Balık burcunda dolunay etkisindeyiz

Haftayı dolunay etkilerine zaten maruz kalmış bir şekilde açıyor olsak da Pazartesi günü sorumlulukları kotarmak yapılacakları halletmek için elimizden geleni yapacağız.

Disiplinli, gerçekçi, tedbirli, ciddi, hedeflerine ulaşma ihtiyacı ile belli bir düzene plana uyum sağlamak için çaba göstereceğiz.

İşleri organize etmek, önceden kalan konuları toparlamak, sürpriz gelişmelerin de etkisiyle ve sezgisel olarak da ilerleyebilmek mümkün olabilir ilk iş gününde. Ekonomik olarak bir çeki düzen vermek adına fırsatları yakalayabilmek, aradığınız işi bulmak, akıllıca kararlar vermek için de iyi birgün. Sadece 14.49 – 17.32 aralığında Ay boşlukta olacağından önemli işlerinizi bu zamanlama dışında halletmenizi tavsiye ederim.

Haftanın ilk günlerinden itibaren su konusu her zamankinden daha çok bir problem olarak konuşulmaya başlanabilir,  kullanım kısıtlamaları. kesintiler yapılabilir.

Haftanın kalanında ise, sanki resmi bir geçit törenindeymiş gibi her gün önümüze gelen farklı enerjiyi anlamak, anlamlandırmak, hayatımıza dokunuşlarını kavramak, özümsemek ve üstesinden gelmek için uğraşacağımız çabalayacağımız günler geçireceğiz.

İkili ilişkilerdeki anlaşmazlıkları orta bir yol bularak çözebilirsiniz

Salı günü ilişkilerdeki ortak ihtiyaçlar ile kendi arzularınızdaki çatışmaları bir dengeye getirmeye çalışmak gerekecektir. Zorlanan ilişkilerde kopmalar, ayrılıklar olabilir malesef.

Böyle yazınca sanki tüm ilişkilerde sıkıntı olacakmış gibi algılanmasın. Ancak ikili ilişkilerde bir zıtlık bir karşıtlık kendini bir miktar da olsa gösterebilir. Özellikle çalışma arkadaşları, kiracı-ev sahibi, çalışan-işveren arasında anlaşmak herkesin maddi olarak kendini düşünmesi halinde anlaşma zemini sağlanamayan konuşmalar tartışmalar olabilir.

Çıkış yolu iki tarafın da kazanabileceği bir orta yol bulmak olacaktır. Korku değil de sevgi temelli iletişim sayesinde çözümler bulunabilir. Evcil hayvanlar da gündeminizde olabilir. Konfor sağlamak için tüketim maddelerine gereğinden çok para harcamaya da meyil edebilirsiniz dikkatli olunuz. Hormonal dengeleri de tetikleyebilir ve aşırı yemek yemek tatlı ihtiyacınız olabilir, ne yediğinizin niye yediğinizin farkına varınız.

Çarşamba günü 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Bugün Uranüs yine devrede. Beklenmedik ani olaylara hazırlıksız yakalanabilirsiniz. Neyseki Uranüs artık retro o denli sarsıcı bir etki yaratmayacaktır. Ama önceden de olan bir olayın yeniden önünüze gelmesini sağlayabilir. Konular kardeşler, yakın çevreden insanlar, iletişim, araçlar, yine kira konuları, çalışanlar ve evcil hayvanlarla ilgili olabilir.

Çalışma ve günlük hayat koşullarının düzenlenmesi için bazı mecburiyetler de oluşabilir. Sabah 06.05 ‘ten 16.56 ‘ya kadar Ay’ın boşlukta olma enerjisi ile eğer tatil gününüz ise ne ala biraz dinlenmek için ayırabilirsiniz. Değilse de daha rolanti çalışabilir ve mühim işleri bu saat aralığına dahil etmeyebilrsiniz Tansiyon ve sinir sistemi üzerinde etkiler yaratabilir, kontrollü olunuz.

Perşembe günü Dolunay kapımızda. Teslimiyet, bırakmak, duygusal olarak kendini savunmaya almak, hislerini açıklayamamak, hem duygularla hem insanlarla araya mesafe koymak,  özellikle ikili ilişkilerde maddi ve manevi güveni inşa etmek istemek ama iletişim kurmak yerine kendini inzivaya almak, anlaşılmayı beklemek gibi etkileri olacak.

Sorunlu evliliklerde ortaklıklarda tamamlanmalar sonlanmalar görülebilir. Olmuyor buraya kadarmış denebilir. Durumu bilen birinden yardım almak veya bir uzmana danışmak, terapi almak ise bu enerjinin size anlatmaya çalıştığını anlamanıza yardımcı olacaktır .

