Kova burcundaki Dolunayın etkileri

Çalışma koşulları, günlük hayat şartları, yaşamın süregelen rutinine dair her türlü iş güç, varsa sizin için çalışanlar, çalışıyorsanız birlikte mesai yaptığınız kişiler, yine varsa kiracınız, ayrıca evcil hayvanlarla ilgili alınması gereken kararları, sorumlulukları disiplinli bir şekilde ele alacağımız bir Pazartesi günü ile açıyoruz.

Maddi olarak güvenli alanlar oluşturmak isteyebilirsiniz

Yukarda bahsettiğim konularda somut, istikrarlı adımlar atabilir ya da atılımlarınızı olumlu / olumsuz netleştirebilirsiniz. Para, yatırım ve finansman kararları için alabiir veya bu konularda aniden tamamlanmalar yaşayabilirsiniz.

Satürn Merkür karşıtlığı hafta ortasında netleşecekse de etkisini göstermeye başladı ve hafta sonuna kadar da devam edecek.

Bu açı ile aşırı takıntı, kaygı, şüphe, eleştiri, sadece kendini düşünmeye, kendi hesabını yapmaya meyil,  çıkarcı davranışlarla güvensizlik, utangaçlık, çekingenlik arasında gidip gelen tutumlarınız olabilir. Konu her ne ise bir bilenden ya da ilgili uzmandan yardım alarak, hesabı kitabı kuralına uygun yaparak dengeyi bulabilirsiniz.

Güç çekişmeleri ile başlayacağımız Salı gününün akşamında gerçekleşecek Kova burcundaki dolunay, Jüpiter’den alacağı kare açı ile etkisini olduğundan daha büyük gösterecektir.

Yukarıda bahsettiğim tüm konularla birlikte, romantik ve iş ortaklıkları, asıl evin yanısıra sahip olunan diğer evler, size zararı dokunacağını zaten bildiğiniz kişiler gündeme oturabilir. Dolunay 12.evde olacağından öncelikle psikolojik olarak etki yaratacağını da ifade etmek isterim.

Beklenmedik etkiler kişisel ve toplumsal düzlemde maddi ve manevi güvence ve birlikte yaşama şartları konusunda ortaya çıkabilir.  Dernekler, yardım kuruluşları ile bağlantı kurabilir, doğrudan ya da dolaylı konulara dahil olmak isteyebilirsiniz.

Sosyalleşmek, fikir alış verişlerinde bulunmak iyi gelebilir.

Kendinizin yanısıra karşınızdakini de gözetmek, herkesin yararına bir tavır almak endişelerden karamsarlıktan uzaklaştırabilir ve yanısıra arka plandaki sizi tetikleyen gerçek duygunuzu farketmenizi sağlayabilir.

Hafta sonuna kadar Ay’ın Merkür ve Mars’a karşıt açıları dolunayın devamı niteliğinde. Mantık ile duygular arasında kalabilir, doğru bir karar almakta zorlanabilirsiniz.

Sorunları gereğinden fazla büyütmek, tereddüt içinde olmak, dolayısıyla huzursuz ve telaşlı bir duygu durumu yaratabilir. Anlamsız konuşmalar yapabilirsiniz veya arkanızdan yapılan dedikodular canınızı sıkabilir. Öfke patlamaları, sakin kalamama, tartışmaya meyil, aşırı hırslanma gibi etkiler de var gökyüzünde.

Olayları kişisel algılamamak, kendi gerçekliğinizin içinde sorgulamak ve anlamlandırmak bu haftanın sert etkilerini sizin özelinizde sağaltabilir

Hafta boyunca endişe kaynaklı ruhsal huzursuzluklar tetiklenebilir, alerjiler kendini gösterebilir. Solunum yollarına ilişkin hassasiyetler olabilir.  Dolunay etkisini dolaşım sisteminde, baldır bölgesindeki kemik, kas, doku ve damarlarda ve ayak bileklerinde gösterebilir. Yine kalp ritminde düzensizlik olabilir.

Yürüyüş yapmak  düşüncelerin dinginleşmesine yardım edebilir

İmkanlar dahilinde açık havada sakin yürüyüşler, hava sıcaklığına uygun düzenli egzersizler özellikle zihni sakinleştireceğinden ve kanın oksijen dengesini sağlayacağından iyi gelecektir.

