Merkür retrosu ve iletişimde denge kurmak

Aynı cümleyi değişik kelimeler kullanarak ve farklı kalıplarla kurabileceğimizin ayırdında olmanın kazandıracağı bir hafta.  İletişim konuları başrolde. Neden? Çünkü 23 Ağustos’ta Merkür Başak burcunda geri gitmek üzere durağan pozisyona geçecek.

Öncelikle içsel, sonrasında da diğer insanlarla olan konuşmaların, yazışmaların nezaket diliyle olması gerekliliği ortaya çıkacak. Her türlü yazı, çizi, mesajlaşma, konuşma, dinlemenin bir sanat olarak kullanılması, bilgi alıp vermeyi kolaylaştırabilir.

Haftanın ilk iki günü yakın yerlere seyahatler yapmak, ticari veya kişisel anlaşmalara imza atmak,duyurularda bulunmak için de uygun.  23 Ağustos Çarşamba günü durağan pozisyonuna girecek Merkür kendi yönettiği Başak burcu konularında bir düzen sağlamak isteyeceği için her türlü iletişim de dahil olmak üzere içinde matematiksel bir işlem barındıran tüm konularda dikkatli olmak gerekir.

Kendini doğru bir şekilde ifade etmek, zihinsel kapasitenin kullanımı, düşünce ve fikirlerin ortaya konulması, teknik ve bilimsel çalışmalar açısından bazı gecikmeler yaşanabilir. Eleştiriler sertleşebilir ya da mükemmelliyetçi tavırlar yüzünden ilerleme kaydedilemeyebilir.

Akıllı planlar yapmak için oturup birkaç kez düşünmek, hepsi aynı sonucu veriyorsa ilerlemek gereken 16 Eylül ‘de sona erecek bu retro günlerinde yardımcı olma ve hizmet etme ile ilgili konular da ön plana çıkacaktır.

Çarşamba günü Ay Jüpiter ve sonrasında Uranüs ile karşıt açıya ilerleyeceğinden, özellikle finansal ve ayrıca yatırımla alakalı konularda beklenmedik krizler çıkabilir ve düşünüldüğünden daha büyük bir etki alanı olabilir.  Yine madenlerle, yeraltı kaynakları ile alakalı pek de olumlu sayılamayacak yönde beklenmedik ani gelişmeler olabilir.

Aldanmalara, dolandırılmalara karşı dikkatli olunuz!

Bu hafta boyunca ama özellikle Salı ve Çarşamba günlerinde aldanmalara, dolandırılmalara karşı dikkatli olunuz.

Şifrelerinizi datalarınızı Merkür retrosu sebebiyle de Salı gününden önce güvenli bir alana alınız. Özel bilgilerinizi kimse ile paylaşmayınız, kişi ve kurumlardan gelen telefon ve mesajlara ayrı bir özen ve dikkatle yaklaşınız.

Perşembe günü Güneş Satürn’e karşıt açıya gidiyor, önümüzdeki hafta pazartesi gününe kadar etkisini sürdürecek. Bu süreçte yardım etmek ile kendini feda etmek arasındaki ince çizgiyi görmek gerekir.

Doğru hesap kitap yapmanın öneminin anlaşılacak, düzenli ve planlı olmak gerekliliğinin altının çizilecektir. Gayrimenkul, toprak, tarım gibi konularda bir takım kurallar oluşabilir.  Aile içinde bazı saklı konular veya sırlar açığa çıkabilir, üzerinde konuşulup tartışılabilir.

Enerjinizi sportif çalışmalara yönlendirebilirsiniz.

25 Ağustos Cuma günü iyimser  ve pozitif bakış açısı ile hayata bakış açısını genişletmenin, uyumlu ilişkiler kurmak için çaba göstermenin uygun olacağını söyleyebilirim. Merkür de durağan pozisyondan artık geri harekete geçeceği için iletişim enerjisi ters de  olsa bir şekli ile çalışacağından diyalog kurmak daha rahat olabilir.

Yer değiştirme taşınma mevzuları ön plana çıkabilir. Sportif çalışmalara yönlenmek ve hatta başarı kazanmak  için de iyi birgün.

Cumartesi gezip tozmak, eğlenmek, biraz rahatlamak ile iş yapmak ama işi abartmak, kılı kırk yaran çalışmalar içinde bulunmak gibi iki uç arasında kalabilirsiniz. Çıkış yolu ‘olduğu kadar olmadığı kader’ cümlesidir.

Oldurtmaya inat etmek, halledilemeyen bir durum için canını çıkartırcasına uğraşmak, duygusal karmaşaya sebep olabilir. Veya birden karar değiştirebilirsiniz, bir an iyi tarafını bir sonraki an olumsuz yönüne odaklanabilirsiniz. Aşırı tutumlarınızı sakinleştirmeniz gerçekliğin farkındalığı içinde olmanız ama yine de olabilecek en iyi senaryoyu da göz önünde bulundurmanız rahatlatır.

Pazar günü, bir tatil gününe pek de uymayan Ay Oğlak ile ciddiyet, iş, para, sorumluluk, kararlar alınması gibi önemli konulara parmak basmak isteyebilir ve bunda da başarılı olabilirsiniz. Somut hedefler koymak oturup plan yapmak mümkün olacaktır. Satürn Güneş karşıtlığının netleşmesi ile kimlik çatışmaları otorite ile uyuşmazlıklar da yaşanabilir,  farkındalığınızı yüksek tutmak iyi gelebilir.

24 Ağustos’tan itibaren Jüpiter’in koruyucu etkisi başrolde olduğundan olumsuz diye adlandırılanların ilerki günlerde ‘iyi ki’ diye nitelendirilecek olaylar olması da gayet muhtemeldir.

Gülbin Tomris

Paylaş

Son Yazılanlar

Bedeli pahalı bir dünya kupası

20 Ağustos 2023, Sidney’de Stadium Australia’da önemli bir organizasyonun, Kadınlar Dünya Kupası’nın finalinin son düdüğü ile birlikte İspanyol futbolcular büyük

Putin de olurmuşum ben!!!!

Sizin kırmızı çizginiz nedir ? Hani o çizgiyi geçince savaş ilan edebileceğiniz yer. İşte geçen gün bizim evin “minik” Puta’sına

Farkındayım ama bir şey yapamıyorum

‘Yahuu kafamı bir türlü toplayamıyorum.’ ‘Aslında ne yapmak istediğimi de biliyorum ama elimden mi gelmiyor nedir yapamıyorum.’ ‘Gözlerim kapanıyor, keşke

Eylül’ün en kritik haftası

Borsa geçen haftayı yüzde 4,3 kayıpla 7961 puandan kapattı. Borsada keskin yükseliş sonrasında düzeltme yaşanıyor. Düşüşlerin devamı için bu hafta

Gökhan Abur Abimiz: Benim Yolum!..

16 Eylül 2023 gece yarısı 01:44’de Japonya’da yaşayan kızım Nagihan’ın orada sabah kahvaltısını yaparken, “Müzisyen ve meteoroloji editörü Gökhan Abur

Eskiden biz arabulucuyduk

Kiracı-ev sahibi arasındaki uyuşmazlıklar dağları aşınca arabuluculuk sistemi zorunlu hale getirilerek uygulanmaya kondu. Düşünün 2020 yılında 27 bin, 2021 yılında

Başak burcunda yeni ay zamanı

İlişkiler içinde kendi değerinin sahibi olmakla alakalı deneyimlerin altının yeniden çizileceği, krallık ve kraliçelik tahtına kimin sahip çıkacağına dair cümlelerin