Bodrum’da bu yaz neler oluyor?

NİŞANTAŞI KADINLARININ BODRUM ÇIKARMASI

 

Ayşem Saraçoğlu, Ayşegül İlsever, Selma Şeşbeş, Nişantaşı’nın en havalı zamanlarında eğlence damgasını vurmuş üç kadın işletmeci.

Şehrin en popüler mekanlarını işleten bu üçlünün devamı nedense gelmedi. Gece hayatını yönetmeyi istemedi kadınlar. Ya tercih etmediler ya da fırsat verilmedi.

İşte bu üçlü, bu yaz Bodrum’a çıkarma yaptı.

NO 81’de cuma geceleri onlarda  

Ayşem ve Ayşegül Türkbükü’nün iyi otellerinden biri olan NO 81’de tüm yaz boyuca her Çarşamba akşamları, kendi tarzlarındaki eğlenceyle partileyecek. Hemen söyleyeyim, eğlence orta yaş ve üzeri için biçilmiş kaftan. Tam bizlik, “Friends & Family” adını verdikleri partilerde ünlü DJ’lerde setin  başında olacak.

Özlediğimiz Tüm Müzikler

NO 81’in Daze restoranında kulaklarımızın pası silinecek. Türkbükü’nde uzun yıllardır unutulan eğlence bu ikili sayesinde nihayet geri dönüyor. Bayramda sonra ben de oradayım.

Selma Şeşbeş ile Şamdan Eğlencesi

Selma, ise Yalıkavak’da her Cuma gecesi “Flashback Fridays” ile Etiler’deki Şamdan eğlencesini Galliard Cove House’da taşıyor.

Geçtiğimiz Cuma günü ilk partisinde baktım, uzun süredir görmediğim tanıdık yüzler Selma’nın partisindeydi.

Bu yaz her Bodrum’da olduğum mutlaka bu iki partiye dahil olacağım. Bodrum’un eğlencesine çok farklı bir hava katacağını düşünüyorum. Eminim.

BODRUM’un İKİ GENÇ OTEL PATRONU

Turizm’e genç yatırımcıların başarılı oldukların şahit olunca seviniyor insan.

Nedeni çok basit; Yaratıcı genç patronlar sayesinde turizmin ileride bambaşka bir seviyeye ulaşacağını düşünüyorum.

İkisini de çok ama çok uzun yıllardır tanıyorum. Çocukluklarından beri desem abartmış olmam.

Pamir Karakaya No 81’in 10 Yıldır Başında

Genç yaşta aile mülkünü işletmeye karar vereceksin. Aileyi ikna edeceksin ve her yıl üzerine koya koya No 81’i bir marka haline getireceksin. Her babayiğidin harcı değil. Hiç aklınızdan  bile geçirmeyin.

Ailenin yeri zaten en kolayı diye. En zoru aile işletmesinin başında olmaktır. Sorumluluk iki katına çıkar, tembellik yapma şansınız yoktur. Yaz başına No 81’deydim. Her yıl mutlaka ziyaret ettiğim yerlerden biri.

Lokal’e sahip çıkın

Çünkü Bodrum’da lokal markalara her daim sahip çıkmalı. Bodrum bugün bu kadar popülerse, yabancı ve İstanbul’un önemli markaları Bodrum’da yatırım yapıyorsa buradaki yerel markaların devamlılığı sayesinde oluyor. Yerel markaları çıkarın Bodrum tüm cazibesi kaybeder.

Bu yüzden siz siz olun her Bodrum’a gittinizde mutlaka bir yerel markaya gidin, yiyin için eğlenin ve kalın. Pamir bu yaz Daze restoranın gece kulübü algısı akşam yemeklerinde canlı müzik koyarak kırmak istiyor. Özenle bir mönü hazırlamış. Pamir; “Bu yaz akşam yemeklerinde Daze de var” diyor resmen. Genç ve dinamik  kadrosuyla No 81’e bi uğrayın iyi servis alın. Tatilin tadını çıkarın derim.

 Babasının Bayrağını Gururla Taşıyor

Bugün Türkbükü’nün hala popülerliğini konuşuyorsak, temel taşlarından biri olan İrfan Kuriş’ten söz etmemek imkansız. Maki Otel’i Türkiye’nin o yıllarda en HİP otel konseptini getirerek tüm ülkeye adını duyurmuştu.

Turizm Duayeni

İrfan Kuriş uzun yıllardır oğlu Can Kuriş’le birlikte yönetiyordu. Gölköy’deki Flamm önce beach sonra otel oldu. Can Kuriş bunda tam hemen hemen 16 yıl önce You Otel (şimdiki Bella Sombra) turizme el attı. Babası gibi genç kuşağın en eğlenceli otelini yapmak için kolları sıvadı.