Gün içinde de ama özellikle akşam saatlerindeki yeme içmeye dikkat etmek, ruhunuza her ne iyi geliyorsa (dua etmek, dans, müzik, resim, yoga, meditasyon, nefes çalışmaları vs) günün belli bir zamanını bunlara ayırmak konforlu bir uykuya erişmenizi sağlayabilir.

Hafta sonu her şeye  yine yeniden başlamak isteği oluşabilir. Enerjinizi kendinizi iyi hissetmek ve var etmek için kullanabilirsiniz. Daha canlı ve yaşama sevinci ile  dolabilir bakış açınızı değiştirme ihtiyacı ile cesur adımlar atabilirsiniz.

Sevgiyle kalın…

Gülbin Tomris

Paylaş

Son Yazılanlar

Her atletin hayali olimpiyat oyunları

Olimpiyat oyunları… Şüphesiz ki dünyanın en büyük spor organizasyonu ve her atletin hayali… 2024 Olimpiyat Oyunları kısa bir süre sonra Paris’te başlayacak. 32 branşta 48

Seyirci kalıyorsan esas sen uyutulmuşsun!

  Ben de onlardan biri olabilirdim.  Çünkü geldiğim yer sokaklar. Bu hikayemi size bundan sonraki yazımda anlatacağım. Evet, sokakta yaşayan tüm canlılara, insanlara, hayvanlara sesleniyorum.

Çürük Elmalar Sektörü Tehdit Ediyor!

Yeme içme sektörü son dönemde ciddi bir sınav veriyor. Artan fiyatlar nedeniyle ciddi eleştiri alıyorlar. İşini ciddi olarak yapan işletmeler haksız olarak eleştirildiklerini düşünüyorlar. Ve

Asıl mesele hayvanların sokakta oluşu mu?

Türkiye’nin uzun süredir gündemini meşgul eden sokak köpekleri sorunu, köklü ve insani bir çözüme kavuşmayı bekliyor. Ancak geçtiğimiz günlerde TBMM‘ye sunulan yeni yasa teklifi, sorunun

Savaşlar, suikastler ve piyasanın yönü

Bu yıl malum, seçimler yılı. Hindistan’tan Fransa’ya, Birleşik Krallık’tan İran’a seçimler sonuçlandı, ama siyasi istikrardan söz etmek çok güç. Hâlâ önümüzde pek çok seçim var

“İncinsen de incitme”

RUANDA ÖRNEĞİ: SOYKIRIMLA BAŞA ÇIKMANIN TEK YOLU ZALİME DÖNÜŞMEK DEĞİLMİŞ Hacı Bektaşi Veli’nin, “İncinsen de incitme” sözü, şu sözüyle beraber, bu yazıda anlatmaya çalıştığım her

Kadın emeğinin yarattığı reçel cenneti

Şimdilerde,  kadın emeği deyimini sıkça duyuyoruz. Kadın emeği, tarih boyunca toplumsal, ekonomik ve kültürel alanlarda önemli bir rol oynamış. Kadınlar, tarım toplumlarından sanayi devrimine ve

Kraliyet çikolatacısı Naciye Tosun

Onu ilk tanıdığımda gözlerindeki tutku beni o kadar çok etkiledi ki, bırak çikolataları bir yana, sen kendini anlat, dedim. Çikolataların lezzetinde kaybolurken, onun azmine, başarısına

Sürdürülebilir yaşamın lezzetli yolu

Günümüz dünyasında, sürdürülebilirlik kavramı hayatımızın her alanına nüfuz ediyor. Bu kavram, sadece çevresel sorumluluğu değil, aynı zamanda ekonomik ve sosyal sorumluluğu da içinde barındırıyor. Atıksız

Yapay Zeka Çağında Avukatlık

Yapay zeka, sadece bilim kurgu filmlerinin değil, günlük hayatımızın da bir parçası haline geldi. Siri’den Alexa’ya, ChatGPT’den Midjourney’e, yapay zeka uygulamaları hayatımızın her alanında karşımıza