Gücünüzü şefkatli olmaya yönlendirin

Sabahları erken kalkıyorsanız günü ilk ışıklarında özgürlük ihtiyacı ile sabırsızlık, isteklerim olsun ama şimdi hemen şu an olsun tahammülsüzlüğü içinde gayet enerjik bir açılış yapabilirsiniz.

Kendini ifade etmek, bildiklerini anlatmaya gönüllü olmak, biraz sözcülük yapma enerjisi de mevcut. Ancak, sabah 7.13 ile 9.24 arasında Ay boşlukta olacağından heyecanla yeni bir adım atmak önemli bir konuşma yapmaktan kaçınmanız iyi olur.

Güneş Duphe kavuşumunu büyüten Jüpiter kare açısı ile mükemmel bir lider olma isteğini kendinizden daha güçsüz insanlara merhametli davranarak kullanabilirsiniz.

Hak, hukuk, adalet kavramları, inançlar, yurtdışı, seyahatler, yabancı insanlar, basın-yayın, öğretmenlerle alakalı benzeri konular farklı şekillerde kendisini gösterebilir.  Kendine güvenli ve hararetli konuşmalar yerini bulabilir. Somut sonuçlar verebilir. Sabah başlayan yerinde duramama hali öğlene doğru sakinliğe, netliğe ve kararlılığa dönüşebilir.

Durumunuzun net bir fotoğrafını çekmeniz iyi olur

Salı ve Çarşamba günleri toplumsal statü, kariyer, iş, meslek yaşantısı, para, finans, yatırım konularında ani, sürpriz durumlarla karşılaşabilir, kendinizi sağlama almak isteyebilirsiniz.

Ama bu ihtiyacı abarttığınızı farkederseniz durumun net bir fotoğrafını çekmeniz iyi olur, çünkü gerçekleştirme konusunda elinizdekiler ile yapabilecekleriniz arasında bir denge oluşturmanız gerekir.

Bütçe yapmak, hayattaki her konuda belli bir matematik dahilinde hareket etmek, ayağını yere sağlam basarak adımlar atmak iyi olacaktır. Ayrıca alma verme sistemini de doğru kurmalı kendinizde olmayanı vermeye çalışıyorsanız dikkatli olmalısınız.

Özellikle iş ilişkilerinde ama her türlü ilişkide de beklenmedik sorunlar, dalgalanmalar yaşanabilir. Sorumluluk almaktan kaçınabilir, basit konulara büyük tepkiler verebilirsiniz. Sezgilerinize güvenerek, belli kurallar dahilinde tavır almak, girişimlerinizde başarıyı yakalamanıza yardım edebilir. Kendinize olan güveninizin farkında iseniz, dürüst ve tarafsızsanız istediklerinizi elde etmeniz kolaylaşır.

Ay Çarşamba günü 13.39 – 16.05 saatleri arasında boşlukta ve günün bu saatlerinde eldeki işlere odaklanmak biraz yavaştan almak gökyüzündeki enerji ile uyumlanmanızı sağlayacaktır.

Duygusal yeme içmeye dikkat ediniz

Hafta ortasına kadar tatlı yiyecekler ve/veya aşırı yemek yeme dürtüsüne engel olamıyorsanız yine abartmadan tatmak nefsi köreltmek iyi gelebilir. Ruhu doyuracak farklı şeylere (sanat, doğa, eğlence vb)  zaman ayırabilir veya yapılması gereken günlük işlerin halledilmesi için çaba sarfedebilirsiniz.

Haftanın son iki iş gününde olaylara daha farklı bir pencereden bakabilir hayatın biraz olsun kolay ve eğlenceli taraflarını görebilirsiniz. Zeki, esprili, iletişim kuran yanınızı ortaya çıkartabilirseniz şahane. Çünkü toleranslı olmanızı, tansiyonu düşürmenizi gerektirecek olaylar kişiler ile karşılaşırsanız konuşarak, anlatarak, ifade ederek çözümler bulabilirsiniz.

