Haftaya astrolojik bakış 24-30 Nisan 2023

Ani beklenmedik kararlar

Parasal kaynaklar, yetenekler, maddi ve manevi tüm değerler ve kaynaklar bütün haftanın teması olarak görünüyor.

İkili ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar, süregelen davalar, kontratlar, anlaşmalar veya yazlık ya da dağ evi gibi ikinci evinize ilişkin konular da gündeme gelebilir. Genel olarak sanatçıların ve yeteneklerinin ön plana çıkacağı ve eserlerinin de konuşulacağı bir hafta olacaktır. Ayrıca yiyecek içecek giyecek gibi günlük tüketimlerin hangisinin lüks olup olmadığı, etiket fiyatları tartışılabilir.

Parasal kaynaklar, maddi ve manevi değerler, alma verme dengeleri, neyin ne kadar ettiğine dair ayrılıkçı konuşmalar öne çıkabilir. Ani, beklenmedik şekilde alınan kararlar ise tüm haftaya yayılabilir.  Doğru zamanda doğru hamleler yapmak şans getirecektir. Merkür retrosu başladığından yepyeni bir başlangıç yapmak yerine var olanı korumak için atılımlar yapmak iyi olur.

24 nisan Pazartesi günü ve hafta boyunca duygusal ihtiyaçlarınızı anlamaya ve ilişkilerde denge bulmaya çabalayabilirsiniz. Ama bu ancak kendi değer duygunuzu anlamakla mümkün olabilir. Kime, neye ve neden değer verdiğiniz ya da vermediğinizi sorgulayabilirsiniz. 15.15 – 21.58 saatleri arasında Ay boşlukta olacağından zorunda değilseniz önemli işlerinizi bu saatler arasına bırakmayınız. Gün boyunca, vücudunuz ödem yapabilir, bol su içmek, alkol gibi uyarıcılardan uzak durmak iyi olur.

25 Nisan Salı,  özellikle yakın çevrenizdeki kişilerle iletişimi işaret ediyor. Ailevi konuların konuşulacağı, etkileşimin yoğunlaşacağı, her şeyi kendi akışında değerlendirebileceğiniz rahat bir gün olarak kullanılabilir. ‘Kendimizi ve hayattaki arzularımızı nasıl daha emniyete alabiliriz?’ gündemi ile yapılacak tüm diyaloglar.  Aile tarafından gelebilecek, özellikle manevi destekler değerlendirebilir.

Önemli görüşmeler için uygun

26 Nisan Çarşamba günü mücadeleci yönünüzü biraz dolambaçlı bir yoldan da olsa gösterebilirsiniz.  Alınacak kararlar ve hamleler doğrultusunda  uzak hedeflerinizi gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Güven ve itimat duyduğunuz arkadaşlar, dostlar, sosyal çevredeki tanıdıklar ile iş görüşmeleri ya da önemli konuşmalar yapabilirsiniz.

Önceden başlayan görüşmeleri devam ettirmek belli bir yere getirmek için de uygun birgün. Başkalarına yardım edebilir böylece özgüveninizi artırabilir ve aslında kendinize de yardım edebilirsiniz.

27 Nisan Perşembe’ye Ay, boşlukta başlayacağımız için 9.30 öncesinde mühim bir görüşme yapmayınız ve gün boyunca abartılı davranışlardan kaçınmanız durumu  kavramadan, önünüzü iyice görmeden yola çıkmamanız iyi olur. Ancak değişimin kapıda olduğunu hissedersiniz ve hatta  istemeseniz bile yolun sizi götürdüğü yöne gidebilirsiniz.

Aşırı cesaretin dozunu ayarlayabilirseniz, düşünmeden hareket etmezseniz, bu meydan okumaya karşı durabilirsiniz.  Yemek yeme ihtiyacınız artabilir dolayısıyla sindirim sisteminizde hassasiyetler oluşabilir. Diyetinize dikkat ediniz.

