Haftaya astrolojik bakış 24-30 Nisan 2023

Ani beklenmedik kararlar

Parasal kaynaklar, yetenekler, maddi ve manevi tüm değerler ve kaynaklar bütün haftanın teması olarak görünüyor.

İkili ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar, süregelen davalar, kontratlar, anlaşmalar veya yazlık ya da dağ evi gibi ikinci evinize ilişkin konular da gündeme gelebilir. Genel olarak sanatçıların ve yeteneklerinin ön plana çıkacağı ve eserlerinin de konuşulacağı bir hafta olacaktır. Ayrıca yiyecek içecek giyecek gibi günlük tüketimlerin hangisinin lüks olup olmadığı, etiket fiyatları tartışılabilir.

Parasal kaynaklar, maddi ve manevi değerler, alma verme dengeleri, neyin ne kadar ettiğine dair ayrılıkçı konuşmalar öne çıkabilir. Ani, beklenmedik şekilde alınan kararlar ise tüm haftaya yayılabilir.  Doğru zamanda doğru hamleler yapmak şans getirecektir. Merkür retrosu başladığından yepyeni bir başlangıç yapmak yerine var olanı korumak için atılımlar yapmak iyi olur.

24 nisan Pazartesi günü ve hafta boyunca duygusal ihtiyaçlarınızı anlamaya ve ilişkilerde denge bulmaya çabalayabilirsiniz. Ama bu ancak kendi değer duygunuzu anlamakla mümkün olabilir. Kime, neye ve neden değer verdiğiniz ya da vermediğinizi sorgulayabilirsiniz. 15.15 – 21.58 saatleri arasında Ay boşlukta olacağından zorunda değilseniz önemli işlerinizi bu saatler arasına bırakmayınız. Gün boyunca, vücudunuz ödem yapabilir, bol su içmek, alkol gibi uyarıcılardan uzak durmak iyi olur.

25 Nisan Salı,  özellikle yakın çevrenizdeki kişilerle iletişimi işaret ediyor. Ailevi konuların konuşulacağı, etkileşimin yoğunlaşacağı, her şeyi kendi akışında değerlendirebileceğiniz rahat bir gün olarak kullanılabilir. ‘Kendimizi ve hayattaki arzularımızı nasıl daha emniyete alabiliriz?’ gündemi ile yapılacak tüm diyaloglar.  Aile tarafından gelebilecek, özellikle manevi destekler değerlendirebilir.

Önemli görüşmeler için uygun

26 Nisan Çarşamba günü mücadeleci yönünüzü biraz dolambaçlı bir yoldan da olsa gösterebilirsiniz.  Alınacak kararlar ve hamleler doğrultusunda  uzak hedeflerinizi gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Güven ve itimat duyduğunuz arkadaşlar, dostlar, sosyal çevredeki tanıdıklar ile iş görüşmeleri ya da önemli konuşmalar yapabilirsiniz.

Önceden başlayan görüşmeleri devam ettirmek belli bir yere getirmek için de uygun birgün. Başkalarına yardım edebilir böylece özgüveninizi artırabilir ve aslında kendinize de yardım edebilirsiniz.

27 Nisan Perşembe’ye Ay, boşlukta başlayacağımız için 9.30 öncesinde mühim bir görüşme yapmayınız ve gün boyunca abartılı davranışlardan kaçınmanız durumu  kavramadan, önünüzü iyice görmeden yola çıkmamanız iyi olur. Ancak değişimin kapıda olduğunu hissedersiniz ve hatta  istemeseniz bile yolun sizi götürdüğü yöne gidebilirsiniz.

Aşırı cesaretin dozunu ayarlayabilirseniz, düşünmeden hareket etmezseniz, bu meydan okumaya karşı durabilirsiniz.  Yemek yeme ihtiyacınız artabilir dolayısıyla sindirim sisteminizde hassasiyetler oluşabilir. Diyetinize dikkat ediniz.

28 Nisan Cuma mantığınız ile duygularınız arasında kalabilirsiniz, parlak düşünceleriniz özellikle aile içindeki herkese uygun gelmeyebilir. Etrafınızdakileri yönetmek arzusunda  olabilir veya aileye ait değerler üzerinde bir yönetim hakkı talep edebilirsiniz. Ancak  sadece kendiniz için değil başkaları için de yola çıkarsanız fayda görürsünüz. Sinirlerinize hakim olmakta zorluklar veya solunum yolu sorunları ortaya çıkabilir, temiz hava almak iyi gelebilir.

