Merkür’ün retro etkisi

Astrolog Olgu Ilgın Merkür’ün burçlar üzerine etkisini yazdı…

İletişim ve zeka gezegenimiz Merkür; her yıl olduğu gibi bu yılda Retro hareketlerine başladı. Yılın ilk retrosu Kova burcunda oluyor. 22 Şubat’a kadar Retro olacak Merkür’ün burçlar üzerindeki etkileri nasıl olacak ?

KOÇ BURCU :

Sosyal yaşamınız üzerinde etkili olacak bu retroda, hedeflerinize odaklanmalısınız. Hedeflerinizin gerçekleşmeme nedenleri ne ? Neleri eksik yaptınız ? Bu soruların cevaplarını arayın. Diğer yandan eski arkadaşlarınızdan gelen haberler, iletişim ağınızı hareketlendirebilir. Onlarla görüşebilirsiniz. Eski kulüp üyeliklerinizi veya grup bağlantılarınızı yenileyebilirsiniz.

BOĞA BURCU :

Meslek ve kariyer yaşamınız üzerinde etkili olacak olan bu retroda eski işinizden teklif gelebilir. Beklediğiniz ve geciken terfiyi şimdi alabilirsiniz. Toplumdaki imajınızı yenilemek ve daha farklı bir kimliğe bürünmek için ideal zamanlar. Eğer kendinizi görmek istediğiniz yerde değilseniz, belki de sıra dışı bir yaklaşımı benimsemelisiniz.

İKİZLER BURCU :

Yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda, bekleyen işlerin ele alınması gerekebilir. Yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Kitap yazıyorsanız tamamlayabilirsiniz, web sitenizi bitirebilir ve yenileyebilirsiniz. Seyahat planlarınızı düzenleyin, eğer yolculuğa çıkıyorsanız teknolojik aletlerinize ( telefon, bilgisayar, ipad gibi ) dikkat edin. Bir yerde unutmayın. Bekleyen davanız varsa, bu konuyla ilgili bir hızlanma olabilir. Bunun dışında yönetici gezegeniniz Merkür olduğu için, enerjinizde içeri çekilme ve bitkinlik hissedebilirsiniz.

YENGEÇ BURCU :

Ortaklaşa gelirlerinizle ilgili başlıklar bu ara gündeminizde. Eş veya ailenizdeki kişilerin resmi kurumlarla ilgili işlerinde, ödenmeyen veya unutulan borçlar ortaya çıkabilir. Vergi borcunuz var mı ? Miras veya nafaka davanız problemli mi ? Bunlara dikkat. Maddi manevi kriz yaşadığınız durumlarda yeni ve farklı çözümler, daha önce aklınıza gelmeyen çıkışlar bulabilirsiniz.

ASLAN BURCU :

İlişkileriniz mercek altında. Bu retroda, her türlü ilişkinizde adeta geriye çekiliyormuş gibi hissedebilirsiniz. Eski konular açılabilir. Daha önce size söylenmemiş sözleri başkalarının ağzından duyabilirsiniz. İlişkilerinizi yeniden düzenlemek ve nasıl ilerleyeceğinize karar vermek için ideal zamanlar. Eski ortaklar veya partnerlerden haberler gelebilir.

BAŞAK BURCU :

İş ve günlük yaşamınızla ilgili konularda gündeminizde. Günlük programlarınızı yeniden gözden geçirebilir ve daha pratik olmak adına yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Atladığınız ve ihmal ettiğiniz sağlık sorunlarınız varsa, onlar ortaya çıkabilir bu sefer ihmal etmeyin. İş yaşamınızda eski çalışma arkadaşlarınızdan haberler alabilirsiniz. Epeydir düşündüğünüz ve ertelediğiniz o evcil hayvanı sahiplenmek için uygun zaman. Bunun dışında yönetici gezegeniniz Merkür olduğu için, enerjinizde içeri çekilme ve bitkinlik hissedebilirsiniz.

TERAZİ BURCU :

Hiç aklınıza gelmeyen, hayatta aramaz dediğiniz o kişi, beklemediğiniz bir anda geri dönüş yapabilir. Eski sevgililerden gelen haberler var gibi. Uzun zamandır arkadaşınız olan kişilerin bu dönem size karşı yaklaşımları değişebilir, içlerinde tuttukları farklı duyguları ortaya çıkarabilirler. Çocuklarınızla arkadaş gibi olun. Ebeveyni değil onların en iyi arkadaşı siz olursanız aradaki iletişim problemleri düzelebilir.