Cuma 20.28 ‘dan gece yarısına kadar size iyi gelecek, dinlendirecek, eğlendirecek uğraşlara vakit ayırmanızı tavsiye edebilirim.

Hafta sonu Ay’ın kapanış enerjisi aile ilişkileri, bağları, yakın ve özel arkadaşlıklar, sosyal dernekler, topluluklar, aidiyet, güven, sadakat konularında farkındalıklar yaratacaktır. Görevini tamamlamış kişiler veya kurumlar ile sonlanmalar olabilir. Sevmek, sevilmek, değerli hissetmekle ilgili duygular, maddi, manevi güvenli bir limanda olmakla birleşebilir.

Bünyesinde güç çekişmeleri barındıran ilişkilerde zorlanmalar, yalnız kalma tercihine itebilir. Duyguları ciddiyet ve katılık ile sararak hislerinizi kapatabilir. Hoşgörülü olmaya çalışmak, kimin tam olarak ne istediğini anlamak, karar vermeden, iletişime geçmeden önce empati kurmak hem kendinizin hem de karşınızdakilerin enerjilerini sağaltabilir.

Sevgiyle…

Gülbin Tomris

Paylaş

Son Yazılanlar

Benim dertli, küskün ayım mayıs

Ayrıcalıklı yaşanmışlıklarından bize kalanlar bir yana, yılın her ayının zihnimizdeki karşılığı; sınıflarımızın duvarlarına asılmış panodaki resimlerle, yanımız sıra kültürün bağ ve hasadından kalma görüntülerdir. Bu

ABD’de enflasyon düşecek mi?

Borsa İstanbul haftayı 10218 puandan yüzde 0.57 düşüş ile kapattı. 10383 ile yeni rekor geldi. Ons altın haftanın sonuna doğru yeniden toparlandı ve haftayı 60

Eflatun bi başka ruh, bir filozof

Öylece baktım bizimkine, çaresizce, benim için çaresizlik, onsuzluktu, bizimkinin yanımda olamamasıydı, ne hırladım, ne mırladım, “ben sadece seni çok sevdim,” der gibi baktım. Bir tek

Sporda galibiyet öncelikli hedef mi?

Genç kadın galibiyete daha da yakın olan sporcuydu. Karşılaşmanın favorisiydi. Bu karşılaşmada ve turnuva sonunda alacağı puanlar dünya şampiyonası ve sıralamasına da etki edecekti. Üstelik

Hayattayken mülkünü nasıl devredersin?

Sahibi olduğu mülkünü hayattayken bir yakınına vermek isteyenler genellikle satış yoluyla tapu devrini tercih ediyor. Ancak amacınız sizden sonra sorunsuz bir mülkiyet devri ise satış

Borsa Yükseliyor, Altın Yol Ayrımında

Borsa İstanbul yüzde 2.29 artış ile 9915 puandan haftayı kapatırken, Nisan ayı boyunca iyi bir performan sergileyerek yüzde 8.46 değer kazandı. Yıl başından bu yana

Jeopolitik risk ve TCBM

Borsa İstanbul haftayı yüzde 1.23 kayıpla 9693 puandan kapattı. Ons Altın 2390 dolar seviyesinden haftayı kapatsada satış baskısının etkisi ile bu haftaya başladı. Dolar 32.59,

Ya tiyatro izlememiş ya tarihten bihaberler

Belki bu yazı yayımlandığında, İsrail, İran’a yönelik misillemesini yapmış olacak. İsrail’in yapacağı misillemenin seviyesine göre belki İran bu kez başka bir saldırı düzenleyecek. Sonuçta burası

Tebrikler Fenerbahçe kadın basketbol

Bir sporcu için en büyük hedeflerdir bunlar. Yerelde şampiyonluk, bölgesel şampiyonluk, kıta şampiyonluğu ve uluslararası büyük turnuvalarda şampiyonluk. Zordur. Çok zor. Büyük sporcular, büyük takımlar