Ağustos 2023, Sidney’de Stadium Australia’da önemli bir organizasyonun, Kadınlar Dünya Kupası’nın finalinin son düdüğü ile birlikte İspanyol futbolcular büyük

Putin de olurmuşum ben!!!!

Sizin kırmızı çizginiz nedir ? Hani o çizgiyi geçince savaş ilan edebileceğiniz yer. İşte geçen gün bizim evin “minik” Puta’sına

Farkındayım ama bir şey yapamıyorum

‘Yahuu kafamı bir türlü toplayamıyorum.’ ‘Aslında ne yapmak istediğimi de biliyorum ama elimden mi gelmiyor nedir yapamıyorum.’ ‘Gözlerim kapanıyor, keşke