Gücünüzü şefkatli olmaya yönlendirin

Sabahları erken kalkıyorsanız günü ilk ışıklarında özgürlük ihtiyacı ile sabırsızlık, isteklerim olsun ama şimdi hemen şu an olsun tahammülsüzlüğü içinde gayet enerjik bir açılış yapabilirsiniz.

Kendini ifade etmek, bildiklerini anlatmaya gönüllü olmak, biraz sözcülük yapma enerjisi de mevcut. Ancak, sabah 7.13 ile 9.24 arasında Ay boşlukta olacağından heyecanla yeni bir adım atmak önemli bir konuşma yapmaktan kaçınmanız iyi olur.

Güneş Duphe kavuşumunu büyüten Jüpiter kare açısı ile mükemmel bir lider olma isteğini kendinizden daha güçsüz insanlara merhametli davranarak kullanabilirsiniz.

Hak, hukuk, adalet kavramları, inançlar, yurtdışı, seyahatler, yabancı insanlar, basın-yayın, öğretmenlerle alakalı benzeri konular farklı şekillerde kendisini gösterebilir.  Kendine güvenli ve hararetli konuşmalar yerini bulabilir. Somut sonuçlar verebilir. Sabah başlayan yerinde duramama hali öğlene doğru sakinliğe, netliğe ve kararlılığa dönüşebilir.

Durumunuzun net bir fotoğrafını çekmeniz iyi olur

Salı ve Çarşamba günleri toplumsal statü, kariyer, iş, meslek yaşantısı, para, finans, yatırım konularında ani, sürpriz durumlarla karşılaşabilir, kendinizi sağlama almak isteyebilirsiniz.

Ama bu ihtiyacı abarttığınızı farkederseniz durumun net bir fotoğrafını çekmeniz iyi olur, çünkü gerçekleştirme konusunda elinizdekiler ile yapabilecekleriniz arasında bir denge oluşturmanız gerekir.

Bütçe yapmak, hayattaki her konuda belli bir matematik dahilinde hareket etmek, ayağını yere sağlam basarak adımlar atmak iyi olacaktır. Ayrıca alma verme sistemini de doğru kurmalı kendinizde olmayanı vermeye çalışıyorsanız dikkatli olmalısınız.

Özellikle iş ilişkilerinde ama her türlü ilişkide de beklenmedik sorunlar, dalgalanmalar yaşanabilir. Sorumluluk almaktan kaçınabilir, basit konulara büyük tepkiler verebilirsiniz. Sezgilerinize güvenerek, belli kurallar dahilinde tavır almak, girişimlerinizde başarıyı yakalamanıza yardım edebilir. Kendinize olan güveninizin farkında iseniz, dürüst ve tarafsızsanız istediklerinizi elde etmeniz kolaylaşır.

Ay Çarşamba günü 13.39 – 16.05 saatleri arasında boşlukta ve günün bu saatlerinde eldeki işlere odaklanmak biraz yavaştan almak gökyüzündeki enerji ile uyumlanmanızı sağlayacaktır.

Duygusal yeme içmeye dikkat ediniz

Hafta ortasına kadar tatlı yiyecekler ve/veya aşırı yemek yeme dürtüsüne engel olamıyorsanız yine abartmadan tatmak nefsi köreltmek iyi gelebilir. Ruhu doyuracak farklı şeylere (sanat, doğa, eğlence vb)  zaman ayırabilir veya yapılması gereken günlük işlerin halledilmesi için çaba sarfedebilirsiniz.

Haftanın son iki iş gününde olaylara daha farklı bir pencereden bakabilir hayatın biraz olsun kolay ve eğlenceli taraflarını görebilirsiniz. Zeki, esprili, iletişim kuran yanınızı ortaya çıkartabilirseniz şahane. Çünkü toleranslı olmanızı, tansiyonu düşürmenizi gerektirecek olaylar kişiler ile karşılaşırsanız konuşarak, anlatarak, ifade ederek çözümler bulabilirsiniz.

Cuma 20.28 ‘dan gece yarısına kadar size iyi gelecek, dinlendirecek, eğlendirecek uğraşlara vakit ayırmanızı tavsiye edebilirim.

Hafta sonu Ay’ın kapanış enerjisi aile ilişkileri, bağları, yakın ve özel arkadaşlıklar, sosyal dernekler, topluluklar, aidiyet, güven, sadakat konularında farkındalıklar yaratacaktır. Görevini tamamlamış kişiler veya kurumlar ile sonlanmalar olabilir. Sevmek, sevilmek, değerli hissetmekle ilgili duygular, maddi, manevi güvenli bir limanda olmakla birleşebilir.

Bünyesinde güç çekişmeleri barındıran ilişkilerde zorlanmalar, yalnız kalma tercihine itebilir. Duyguları ciddiyet ve katılık ile sararak hislerinizi kapatabilir. Hoşgörülü olmaya çalışmak, kimin tam olarak ne istediğini anlamak, karar vermeden, iletişime geçmeden önce empati kurmak hem kendinizin hem de karşınızdakilerin enerjilerini sağaltabilir.

Sevgiyle…

Gülbin Tomris

Paylaş

Son Yazılanlar

Türkiye oyuna dahil oluyor

Borsa İstanbul geçtiğimiz haftayı, yüzde 3.66 kazanç ile 8334 puandan kapattı. Altının onsu düşüşte ve 1850 dolar seviyesinin altı test

“Cumhuriyet değerleri zamansızdır”

Türkiye’nin uluslararası bilinirliğe sahip sanatçılarından biri Gürbüz Doğan Ekşioğlu… Çizgileri ile konuşan ustalardan… Çizgileri “The New Yorker”ın kapaklarını süsleyen Ekşioğlu,

Koç burcundaki dolunayın etkileri

Pazartesi gününe aile arasındaki ilişkileri inşa etmek adına güzel bir adım atarak başlıyoruz. Düşüncelerin uyumu sağlanabilir. Bireyler arasında düşünce alışverişleri

Bedeli pahalı bir dünya kupası

20 Ağustos 2023, Sidney’de Stadium Australia’da önemli bir organizasyonun, Kadınlar Dünya Kupası’nın finalinin son düdüğü ile birlikte İspanyol futbolcular büyük

Putin de olurmuşum ben!!!!

Sizin kırmızı çizginiz nedir ? Hani o çizgiyi geçince savaş ilan edebileceğiniz yer. İşte geçen gün bizim evin “minik” Puta’sına

Farkındayım ama bir şey yapamıyorum

‘Yahuu kafamı bir türlü toplayamıyorum.’ ‘Aslında ne yapmak istediğimi de biliyorum ama elimden mi gelmiyor nedir yapamıyorum.’ ‘Gözlerim kapanıyor, keşke