Farkındayım ama bir şey yapamıyorum

‘Yahuu kafamı bir türlü toplayamıyorum.’

‘Aslında ne yapmak istediğimi de biliyorum ama elimden mi gelmiyor nedir yapamıyorum.’

‘Gözlerim kapanıyor, keşke biraz daha uyuyabilseydim.’ ‘Tamam tamam, söz birkaç dakikaya geleceğim, ama önce şu kahvemi içip kendime geleyim.’ ‘Sen demin ne dedin anlamadım?  Hmm pardon, üç kez mi anlattın?!’ ‘Valla toplandık bir sürü şey konuştuk.  Daa acaba ne konuştuk?’

‘Ezberlemek mi? Sen ne diyorsun şu ara gördüğümü anlamıyorum!’

‘Niye mi küstüm? Bilmiyorum ki bir şey söyledi canım sıkıldı. Ama ne demişti yaa?!’ ‘Demin bir tanıdığın tanıdığı aradı aklımı karıştırdı, tüm paramı verirsem 5’e katlayabilirmiş sanki öyle şeyler söyledi.”

Yoksa siz de yukarıdakilere benzer cümleler mi kuruyorsunuz? Çarşamba akşamına kadar hallerimiz hal değil.  Aman diyim bu hafta her ne yapıyorsanız, ne diyorsanız, neye karar veriyorsanız ‘FARKINDA OLUNUZ!.

‘Farkındalık – Mindfulness’ kavramı çok önemli

‘FARKINDALIK’ günümüz moda tabiriyle ‘MINDFULNESS’.

İster Türkçe ister İngilizcesini kullanın ama bu kelime bugünlerde bize çok lazım.

Maddi değerlerinize sahip çıkmak, öz değerinizi öz güveninizi yükseltmek önemli olacak  Pazartesi Salı günleri. Aldanmalara, dolandırılmaya karşı dikkatli olunuz.

Çarşamba finansal konularda beklenmedik haberler alabilirsiniz. Madenler, cevherler ilgili ve veya yurtdışı kaynaklı bilgiler olabilir bunlar. Herkesle paylaşmayacağınız planlar ya da uzun derin araştırmalar içine de girebilirsiniz.

İlk başlarda olaylara tepkiler sert olabilir veya elektrik çarpması gibi bir etki altında kalabilirsiniz ama sonrasında ilişki kalıplarını dengelemek için makul kararlar almak daha ılımlı davranmak da mümkün.

Çarşamba günü 13.20 ile 17.05 aralığında Ay boşlukta olacağından alacağınız önemli kararları bu saatler aralığına getirmemenizi tavsiye ederim.

Yeni hobilerle hayatınızı renklendirebilirsiniz

Perşembe, Cuma hayata daha iyimser daha olumlu açılardan bakabilirsiniz. Bir yandan da hayatın belirsizliklerinden kaçış planları yapabilirsiniz. Yeni şeyler denemek, bir takım keşiflerde bulunmak, kısa da olsa seyahat planlamak, biraz bile olsa hareket halinde olmak ihtiyacıyla davranabilirsiniz.

Yeni şeyler öğrenmek, bilgi almak, bilgilendirmek ihtiyacıyla ilişki içinde bulunduğunuz insanlar ile keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Cuma öğlene doğru başlayan Ay Neptün karesi hafta başındaki dumanlı kafamızı geri getirebilir. Yaptıklarınızla veya yapmadıklarınızla kendi kendinizi kandırabilirsiniz. Değişken tavırlarınızı farkındalığınızı yüksek tutarak dengelemek kolaylaşır.

Hafta sonu aile konularındaki sorumluluklar ve ilişkiler ön plana yerleşecektir. Gayrimenkul ev taşıma aile bireylerine dair dinamikler gündem maddeniz olabilir.  Aile içindeki ilişkiler veya çözümlenmesi gereken konular hafta sonu toplantılarında konuşulabilir.

Kimin elini taşın altına koyduğu koymadığı tartışılabilir. Aslında çok da yeni konular olmayabilir, önceden özellikle 2023 başlarından bu yana gelen mevzuların tekrarı yapılabilir.

Özellikle Pazar gününde güç çekişmeleri yıpranmış ilişkiler için zorlayıcı etkiler yaratabilir, kırıcı olmak yerine herkesin faydasına kararlar vermek yapıcı bir davranış dili kullanmak çözüm sağlayabilir.

Varsa çalışanlarınız, veya iş, kariyer veya meşguliyetlerinizle alakalı, belki bazı arabulucular sayesinde sürpriz gelişmeler ortaya çıkabilir veya bu konulara dair birtakım bilgiler ulaşabilir. Pazar günü ne işi demeyin artık e-postalar, mesajlar 7 gün 24 saat iş başında oluyor.

Sevgiyle.

Gülbin Tomris

Paylaş

Son Yazılanlar

Düğüm dizisi sabah kuşağını bombalamış!

Yeni polisiye dizimiz Düğüm hayırlı olsun.  Amazon Prime’da seyircisiyle buluşan ve yapımcılığını OGM Pictures’ın üstlendiği dizinin başrollerinde Bergüzar Korel, Caner Cindoruk ve Serkan Altunorak’ın yer

Şampiyonluk bağımlısı Yasemin Adar

Şampiyonluk her sporcu için önemlidir. İster en üst seviyede olun, isterseniz daha alt seviyedeki turnuvalarda. Şampiyon olmak, altın madalya almak bulunduğunuz seviyenin zirvesidir. Şimdi bir

Yüreğimden kuş bakışı…

Vesveseli balıklar gibi oradan oraya çırpıştırdığım işler, içinden çıkılmaz hale geldiğinde, renkli çaputların bağlandığı bir ağaca yaptığım düş yuvarına sığınıyorum. Renkli çaputlar fark edilmemi engelliyor,

Flowers Of Manchester…

Spor, milyonlarca insanı heyecanlandıran ve eğlendiren devasa bir dünya. Ancak sporun arkasındaki hikayeler her zaman mutlu sonla bitmiyor. Performansı en üst düzeye çıkarmak, kupalar kazanmak

Bir güzel şehir Selanik

İpsala’dan komşuya geçtikten sonra sizi ilk karşılayan şehir Aleksandrapoli.  Artık bizim için sokak isimleri ile, yerel halkın sadece bildiği lezzet durakları ile avcumuzun içi kadar

Aranıza kara kedi girsin

Hadi kızlar, koyun kahveyi, dedikodu zamanı. Kara kediler, şans getiren üç renkli kediler…İnstagramda durup durup hakkımızda ne var ne yok paylaşıyorsunuz. Görmüyorum, duymuyorum sanmayın. Bizim