İhtiyacı olanlara yardım etmek iyi gelecektir

Cuma daha sezgisel, duyarlı birgün olarak haftanın ikinci (eehh) iyi günü diyebilirim. Ancak duygular şelale olup da fazla empati gösterip kendinizden de vazgeçmeyiniz.

Hayal gücü de yüksek hassasiyet de. Birilerine yardım etmeyi istemek kendinizin ihtiyaçlarının da farkında olmanız halinde ulvi bir davranış olur. Sadece vermeye odaklanabilirsiniz farkında olunuz.

Eleştirel konuşmalar, haddini aşan cümlelerle karşılaşmamak adına yargılardan uzak durunuz. Bu haftaya bol bol Ay’ın boşluk enerjisi de eklendi. Cuma günü 13.36 ile 16.23 aralığında da daha rutin şeyler yapmak önemli girişimlerde bulunmamanız iyi olur.

Hafta sonu geldi yaşasın diyerek okuyorsanız üzgünüm. Dediğim gibi bu hafta resmi geçit töreni var gökyüzünde. Biri bırakıyor öbürü alıyor eline bizi…

Cumartesi günü sen – ben, benim- bizim paramız en başta olmak üzere ortaklaşa elde edilen tüm kazanımlarda bir denge bulmak durumundayız. Yine özel ilişkiler başrolde ve tabii tüm ikili ilişkiler de. Borç alacak konuları, kredi kartları, krediler sert konuşmaların odağı olabilir.

Karşılıklı tolerans azalabilir, iletişim kazaları olabilir. Duygularınız kontrol etmekte zorlandığınızı hissediyorsanız dürtüsel davranmamak adına konuşmaya ara vermek mekandan uzaklaşmak veya hiç o alana dahil olmamak bir çözüm olabilir.Ama eğer dürtüsel kontrolünüz var ise söylemlerinizi sağlıklı bir zeminden iletebildiğinizde yani öfkenizi  merkezinizde kalarak aktarabilirseniz çok iyi olur. Ateşli rahatsızlıklar, zehirlenmeler, yaralanmalar, kazalar gibi durumlar da yaşanabilir malesef.

Pazar gününe iyi diyelim iyi olsun. Sadece ben haklıyım modunda olmadığınız takdirde, taleplerinin belli bir plana uyularak ortaya konulması,  şartların düzenlenmesi  kolaylaşacaktır. Daha somut çözümler bulunabilir. Ayakları yere basan konuşmalar yapılabilir.

İhtiyaçlar karşılıklı konuşulup anlaşılabilir. Güneş Jüpitere olumlu açıya giderken kapatıyoruz bu haftayı yani önümüzdeki haftayı olumlu karşılayacağız. Enerji dalgalanmalarından yorulduysanız dinlenmek, biraz oturup düşünmek iyi gelebilir. Aslında pazar gününü herhangi birşey izlemeden veya okumadan (ve hatta mümkünse konuşmadan) geçirebilmek tüm haftanın enerjilerini sağaltabilir.

Sevgiyle

Gülbin Tomris

 

 

Paylaş

Son Yazılanlar

Türkiye oyuna dahil oluyor

Borsa İstanbul geçtiğimiz haftayı, yüzde 3.66 kazanç ile 8334 puandan kapattı. Altının onsu düşüşte ve 1850 dolar seviyesinin altı test

“Cumhuriyet değerleri zamansızdır”

Türkiye’nin uluslararası bilinirliğe sahip sanatçılarından biri Gürbüz Doğan Ekşioğlu… Çizgileri ile konuşan ustalardan… Çizgileri “The New Yorker”ın kapaklarını süsleyen Ekşioğlu,

Koç burcundaki dolunayın etkileri

Pazartesi gününe aile arasındaki ilişkileri inşa etmek adına güzel bir adım atarak başlıyoruz. Düşüncelerin uyumu sağlanabilir. Bireyler arasında düşünce alışverişleri

Bedeli pahalı bir dünya kupası

20 Ağustos 2023, Sidney’de Stadium Australia’da önemli bir organizasyonun, Kadınlar Dünya Kupası’nın finalinin son düdüğü ile birlikte İspanyol futbolcular büyük

Putin de olurmuşum ben!!!!

Sizin kırmızı çizginiz nedir ? Hani o çizgiyi geçince savaş ilan edebileceğiniz yer. İşte geçen gün bizim evin “minik” Puta’sına

Farkındayım ama bir şey yapamıyorum

‘Yahuu kafamı bir türlü toplayamıyorum.’ ‘Aslında ne yapmak istediğimi de biliyorum ama elimden mi gelmiyor nedir yapamıyorum.’ ‘Gözlerim kapanıyor, keşke