Toprak elementi yoğun bir hafta

Filenin Sultanları’nın gönüllerimize kurdukları taht ile zaten gururlu, mutlu uyandık haftanın ilk gününe.  Tüm takımı tebrik ediyor, teşekkür ediyoruz, sağolsunlar, varolsunlar, yüzümüzü güldürdüler.

Toprak elementi yoğun, yani madde  bağlantımızın yani gerçeklerin farkında olacağımız bir hafta.

Venüs Pazartesi akşamı retrodan tamamen çıkıyor, ama Pazartesi Ay ile ve tüm hafta da Jüpiter’le kare açıda olacak. Meali, ilişkilerde aşırılıklara, para harcamalarında müsrifliğe, abartılı iyimserliğe, gereksiz hoşgörüye dikkat etmek gerekecek.

Yemek yeme isteği artabilir, tembellik rahatlık ihtiyacı ile işleri serebilirsiniz. İlişkilerde kapris, inat unsurları öne çıkabilir. Bunlara dikkat edebilirseniz, hem ilişki içinde olduğunuz insanları hem zaman hem de paranızı boşa harcamamış olursunuz.

Yukarda yazdıklarımı göz önünde bulundurursanız, toprak elementinin yoğunluğu ile hafta boyunca, verimli üretken, enerjinizi belli bir işe hedefe odaklayabilirsiniz.

İlk iş gününde, Güneş ile Ay arasındaki güzel etkileşim ile akıl ile duygular arasında bağlantı kurabileceğiz. Girişimlerde bulunabilir, enerjinizi belli bir alana kanalize edebilirsiniz. Yapmak istediklerinizle yapabileceklerinizin uyumlu olmasından dolayı memnuniyet duyarsınız. Sorumlulukların altından kalkmak için  ne gerektiğini bilebilir, yolunuzu bulabilirsiniz.

Haftanın ortasına kadar yurtdışı, seyahatler, hak hukuk adalet konuları gündemde

Haftanın ortasına kadar yurtdışı, yabancılar, uzak yerler, seyahatler başta olmak üzere, hak, hukuk, adalet kavramları, dünyaya bakış açınızı oluşturan duygu ve düşünceleriniz, yüksek eğitim, felsefe, din ve inanç konularında fikir alışverişinde bulunmak, varsa bir sorun çözüm aramak hatta bulmak kolay olacaktır.

Bu konularda salı günü fırsatlarla karşılaşılması ve onları kullanma şansı gayet söz konusu. Uranüs etkisiyle hiç de beklemediğiniz yerden ve aniden gülebilir yüzünüze talih, belli mi olur beklenmeyeni bekleyin! Umarım hayırlısı olur.

Ama tabi bir ‘ama’mız var: Salı günü Ay Jüpiter kavuşumunun Güneşle olan olumlu açısı tam da daha büyük balıklar tutmayı düşündürse de bu sefer Jüpiter geri gitmeye hazırlanıyor. Ama olsun, Merkür ve Güneşle ile iyi açısı bu hafta süreceğinden iyimserlik tolerans yüksek olacaktır. Daha önce de karşınıza çıkan ya da tekrar eden konularda talih yüzünüze gülebilir.

Bu hafta gezegenler cumartesi gününe kadar sulh imzalamış gibiler, retrolara takılmadığınız yani aynı olaylar karşınıza temcit pilavı gibi geldiğinde şaşırmadığınız veya bazı engeller aksaklıklar ya da istediğiniz hızda ilerlemediğinde kızmadığınız takdirde valla güzel bir hafta. Uzun zamandır böyle bir haftayı kaleme almamıştım.

Üsttekiler iyiydi ve fakat başka nazar boncukları da olacak, her şey de hep sütliman değil. Perşembe günü Ay Güneş ve Merkür’e kare açısı ile finans dünyası, kariyer hayatı, meslekte ilerleme, toplumdaki statünün belirlenmesi bir takım virajları istediği gibi alamayabilir. İletişim hataları, anlaşmazlıklar, duygularını ifade edememekten kaynaklı huzursuzluklar ve aşırı eleştirellik önyargılar ortaya çıkabilir.

Cuma ve Cumartesi günü de yine kariyer ve meslek konularının yanısıra ev, aile, yuva, dekorasyon, ebeveyn ve çekirdek aile dinamikleri, aidiyet ihtiyacı, güvenlikle alakalı mevzularda  konuşmalar, tartışmalar yapılabilir. Kararlar verilmeye çalışılabilir, biraz hararetli diyalogların gerginlik oluşturmaması adına duygularınızla aklınızı aynı hizaya getirmeniz yani dengelemeniz iyi olacaktır.

Hafta sonunda keyif alacağınız buluşmaları organize etmek 

Pazar günü arkadaşlar, dostlar, aile üyeleri, bağlı olduğunuz gruplarla keyifli toplantılar, kahvaltılar, yemekler organize edilebilir.  Duygusal olarak empatik, koruyucu, besleyici tavırlar içinde, pozitif anlamda ama sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Sevgiyle.

Gülbin Tomris

Paylaş

Son Yazılanlar

Koç burcundaki dolunayın etkileri

Pazartesi gününe aile arasındaki ilişkileri inşa etmek adına güzel bir adım atarak başlıyoruz. Düşüncelerin uyumu sağlanabilir. Bireyler arasında düşünce alışverişleri

Bedeli pahalı bir dünya kupası

20 Ağustos 2023, Sidney’de Stadium Australia’da önemli bir organizasyonun, Kadınlar Dünya Kupası’nın finalinin son düdüğü ile birlikte İspanyol futbolcular büyük

Putin de olurmuşum ben!!!!

Sizin kırmızı çizginiz nedir ? Hani o çizgiyi geçince savaş ilan edebileceğiniz yer. İşte geçen gün bizim evin “minik” Puta’sına

Farkındayım ama bir şey yapamıyorum

‘Yahuu kafamı bir türlü toplayamıyorum.’ ‘Aslında ne yapmak istediğimi de biliyorum ama elimden mi gelmiyor nedir yapamıyorum.’ ‘Gözlerim kapanıyor, keşke

Eylül’ün en kritik haftası

Borsa geçen haftayı yüzde 4,3 kayıpla 7961 puandan kapattı. Borsada keskin yükseliş sonrasında düzeltme yaşanıyor. Düşüşlerin devamı için bu hafta

Gökhan Abur Abimiz: Benim Yolum!..

16 Eylül 2023 gece yarısı 01:44’de Japonya’da yaşayan kızım Nagihan’ın orada sabah kahvaltısını yaparken, “Müzisyen ve meteoroloji editörü Gökhan Abur

Eskiden biz arabulucuyduk

Kiracı-ev sahibi arasındaki uyuşmazlıklar dağları aşınca arabuluculuk sistemi zorunlu hale getirilerek uygulanmaya kondu. Düşünün 2020 yılında 27 bin, 2021 yılında