28 Nisan Cuma mantığınız ile duygularınız arasında kalabilirsiniz, parlak düşünceleriniz özellikle aile içindeki herkese uygun gelmeyebilir. Etrafınızdakileri yönetmek arzusunda  olabilir veya aileye ait değerler üzerinde bir yönetim hakkı talep edebilirsiniz. Ancak  sadece kendiniz için değil başkaları için de yola çıkarsanız fayda görürsünüz. Sinirlerinize hakim olmakta zorluklar veya solunum yolu sorunları ortaya çıkabilir, temiz hava almak iyi gelebilir.

Sürpriz durumlar olabilir!

29 Nisan Cumartesi günü liderlik özelliklerinizi ortaya koymanız daha kolay olacaktır. Ancak biraz beklenmedik durumlar oluşabilir bugün!  Sahnede olmak, bir şekliyle yaratıcılığınızı göstermek isteyebilirsiniz. Çocuklarla alakalı konular gündeme gelebilir. Birden çok  çocuğunuz varsa hakemlik yapmanız istenebilir.

Yine romantik aşklar için güzel bir gün eski bir aşkın yeniden alevlenmesi ya da bir süredir  görüştüğünüz bir ilişkinin adını koyabilirsiniz.  Fakat eğer iki ilişkiyi aynı anda yürütmeye çalışıyorsanız ifşa olabilirsiniz dikkatli olunuz ! 13.53 – 22.00 aralığında keyif ve huzur veren aktiviteler ile ilgilenmek de Ay’ın boşlukta olduğu zamanlamayı değerlendirmek için iyi bir fikir.

30 Nisan Pazar, kendiniz için biraz huzur ihtiyacında, dinlenmek arzusunda güne başlayabilir,  bu yüzden bazı görüşmeleri iptal edebilirsiniz. Ama sonrasında ortaya çıkan bazı angaryalar ya da ev işleri veya tamamlanması gereken şeylerle ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.

Biraz can sıkıntısı, azıcık depresif hissedebilirsiniz ama birçok kişi için tatil günü olduğundan, istemeden yapmış olsanız da çalışmalarınızın sonucu sizi bir şekilde tatmin edebilir.

Gülbin Tomris / Karansukh Kaur

Paylaş

Son Yazılanlar

Bedeli pahalı bir dünya kupası

20 Ağustos 2023, Sidney’de Stadium Australia’da önemli bir organizasyonun, Kadınlar Dünya Kupası’nın finalinin son düdüğü ile birlikte İspanyol futbolcular büyük

Putin de olurmuşum ben!!!!

Sizin kırmızı çizginiz nedir ? Hani o çizgiyi geçince savaş ilan edebileceğiniz yer. İşte geçen gün bizim evin “minik” Puta’sına

Farkındayım ama bir şey yapamıyorum

‘Yahuu kafamı bir türlü toplayamıyorum.’ ‘Aslında ne yapmak istediğimi de biliyorum ama elimden mi gelmiyor nedir yapamıyorum.’ ‘Gözlerim kapanıyor, keşke

Eylül’ün en kritik haftası

Borsa geçen haftayı yüzde 4,3 kayıpla 7961 puandan kapattı. Borsada keskin yükseliş sonrasında düzeltme yaşanıyor. Düşüşlerin devamı için bu hafta

Gökhan Abur Abimiz: Benim Yolum!..

16 Eylül 2023 gece yarısı 01:44’de Japonya’da yaşayan kızım Nagihan’ın orada sabah kahvaltısını yaparken, “Müzisyen ve meteoroloji editörü Gökhan Abur

Eskiden biz arabulucuyduk

Kiracı-ev sahibi arasındaki uyuşmazlıklar dağları aşınca arabuluculuk sistemi zorunlu hale getirilerek uygulanmaya kondu. Düşünün 2020 yılında 27 bin, 2021 yılında

Başak burcunda yeni ay zamanı

İlişkiler içinde kendi değerinin sahibi olmakla alakalı deneyimlerin altının yeniden çizileceği, krallık ve kraliçelik tahtına kimin sahip çıkacağına dair cümlelerin