Sürpriz durumlar olabilir!

29 Nisan Cumartesi günü liderlik özelliklerinizi ortaya koymanız daha kolay olacaktır. Ancak biraz beklenmedik durumlar oluşabilir bugün!  Sahnede olmak, bir şekliyle yaratıcılığınızı göstermek isteyebilirsiniz. Çocuklarla alakalı konular gündeme gelebilir. Birden çok  çocuğunuz varsa hakemlik yapmanız istenebilir.

Yine romantik aşklar için güzel bir gün eski bir aşkın yeniden alevlenmesi ya da bir süredir  görüştüğünüz bir ilişkinin adını koyabilirsiniz.  Fakat eğer iki ilişkiyi aynı anda yürütmeye çalışıyorsanız ifşa olabilirsiniz dikkatli olunuz ! 13.53 – 22.00 aralığında keyif ve huzur veren aktiviteler ile ilgilenmek de Ay’ın boşlukta olduğu zamanlamayı değerlendirmek için iyi bir fikir.

30 Nisan Pazar, kendiniz için biraz huzur ihtiyacında, dinlenmek arzusunda güne başlayabilir,  bu yüzden bazı görüşmeleri iptal edebilirsiniz. Ama sonrasında ortaya çıkan bazı angaryalar ya da ev işleri veya tamamlanması gereken şeylerle ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.

Biraz can sıkıntısı, azıcık depresif hissedebilirsiniz ama birçok kişi için tatil günü olduğundan, istemeden yapmış olsanız da çalışmalarınızın sonucu sizi bir şekilde tatmin edebilir.

Gülbin Tomris / Karansukh Kaur

Paylaş

Son Yazılanlar

Borsa ve altının gidişatı

Borsa İstanbul hızlı bir toparlanma ile haftayı yüzde 5.21 artış yaparak 6918 puandan kapandı. Yeni haftaya ise yükseliş ile başladı. Seçim haftasında borsanın kapalı olacak

Seçim Sonucunun Piyasalara Etkisi

Seçim başlığının ortadan kalkması ile ekonomide yol haritası takip edilecek. Belirsizlik ortadan kalktı. Enflasyonun ağır yükünün, siyasi sonuçlara etkisi hızlıca görülmüş oldu. Ekonominin ağır yükü

On iki adanın en güzeli Patmos

2023 yazında Kos seyahatimizin devamında gittiğimiz ikinci ada Patmos’du. Diğer Yunan adalarına kıyasla ulaşması  daha zahmetli bir ada Patmos. Öyle kalmasını da özellikle tercih ediyorlar

Bella ve Ava’nın hikayesi…

Son dönemin popüler filmi, yönetmen Yorgos Lanthimos’un yeni rüyası “Poor Things” üzerine bir yazı diye başladım. Emma Stone’un çok haklı olarak Oscar kazandığı performansı üzerinden

Seçim haftasında yatırımın yönü

Borsa İstanbul haftayı yüzde 3.20 artışlar 9111 puandan kapattı. Borsada yabancı çıkışı beş haftadır devam etsede, olumsuz bir haber akışı yok. 9450 zirve seviyeler sonrasında

Seksin son kullanma tarihi var mı? 

Seks nedir? Temastır.. Neye temastır? 5 Bedene temastır. Her insanın madde beden ve madde dışı beden olmak üzere temelde 2 bedeni vardır.Madde bedene fiziksel beden

İçeride TCMB, Dışarıda FED

Borsa İstanbul haftaya düşüş ile başladı. 9000 puan seviyesinin altında satışlar baskısı devam edecektir. Şimdilerde 8700 puanın hemen üzerinde seyrediyor. Yerli ve yabancının ilgisi son

Taraftar var, taraftar var

Sporda izleyicilerin, ama daha da ötesinde taraftarın önemi tartışılmaz. Günümüzde üst düzeyde spor yapabilmek tümüyle paraya dayanıyor. Elbette eskiden de mali destek önemliydi, ama günümüz