Merkür’ün retro etkisi

Astrolog Olgu Ilgın Merkür’ün burçlar üzerine etkisini yazdı…

İletişim ve zeka gezegenimiz Merkür; her yıl olduğu gibi bu yılda Retro hareketlerine başladı. Yılın ilk retrosu Kova burcunda oluyor. 22 Şubat’a kadar Retro olacak Merkür’ün burçlar üzerindeki etkileri nasıl olacak ?

KOÇ BURCU :

Sosyal yaşamınız üzerinde etkili olacak bu retroda, hedeflerinize odaklanmalısınız. Hedeflerinizin gerçekleşmeme nedenleri ne ? Neleri eksik yaptınız ? Bu soruların cevaplarını arayın. Diğer yandan eski arkadaşlarınızdan gelen haberler, iletişim ağınızı hareketlendirebilir. Onlarla görüşebilirsiniz. Eski kulüp üyeliklerinizi veya grup bağlantılarınızı yenileyebilirsiniz.

BOĞA BURCU :

Meslek ve kariyer yaşamınız üzerinde etkili olacak olan bu retroda eski işinizden teklif gelebilir. Beklediğiniz ve geciken terfiyi şimdi alabilirsiniz. Toplumdaki imajınızı yenilemek ve daha farklı bir kimliğe bürünmek için ideal zamanlar. Eğer kendinizi görmek istediğiniz yerde değilseniz, belki de sıra dışı bir yaklaşımı benimsemelisiniz.

İKİZLER BURCU :

Yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda, bekleyen işlerin ele alınması gerekebilir. Yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Kitap yazıyorsanız tamamlayabilirsiniz, web sitenizi bitirebilir ve yenileyebilirsiniz. Seyahat planlarınızı düzenleyin, eğer yolculuğa çıkıyorsanız teknolojik aletlerinize ( telefon, bilgisayar, ipad gibi ) dikkat edin. Bir yerde unutmayın. Bekleyen davanız varsa, bu konuyla ilgili bir hızlanma olabilir. Bunun dışında yönetici gezegeniniz Merkür olduğu için, enerjinizde içeri çekilme ve bitkinlik hissedebilirsiniz.

YENGEÇ BURCU :

Ortaklaşa gelirlerinizle ilgili başlıklar bu ara gündeminizde. Eş veya ailenizdeki kişilerin resmi kurumlarla ilgili işlerinde, ödenmeyen veya unutulan borçlar ortaya çıkabilir. Vergi borcunuz var mı ? Miras veya nafaka davanız problemli mi ? Bunlara dikkat. Maddi manevi kriz yaşadığınız durumlarda yeni ve farklı çözümler, daha önce aklınıza gelmeyen çıkışlar bulabilirsiniz.

ASLAN BURCU :

İlişkileriniz mercek altında. Bu retroda, her türlü ilişkinizde adeta geriye çekiliyormuş gibi hissedebilirsiniz. Eski konular açılabilir. Daha önce size söylenmemiş sözleri başkalarının ağzından duyabilirsiniz. İlişkilerinizi yeniden düzenlemek ve nasıl ilerleyeceğinize karar vermek için ideal zamanlar. Eski ortaklar veya partnerlerden haberler gelebilir.

BAŞAK BURCU :

İş ve günlük yaşamınızla ilgili konularda gündeminizde. Günlük programlarınızı yeniden gözden geçirebilir ve daha pratik olmak adına yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Atladığınız ve ihmal ettiğiniz sağlık sorunlarınız varsa, onlar ortaya çıkabilir bu sefer ihmal etmeyin. İş yaşamınızda eski çalışma arkadaşlarınızdan haberler alabilirsiniz. Epeydir düşündüğünüz ve ertelediğiniz o evcil hayvanı sahiplenmek için uygun zaman. Bunun dışında yönetici gezegeniniz Merkür olduğu için, enerjinizde içeri çekilme ve bitkinlik hissedebilirsiniz.

TERAZİ BURCU :

Hiç aklınıza gelmeyen, hayatta aramaz dediğiniz o kişi, beklemediğiniz bir anda geri dönüş yapabilir. Eski sevgililerden gelen haberler var gibi. Uzun zamandır arkadaşınız olan kişilerin bu dönem size karşı yaklaşımları değişebilir, içlerinde tuttukları farklı duyguları ortaya çıkarabilirler. Çocuklarınızla arkadaş gibi olun. Ebeveyni değil onların en iyi arkadaşı siz olursanız aradaki iletişim problemleri düzelebilir.

AKREP BURCU :

Ev ve aile yaşamınızla ilgili eski konular yeniden açılabilir. Uzun zamandır görmediğiniz aile büyükleriyle bu dönem görüşebilirsiniz. Aile ziyaretleri olabilir. Evden çalışmanız gereken bu dönem, elektronik aletlerinizi yenilemeniz ve teknolojiye ayak uydurmanız gerekebilir. Tüm geçmişinizi sorgulayabilirsiniz. Kökleriniz, soy ağacınız gibi. Bulacağınız bilgilerle yaşama bakış açınız kökten değişebilir.

