Kova burcundaki Dolunayın etkileri

Çalışma koşulları, günlük hayat şartları, yaşamın süregelen rutinine dair her türlü iş güç, varsa sizin için çalışanlar, çalışıyorsanız birlikte mesai yaptığınız kişiler, yine varsa kiracınız, ayrıca evcil hayvanlarla ilgili alınması gereken kararları, sorumlulukları disiplinli bir şekilde ele alacağımız bir Pazartesi günü ile açıyoruz.

Maddi olarak güvenli alanlar oluşturmak isteyebilirsiniz

Yukarda bahsettiğim konularda somut, istikrarlı adımlar atabilir ya da atılımlarınızı olumlu / olumsuz netleştirebilirsiniz. Para, yatırım ve finansman kararları için alabiir veya bu konularda aniden tamamlanmalar yaşayabilirsiniz.

Satürn Merkür karşıtlığı hafta ortasında netleşecekse de etkisini göstermeye başladı ve hafta sonuna kadar da devam edecek.

Bu açı ile aşırı takıntı, kaygı, şüphe, eleştiri, sadece kendini düşünmeye, kendi hesabını yapmaya meyil,  çıkarcı davranışlarla güvensizlik, utangaçlık, çekingenlik arasında gidip gelen tutumlarınız olabilir. Konu her ne ise bir bilenden ya da ilgili uzmandan yardım alarak, hesabı kitabı kuralına uygun yaparak dengeyi bulabilirsiniz.

Güç çekişmeleri ile başlayacağımız Salı gününün akşamında gerçekleşecek Kova burcundaki dolunay, Jüpiter’den alacağı kare açı ile etkisini olduğundan daha büyük gösterecektir.

Yukarıda bahsettiğim tüm konularla birlikte, romantik ve iş ortaklıkları, asıl evin yanısıra sahip olunan diğer evler, size zararı dokunacağını zaten bildiğiniz kişiler gündeme oturabilir. Dolunay 12.evde olacağından öncelikle psikolojik olarak etki yaratacağını da ifade etmek isterim.

Beklenmedik etkiler kişisel ve toplumsal düzlemde maddi ve manevi güvence ve birlikte yaşama şartları konusunda ortaya çıkabilir.  Dernekler, yardım kuruluşları ile bağlantı kurabilir, doğrudan ya da dolaylı konulara dahil olmak isteyebilirsiniz.

Sosyalleşmek, fikir alış verişlerinde bulunmak iyi gelebilir.

Kendinizin yanısıra karşınızdakini de gözetmek, herkesin yararına bir tavır almak endişelerden karamsarlıktan uzaklaştırabilir ve yanısıra arka plandaki sizi tetikleyen gerçek duygunuzu farketmenizi sağlayabilir.

Hafta sonuna kadar Ay’ın Merkür ve Mars’a karşıt açıları dolunayın devamı niteliğinde. Mantık ile duygular arasında kalabilir, doğru bir karar almakta zorlanabilirsiniz.

Sorunları gereğinden fazla büyütmek, tereddüt içinde olmak, dolayısıyla huzursuz ve telaşlı bir duygu durumu yaratabilir. Anlamsız konuşmalar yapabilirsiniz veya arkanızdan yapılan dedikodular canınızı sıkabilir. Öfke patlamaları, sakin kalamama, tartışmaya meyil, aşırı hırslanma gibi etkiler de var gökyüzünde.

Olayları kişisel algılamamak, kendi gerçekliğinizin içinde sorgulamak ve anlamlandırmak bu haftanın sert etkilerini sizin özelinizde sağaltabilir

Hafta boyunca endişe kaynaklı ruhsal huzursuzluklar tetiklenebilir, alerjiler kendini gösterebilir. Solunum yollarına ilişkin hassasiyetler olabilir.  Dolunay etkisini dolaşım sisteminde, baldır bölgesindeki kemik, kas, doku ve damarlarda ve ayak bileklerinde gösterebilir. Yine kalp ritminde düzensizlik olabilir.

Yürüyüş yapmak  düşüncelerin dinginleşmesine yardım edebilir

İmkanlar dahilinde açık havada sakin yürüyüşler, hava sıcaklığına uygun düzenli egzersizler özellikle zihni sakinleştireceğinden ve kanın oksijen dengesini sağlayacağından iyi gelecektir.

Gün içinde de ama özellikle akşam saatlerindeki yeme içmeye dikkat etmek, ruhunuza her ne iyi geliyorsa (dua etmek, dans, müzik, resim, yoga, meditasyon, nefes çalışmaları vs) günün belli bir zamanını bunlara ayırmak konforlu bir uykuya erişmenizi sağlayabilir.

Hafta sonu her şeye  yine yeniden başlamak isteği oluşabilir. Enerjinizi kendinizi iyi hissetmek ve var etmek için kullanabilirsiniz. Daha canlı ve yaşama sevinci ile  dolabilir bakış açınızı değiştirme ihtiyacı ile cesur adımlar atabilirsiniz.

Sevgiyle kalın…

Gülbin Tomris

Paylaş

Son Yazılanlar

Türkiye oyuna dahil oluyor

Borsa İstanbul geçtiğimiz haftayı, yüzde 3.66 kazanç ile 8334 puandan kapattı. Altının onsu düşüşte ve 1850 dolar seviyesinin altı test

“Cumhuriyet değerleri zamansızdır”

Türkiye’nin uluslararası bilinirliğe sahip sanatçılarından biri Gürbüz Doğan Ekşioğlu… Çizgileri ile konuşan ustalardan… Çizgileri “The New Yorker”ın kapaklarını süsleyen Ekşioğlu,

Koç burcundaki dolunayın etkileri

Pazartesi gününe aile arasındaki ilişkileri inşa etmek adına güzel bir adım atarak başlıyoruz. Düşüncelerin uyumu sağlanabilir. Bireyler arasında düşünce alışverişleri

Bedeli pahalı bir dünya kupası

20 Ağustos 2023, Sidney’de Stadium Australia’da önemli bir organizasyonun, Kadınlar Dünya Kupası’nın finalinin son düdüğü ile birlikte İspanyol futbolcular büyük

Putin de olurmuşum ben!!!!

Sizin kırmızı çizginiz nedir ? Hani o çizgiyi geçince savaş ilan edebileceğiniz yer. İşte geçen gün bizim evin “minik” Puta’sına

Farkındayım ama bir şey yapamıyorum

‘Yahuu kafamı bir türlü toplayamıyorum.’ ‘Aslında ne yapmak istediğimi de biliyorum ama elimden mi gelmiyor nedir yapamıyorum.’ ‘Gözlerim kapanıyor, keşke