Kuriş, çok uzun zamandır, Flamm’ın başında. İrfan Ağabey geçtiğmiz yıl rahmetli olunca, bayrağı gururla taşımaya devam ediyor. Flamm tam bir yerel işletme. Gölköy’ün en iyi beachinde biri. Öyle happy hour vs yok. Tatilin keyfini çıkarmak isteyenler için en ideal nokta. Benimde her yaz ziyaret ettiğim ender otellerden bir. Can’la Temmuz başında yeniden bir araya geleceğiz. Bakalım bu yaz Flamm’da nasıl yenilikler yapmış. Hepsini önümüzdeki hafta tüm detaylarıyla anlatacağım.

İçinden Deniz Geçen Otel

Flamm aynı zaman otelde, hele iki odası var ki, tam sosyal medyalık, hani yüzünüzü yıkamadan denize atlamak tarihi taş evler. Denizin dibindesiniz resmen, denizin sesiyle günü başlamak paha biçilemez bir keyif.

Bakın güneyde çok az otelde böylesi odalar var. Bütçenize uyarsa mutlaka böyle bir deneyimi yaşayın derim. Çünkü gerçekten anlatmakla olmuyor. Yaşamanız gerek.

Üç günlük Bodrum tatilinde ne yapılır?

-Yeni mekanlara elbette bir şans verilir. Scorpios ve Mariolino By The Sea’yi bir deneyin derim. Henüz bende gittiğim ajandaya yazdık. Bakalım bu iki yabancı marka Bodrum’a nasıl bir değer katmış.  Yaşayıp göreceğiz.

-Ahmet Erol, masam hazır mı? Bodrum’un en yerel ve en ünlü balıkçısı Orkide’de bir akşam yemek yemeden bir tatil düşünülemez. Ahmet bu yaz tüm otelini ve beachini yeniledi.

Gölköy’ün havasına hava kattı diyebilirim. Orkide’nin yeni hali önümüzdeki hafta sizlerle olacak.

Sonunda Taverna’da geldi. Kadir Altan’ı peşinen tebrik ediyorum. Çok uzun yıllardır Bodrum’da bir yunan tavernası olması gerektiği söylüyorum. Sonunda Thalias Tavern, bu yaz Türkbükü’nün limanının hemen başında hizmet vermeye başladı.

Öyle çakma tevarna filan değil, müziğiyle, yemeğiyle, içkisiyle tam yunan tavernası.  Tatildeyseniz bir sirtaki yapmaz mıyız hiç. Yapmasak bile izlemesi bile keyifli. Hoş geldin Thalias diyoruz.

-Cem Mirap’ın Lucca’sı yazları Bodrum’a demir attığın bu yana müdavimiyim. Hem gecesi hem de gündüzüyle  Lucca, Bodrum’a ayrı bir hava kattı desem. Kimseler itiraz etsem sanırım. Bodrum’un havasını değiştiren Cem’i tebrik ediyorum.

Tabii bu iş ekip işi işletmenin başında neredeyse tüm yaz hiç uyamayan Emrah Gencer’i es geçmemek gerekiyor. Lucca hem akşam yemeğinde hem de gündüz es geçilmeyen ender yerlerimden biri.

Ersin Süzer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş

Son Yazılanlar

Kraliyet çikolatacısı Naciye Tosun

Onu ilk tanıdığımda gözlerindeki tutku beni o kadar çok etkiledi ki, bırak çikolataları bir yana, sen kendini anlat, dedim. Çikolataların lezzetinde kaybolurken, onun azmine, başarısına

Sürdürülebilir yaşamın lezzetli yolu

Günümüz dünyasında, sürdürülebilirlik kavramı hayatımızın her alanına nüfuz ediyor. Bu kavram, sadece çevresel sorumluluğu değil, aynı zamanda ekonomik ve sosyal sorumluluğu da içinde barındırıyor. Atıksız

Yapay Zeka Çağında Avukatlık

Yapay zeka, sadece bilim kurgu filmlerinin değil, günlük hayatımızın da bir parçası haline geldi. Siri’den Alexa’ya, ChatGPT’den Midjourney’e, yapay zeka uygulamaları hayatımızın her alanında karşımıza

Borsa ve Altında Beklentiler

Borsa İstanbul geçen haftayı yüzde 1.91 kazanç ile 10851 puandan kapattı. Bankacılık, holdingler, gıda ve gayrimenkul sektörlerinin endekse destek geldi. TL karşısında, dolar 32.58 ve

Bodrum şaşırtmaya devam ediyor

Her yazın değişmeyen geyiği Bodrum neden boş, ne olacak bu Bodrum’un hali ? 25 yıldır aynı hikayeyi dinlemekten yıldım. Bodrum’un yüksek sezonu bu hafta sonu başlar

Döner gibi dönerin peşine düşün!

Ülkemizin en sevilen lezzetlerinden olan döneri, hemen hemen yaşadığımız her noktada bulmak mümkün. Ancak döner gibi döneri bulabiliyor muyuz?  Orası biraz şüpheli! Ben de İstanbul’un