YAY BURCU :

Eski mahalle arkadaşlarınız, eski ilkokul arkadaşlarınızla bir araya gelmek ve eski günleri hatırlamak için ideal bir zaman. Bazılarınız büyüdüğü yere ziyaret edebilir ve birçok eski tanıdığını görebilir. Trafikte araç kullanırken hız yapmayın ve dalgınlıklara karşı dikkatli olun. Kendinizi ifade ederken ve karşı tarafın söylediklerini yanlış anlama potansiyeliniz olduğunu bilin bu yüzden bilginizden çok emin olmayın.

OĞLAK BURCU :

Bu Retro, parasal ve finansal durumunuzla ilgili süreci geriye dönük değerlendirmenize neden olabilir. Alacak verecek veya kar zarar tablosu yapabilirsiniz. Bazılarınız arkadaşlarıyla birlikte epeydir konuştuğu ve hayata geçiremediği o iş birlikçi projeyi hayata geçirebilir. Alamadığınız borçlarınız mucizevi bir şekilde ödenebilir. Tahsilatlarınızı tamamlayabilirsiniz. Satılmayan eviniz veya malınız alıcı bulabilir.

KOVA BURCU :

Tüm yaşamınızı yeniden düşüneceğiniz ve sorgulayacağınız bir dönemdesiniz. İletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Okuduğunuz maillere, mesajlara dikkat edin. Yanlış görme ve anlama durumunuz olabilir. Aynı şekilde size anlatmak istediklerinizi olması gereken gibi karşı tarafa geçiremeyebilirsiniz. Karar vermek için acele etmeyin. Bu dönemi eksikleri tamamlamak, yarım kalan işleri bitirmek adına değerlendirin.

BALIK BURCU :

Bilinçaltınız çalışıyor. Rüyalarınız dile geliyor. Bu dönem haberci ve mesaj içeren rüyalara dikkat. Hatırladıklarınızı mutlaka not alın. Bilinçaltına yönelik çalışmalar yapmak için ideal zamanlar. Theta, art, Access gibi çalışmaları internet üzerinden alabilirsiniz. Eğer bu alanda para kazanıyorsanız danışan sayınızda artış olacaktır. Sizden saklanan bazı şeyleri öğrenebilir, arkanızdan yapılanların farkına varabilirsiniz.

Paylaş

Son Yazılanlar

Nerede o berrak sular Zaman bey?

Zeytin Ağacı Dizisi yine Aile Dizimi tartışmalarını başlatacak. Bu defa, ilk sezondan çok daha profesyonel olduğunu görüyorum. En azından Aile Dizimi ve kanser bir araya

Yılın 2. yarısı altın için renkli geçecek

Yılın ikinci yarısı hızlı başladı. ABD seçimleri 3. çeyrek için yol haritası oluştururken, yurt içinde kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in Türkiye’nin kredi notunu iki kademe birden

Her atletin hayali olimpiyat oyunları

Olimpiyat oyunları… Şüphesiz ki dünyanın en büyük spor organizasyonu ve her atletin hayali… 2024 Olimpiyat Oyunları kısa bir süre sonra Paris’te başlayacak. 32 branşta 48

Seyirci kalıyorsan esas sen uyutulmuşsun!

  Ben de onlardan biri olabilirdim.  Çünkü geldiğim yer sokaklar. Bu hikayemi size bundan sonraki yazımda anlatacağım. Evet, sokakta yaşayan tüm canlılara, insanlara, hayvanlara sesleniyorum.

Çürük Elmalar Sektörü Tehdit Ediyor!

Yeme içme sektörü son dönemde ciddi bir sınav veriyor. Artan fiyatlar nedeniyle ciddi eleştiri alıyorlar. İşini ciddi olarak yapan işletmeler haksız olarak eleştirildiklerini düşünüyorlar. Ve

Asıl mesele hayvanların sokakta oluşu mu?

Türkiye’nin uzun süredir gündemini meşgul eden sokak köpekleri sorunu, köklü ve insani bir çözüme kavuşmayı bekliyor. Ancak geçtiğimiz günlerde TBMM‘ye sunulan yeni yasa teklifi, sorunun

Savaşlar, suikastler ve piyasanın yönü

Bu yıl malum, seçimler yılı. Hindistan’tan Fransa’ya, Birleşik Krallık’tan İran’a seçimler sonuçlandı, ama siyasi istikrardan söz etmek çok güç. Hâlâ önümüzde pek çok seçim var

“İncinsen de incitme”

RUANDA ÖRNEĞİ: SOYKIRIMLA BAŞA ÇIKMANIN TEK YOLU ZALİME DÖNÜŞMEK DEĞİLMİŞ Hacı Bektaşi Veli’nin, “İncinsen de incitme” sözü, şu sözüyle beraber, bu yazıda anlatmaya çalıştığım her

Kadın emeğinin yarattığı reçel cenneti

Şimdilerde,  kadın emeği deyimini sıkça duyuyoruz. Kadın emeği, tarih boyunca toplumsal, ekonomik ve kültürel alanlarda önemli bir rol oynamış. Kadınlar, tarım toplumlarından sanayi devrimine ve

Kraliyet çikolatacısı Naciye Tosun

Onu ilk tanıdığımda gözlerindeki tutku beni o kadar çok etkiledi ki, bırak çikolataları bir yana, sen kendini anlat, dedim. Çikolataların lezzetinde kaybolurken, onun azmine, başarısına