Sıkı çalışmak için şahane bir hafta

Öncelikle sevgili Merkür bir sonraki hafta retroya başlayacağından, o vakte kadar tüm datalarınızı yedeklemeyi, telefon, tablet, bilgisayarlarınızda gerekli boş alanı açmayı ve gerekli düzenlemelerinizi yapmayı hatırlatmak isterim.

Hafta sonuna kadar hayatınızı irdelemek, sorgulamak, düzenlemek, derlemek, toplamak ve bunu bağlı olduğunuz toplum bireyleri ile dirsek teması halinde yapmak isteyebilirsiniz.

Geleceğe odaklanmak, hedef belirlemek, kendiniz için önemli adımlar atmak için de kullanabilirsiniz iş günlerini.

Olaylara sağduyulu, akıllı, mantık çerçevesi içinde yaklaşmak, tepkileri geri plana alıp önce anlamaya ve anlamlandırmaya çalışmak için de güzel günlerden geçeceğiz.

Daha yapıcı, sorumluluk sahibi, mantık ve duyguları dengeli kullanabilen bir tavır ile ilerleyebildiğiniz sürece birçok şeyi yoluna koyabilirsiniz.

Değişim rüzgarını arkanıza almak

Gökyüzü haftanın ilk gününde savunmacı bir tavır, tolerans eksikliği, evham duygusunu öne çıkartsa da kendinize güvendiğiniz ve karşınıza çıkan değişim rüzgarlarına izin verdiğiniz sürece hayatınızın iplerini gerektiği kadar elinizde tutabilirsiniz.

Karşılaştığınız olayları soğukkanlılıkla karşılayabilirsiniz. Bu durum bazen duygusuzlukla bağdaştırılsa da, sorumlulukları ön plana alabildiğimizde, önceki hayat deneyimlerinden aldığımız dersler ile ilerleyebildiğimizde hayatın daha zevkli, eğlenceli, bize huzur ve keyif veren alanlarına odaklanabiliriz.

Hafta ortasında iki iyicilin (Venüs ve Jüpiter) karşıt açısı para ve ilişkileri tüketmekle alakalı bir aşırı eğilime yol açabilir. Gereğinden fazla iyimser bir tavır, söylem ya da tutkulara ölesiye bağlılık sorun çıkartabilir.  Hayatınızda herhangi birşey aşırı ise geri adım atmanız iyi olacaktır.

Hayat penceresini genişletmek

Basın yayın sektörü, hukuksal konular, yurtdışına dair mevzularda sözleşmeler anlaşmalar yapılabilir. Akademik eğitime dair gelişmeler, sonradan edinilen kabiliyetler, yeni bir işe eğitime başlamak gibi konular gündeminize gelebilir.

Hayata farklı bir açıdan bakmak, bakış açısını genişletmek isteyebilirsiniz.

Cuma günü 14 Ekim tutulması bir kez daha tetiklenirken, kaybetmekten korkmadığınızda gelecek olan kazancı da bir kez daha deneyimleyebilirsiniz. Bir şekilde bizi bilinçdışı duygulardan arındırmaya çalışan Tutulma tetiklendikçe duygusal ve zihinsel toksinlerden kurtulmamıza da yardım etmeye çalışıyor aslında.

Her türden ama özellikle iş hayatındaki ilişkilerde hak hukuk adalet kavramlarının konuşulup  hesaplaşmaların yapılabileceğini söyleyebilirim.  İçinde nezaket ve zerafet kavramlarının yer bulamadığı ilişkiler son bulabilir.

Hafta sonu içselleşmek, kendi alanında kalmak, ya da en sevdiklerinizle veya aynı amaca sahip kişiler ile birlikte olmak bir şekilde daha kapalı devre bir zaman geçirmek iyi gelebilir. Bu buluşmalar kendi gölge taraflarınızı görmenizi sağlayabilir.

Bir ilişki içindeyseniz tutku ve aşk ön plana çıkabilir, bekarsanız tutkulu bir aşka yelken açabilirsiniz. Ancak burda da aşırılıklara kontrolsüzlüğe abartılara karşı temkinli olmanızı tavsiye edeceğim.   Ayrıca Ay kapanıyor olduğundan ışıkları yeterince ortamı aydınlatmayacağından neyi neden yapıyor olduğunuzun farkında olmanız iyi olur.

Sevgiyle…

Gülbin Tomris

 

 

 

 

Paylaş

Son Yazılanlar

Bu dünya sadece bize ait değil ey insan!

Ah almaya inanır mısınız? 1910 yılında sokak köpeklerine yapılan acımasız muamelenin ahının nasıl çıktığını biliyor musunuz? Osmanlı İmparatorluğu’nda, yıl 1911’i gösterdiğinde patlayan Libya ve 1912’de

Ekşi mayanın aşkı Mayadan Tatlar

Farkında mısınız bilemiyorum? Bi’Nevi Gazete’de yazdığım, sizlere tanıtmaya çalıştığım yerler, genel olarak kıyıda köşede kalmış, yol üstü değil de ara sokaklarda yer alan, keşfedilmeyi bekleyen

Benim dertli, küskün ayım mayıs

Ayrıcalıklı yaşanmışlıklarından bize kalanlar bir yana, yılın her ayının zihnimizdeki karşılığı; sınıflarımızın duvarlarına asılmış panodaki resimlerle, yanımız sıra kültürün bağ ve hasadından kalma görüntülerdir. Bu

ABD’de enflasyon düşecek mi?

Borsa İstanbul haftayı 10218 puandan yüzde 0.57 düşüş ile kapattı. 10383 ile yeni rekor geldi. Ons altın haftanın sonuna doğru yeniden toparlandı ve haftayı 60

Eflatun bi başka ruh, bir filozof

Öylece baktım bizimkine, çaresizce, benim için çaresizlik, onsuzluktu, bizimkinin yanımda olamamasıydı, ne hırladım, ne mırladım, “ben sadece seni çok sevdim,” der gibi baktım. Bir tek