Belirsiz bir haftaya başladık

Balık burcu ve Neptün etkisi ile duyguların esiri olmak ancak akıl ve mantık ile birleştirebilme halinde korkuları geride bırakmak mümkün.  Sis ve pusun eşlik ettiği hava sayesinde adımların tam olarak görünmemesi anlaşılamama hisleri ile yalnız ve inziva halinde kalma isteğiniz körüklenebilir. Moraliniz, davranışlarınız  dışardan gelen etkilerle dalgalı bir seyir izleyebilir.

Sosyal çevre, arkadaşlar, bağlı olunan cemiyet içinde iletişim içinde olunan insanlar ile karşılıklı konuşmalar yardımlaşmalar , güven ve itimat konuları, umulmadık iyi şans ve fırsatlara dair olacaktır.

16 Mayıs Salı günü, içe dönüş, yalnız ve inziva halinde olma ihtiyacı,  kendi kendinizle yüzleşme ve dolayısıyla ruhu dinlendirme olarak kullanılabilir. Günlük işler ve işiniz ile ilgili sorumluluklar konusunda isteksiz veya tembel davranabilirsiniz.

Günlük olaylara karşı gereğinden fazla hassas davranmak abartılı tepkiler vermek çok fazla iletişim kurmayı veya tamamen köşeye çekilmeyi getirebilir.

İçsel duygu durumunu dışa vurma ihtiyacı

17 Mayıs  Çarşamba, içsel duygu durumunu dışarıya vurma ihtiyacında olabilir, etrafınızda gelişen olayları kişisel algılayabilirsiniz. Soğukkanlılığı korumak, gücenmemeyi öğrenmek Ay’ın kapanmaya başladığı bugünde  yeniye yer açmak için  olgunluk göstermek iyi gelebilir.  Özellikle yakın çevre ile ilişkilerde dikkatli olunması gereken birgün olarak görünüyor.

Maddi ve manevi güvence

18 Mayıs Perşembe günü, duygusallık ile güvenli alanda olmayı seçmek, maddi ve manevi güvenceyi sağlamak, huzur arayışı içinde konuşmalar, yazışmalar yapabilirsiniz. Aşırı özgüven ile güvensizlik arasındaki dengenin kurulması gerekir. Ve diğer taraftan yaşamın olanaklarının sınırsız olduğunun hatırlanması, huzur ve sükuneti sağlayabilir.

Boğa burcunda yeni ay

19 Mayıs Cuma, beklenmedik tamamlanmaların gerçekleşebileceği birgün olarak kendisini gösteriyor. Maddi konularda bazı ani gelişmeler olabilir, duygularda değişimlere sebebiyet verebilir. İyimserliğin, doğruluğun karşılaşılan olayların tüm yönlerini görebilmenin  sizi ileriye taşıması mümkündür ancak Ay’ın ışıklarının görünmediği bir süreçten geçildiği için sabır ve emin adımlar atmak iyi olacaktır.

Akşam saatlerinde gerçekleşecek Boğa burcundaki yeni ay Uranüsyen etkiler barındırdığından beklenmeyeni bekleyeceğimiz günlere gebe olabilir. Yeni ayın anahtar kelimeleri sadakat, huzur, özdeğer, özgüven, yetenekler, bereket, denge, finans, sabır konularının ön planda olacaktır,  karanlık tarafında inat, fanatizm, dar görüşlülüğü de büyütebilir.

20 Mayıs Cumartasi günü olayları biraz daha hafife alabilirsiniz. Kendi istekleriniz, hayat hedefleriniz, yetenekleriniz, refah ve mutluluğunuz, sizi harekete geçiren motivasyonlarınız gündeminizde olacaktır.  Ancak saatiniz saatinize uymayabilir, tavırlarınızdaki hız ve ağırlaşma arasındaki dengeyi tutturmak kolay olmayabilir. Duygularınızı göstermekten kaçınabilir, endişeleriniz yüzünden hayatın neşesini yaşamakta zorlanabilirsiniz. Diğer insanların motive olma şekillerini kopyalayabilirseniz, duygu durumunuzu yükseltebilirsiniz.

21 Mayıs Pazar günü güvenli alanda olma ihtiyacı ile kendi hedeflerinizi gerçekleştirmek için kendinizi fazla cesur ve cüretkar bir tutum içinde bulabilirsiniz. Aşırı davranışları olan kişilere karşı dikkatli olmak gereken birgün.  Kendi  enerji yükünüzü de sportif aktivitelere aktarmak iyi gelecektir.

Gülbin Tomris/ Karansukh Kaur

Paylaş

Son Yazılanlar

Nerede o berrak sular Zaman bey?

Zeytin Ağacı Dizisi yine Aile Dizimi tartışmalarını başlatacak. Bu defa, ilk sezondan çok daha profesyonel olduğunu görüyorum. En azından Aile Dizimi ve kanser bir araya

Yılın 2. yarısı altın için renkli geçecek

Yılın ikinci yarısı hızlı başladı. ABD seçimleri 3. çeyrek için yol haritası oluştururken, yurt içinde kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in Türkiye’nin kredi notunu iki kademe birden

Her atletin hayali olimpiyat oyunları

Olimpiyat oyunları… Şüphesiz ki dünyanın en büyük spor organizasyonu ve her atletin hayali… 2024 Olimpiyat Oyunları kısa bir süre sonra Paris’te başlayacak. 32 branşta 48

Seyirci kalıyorsan esas sen uyutulmuşsun!

  Ben de onlardan biri olabilirdim.  Çünkü geldiğim yer sokaklar. Bu hikayemi size bundan sonraki yazımda anlatacağım. Evet, sokakta yaşayan tüm canlılara, insanlara, hayvanlara sesleniyorum.

Çürük Elmalar Sektörü Tehdit Ediyor!

Yeme içme sektörü son dönemde ciddi bir sınav veriyor. Artan fiyatlar nedeniyle ciddi eleştiri alıyorlar. İşini ciddi olarak yapan işletmeler haksız olarak eleştirildiklerini düşünüyorlar. Ve

Asıl mesele hayvanların sokakta oluşu mu?

Türkiye’nin uzun süredir gündemini meşgul eden sokak köpekleri sorunu, köklü ve insani bir çözüme kavuşmayı bekliyor. Ancak geçtiğimiz günlerde TBMM‘ye sunulan yeni yasa teklifi, sorunun

Savaşlar, suikastler ve piyasanın yönü

Bu yıl malum, seçimler yılı. Hindistan’tan Fransa’ya, Birleşik Krallık’tan İran’a seçimler sonuçlandı, ama siyasi istikrardan söz etmek çok güç. Hâlâ önümüzde pek çok seçim var