AKREP BURCU :

Ev ve aile yaşamınızla ilgili eski konular yeniden açılabilir. Uzun zamandır görmediğiniz aile büyükleriyle bu dönem görüşebilirsiniz. Aile ziyaretleri olabilir. Evden çalışmanız gereken bu dönem, elektronik aletlerinizi yenilemeniz ve teknolojiye ayak uydurmanız gerekebilir. Tüm geçmişinizi sorgulayabilirsiniz. Kökleriniz, soy ağacınız gibi. Bulacağınız bilgilerle yaşama bakış açınız kökten değişebilir.

YAY BURCU :

Eski mahalle arkadaşlarınız, eski ilkokul arkadaşlarınızla bir araya gelmek ve eski günleri hatırlamak için ideal bir zaman. Bazılarınız büyüdüğü yere ziyaret edebilir ve birçok eski tanıdığını görebilir. Trafikte araç kullanırken hız yapmayın ve dalgınlıklara karşı dikkatli olun. Kendinizi ifade ederken ve karşı tarafın söylediklerini yanlış anlama potansiyeliniz olduğunu bilin bu yüzden bilginizden çok emin olmayın.

OĞLAK BURCU :

Bu Retro, parasal ve finansal durumunuzla ilgili süreci geriye dönük değerlendirmenize neden olabilir. Alacak verecek veya kar zarar tablosu yapabilirsiniz. Bazılarınız arkadaşlarıyla birlikte epeydir konuştuğu ve hayata geçiremediği o iş birlikçi projeyi hayata geçirebilir. Alamadığınız borçlarınız mucizevi bir şekilde ödenebilir. Tahsilatlarınızı tamamlayabilirsiniz. Satılmayan eviniz veya malınız alıcı bulabilir.

KOVA BURCU :

Tüm yaşamınızı yeniden düşüneceğiniz ve sorgulayacağınız bir dönemdesiniz. İletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Okuduğunuz maillere, mesajlara dikkat edin. Yanlış görme ve anlama durumunuz olabilir. Aynı şekilde size anlatmak istediklerinizi olması gereken gibi karşı tarafa geçiremeyebilirsiniz. Karar vermek için acele etmeyin. Bu dönemi eksikleri tamamlamak, yarım kalan işleri bitirmek adına değerlendirin.

BALIK BURCU :

Bilinçaltınız çalışıyor. Rüyalarınız dile geliyor. Bu dönem haberci ve mesaj içeren rüyalara dikkat. Hatırladıklarınızı mutlaka not alın. Bilinçaltına yönelik çalışmalar yapmak için ideal zamanlar. Theta, art, Access gibi çalışmaları internet üzerinden alabilirsiniz. Eğer bu alanda para kazanıyorsanız danışan sayınızda artış olacaktır. Sizden saklanan bazı şeyleri öğrenebilir, arkanızdan yapılanların farkına varabilirsiniz.

Paylaş

Son Yazılanlar

Bir kahve iki hikaye Cafe Da Giovanni

Galatasaray’da Tophane’ye inen yokuşun hemen başında, kaldırımla aynı hizada, dışarıdan bakınca bu semte özel eski apartmanlardan birinin alt katını görüyorsunuz.

Türkiye oyuna dahil oluyor

Borsa İstanbul geçtiğimiz haftayı, yüzde 3.66 kazanç ile 8334 puandan kapattı. Altının onsu düşüşte ve 1850 dolar seviyesinin altı test

“Cumhuriyet değerleri zamansızdır”

Türkiye’nin uluslararası bilinirliğe sahip sanatçılarından biri Gürbüz Doğan Ekşioğlu… Çizgileri ile konuşan ustalardan… Çizgileri “The New Yorker”ın kapaklarını süsleyen Ekşioğlu,

Koç burcundaki dolunayın etkileri

Pazartesi gününe aile arasındaki ilişkileri inşa etmek adına güzel bir adım atarak başlıyoruz. Düşüncelerin uyumu sağlanabilir. Bireyler arasında düşünce alışverişleri

Bedeli pahalı bir dünya kupası

20 Ağustos 2023, Sidney’de Stadium Australia’da önemli bir organizasyonun, Kadınlar Dünya Kupası’nın finalinin son düdüğü ile birlikte İspanyol futbolcular büyük

Putin de olurmuşum ben!!!!

Sizin kırmızı çizginiz nedir ? Hani o çizgiyi geçince savaş ilan edebileceğiniz yer. İşte geçen gün bizim evin “minik” Puta’sına